matoha pestuje :)

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 18 bře 2017 08:02

jj aj to najväčšie rocoto mi urobilo to isté len s tým že vrchné lístky ledva vyrástli a odpadli a tie tesne pod nimi sa už začínajú krútiť.vrch rastlinky prestane rásť a potom sa to po čase rozvetví buď samé alebo rýchlejšie to ide s mojou pomocou nožničkami.len mne to robia aj annuum aj frutenses aj chinenses aj pubescens.a stále iba niektoré rastlinky tie ostatné idú v pohode
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

hudobnik
Stálý člen
Příspěvky: 164
Registrován: 10 črc 2016 14:52
Reputace: 35
Obrázky: 0
Bydliště: Brno

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod hudobnik » 18 bře 2017 08:24

Mozno u niektorych kusov zvysena citlivost na hnojenie... Alebo aj na nieco ine, samozrejme. Proste z toho mnozstva co mas sa moze stat, ze niektore kusy zareaguju takto. Len moj sedliacky rozum. Hlavne ked pises, ze to zasahuje vsetky odrody.
(p. s. Matoha. Ak je kvalitna hudba, moze byt aj metal:) Sam som ho istu dobu pocuval. Ale som vystudovany "klasicky".)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod Dr.Pedr » 18 bře 2017 09:17

To je také jedna z možností....osobně si myslím ,že je to o podmínkách ... tahle má ráda sucho - druhá vlhko...Jedna chce teplo, druhá má raději chladnější podmínky....Je to jako přestěhovat Eskymáka do džungle a černocha na severní pól...Chce to vlastní zkušenost​ a určitý postup u problematických odrůd....Prostě nedají se všechny pěstovat stejně.....Jsou natolik odlišné... Rocota zvládají výšku do 3000mnm....To by TMS asi zabilo.... Příští týden přesouvám sazenice Rocot na studenou chodbu ....Ve sklepní místnosti je na ní příliš velká teplota a neroste tak jak by měla...Chce to udělat výzkum..... :thumbup:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 18 bře 2017 10:51

čo sa týka konkrétne rocota tak je celkom možné že jeho vrcholu bolo pod svetlami trochu teplejšie a zareagovalo takto ale to by annuumky nemali.substrát výsevný zo stopovým množstvom hnojiva ja som raz pridal rozpustené granule guána z hoštíc cca 1 a pol cm na spodku 1 a pol litrovej fľaše a z toho asi dve deci odliate do 5 litrov vody s dvojtretinovou dávkou lignohumátu) a stalo sa to aj v agro aj vo florcome a aj takým čo hnojivo nedostali.
čo sa týka preliatia tak rastlinky boli skôr suché ako mokré a tým ostatným som tiež až tak veľa vody nedával.niektoré boli strieknuté mospilanom niektoré vertimecom ale urobili to aj nestrieknuté.a aj pod neónkami a aj pod
úsporkami.jednoducho povedané iba niektoré.tie ostatné sú v úplnej pohode
takže asi niečo robím zle a neviem prísť na to čo
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod Bacula » 18 bře 2017 22:02

matoha píše:
17 bře 2017 22:00
hudobník (metal nevadí? :) ), je ich momentálne 158 a to som nejaké annuumky kvôli sviluškám (roztočec chmeľový) rovno zlikvidoval.a mám na to málo času tak to ide tak s odretými ušami a to by teba asi bolelo ;)

erben básnická duša, pasilla bajio (chile negro) som si vybral ako jednu z prvých ktorú som chcel.hlavne kvôli jej modročiernemu odlesku.na kríženie.bohužiaľ nesklamala ma odroda ale to že som ju objednal z firmy ktorá tu bola už xkrát skloňovaná a z 12 semien mi nevyklíčilo ani jedno.a napr manzano rocoto red od tej firmy z 11 ani jedno.ostatné ako tak nejak som tú spoluprácu zvládol ale predať za peniaze niečo čo sa nedá použiť je u mňa svinstvo.vybral som všetky semienka od nich a popozeral si ich.veľa z nich je tmavších teda starých a kto vie ako to skladujú.previslý jahodník od nich 30/6.čo k tomu dodať?ešte mám paradajky od nich tie pôjdu koncom marca tak som zvedavý či aspoň v tomto ma nesklamú.mám tomu vôbec aspoň trošku veriť? :-D

no a niečo čo mám opakovaný problém a čo som nenašiel ani na nete.takto sa mi krútia listy
37077
dovnútra a aj z bokov.rovnaký výsevný substrát rovnaká zálievka ktorú sa snažím nepreháňať a hnojivo dostali cca jednu osminu z normálnej dávky.ide o pár rastliniek z veľkého množstva ktorým sa to stalo.keby som prelieval alebo prehnojil predpokladám že by sa to nestalo len štyrom z 20tich.aj predtým sa mi to stalo a spôsobili to svilušky zo starého substrátu ale žiadnych škodcov už dávno nevidno ani svilušky ani vošky.som úplne mimo z čoho sa mi to deje teraz.niektoré z tých poškodených rastlín boli striekané (mospilan,vertimec) niektoré nie.má sviluška žerúce štádium ktoré nevidno ani pod lupou?lebo vošky to určite nespôsobujú.môže to byť spodkom univerzálneho (predhnojeného) substrátu?cca 1cm ktorý som pridal pod výsevný?asi 1 cm na spodok kelímku.rastlinka najprv ide krásne a potom sa zrazu takto skrútia nové lístky zastaví sa vrch asi na mesiac a až potom sa rozbehne.alebo to je svetlom že vysuší vrch rastlinky?ja som v koncoch hľadania príčiny lebo toto sa deje iba pri pár rastlinkách z väčšieho množstva..a už ma to fakt pekne štve lebo sa to stane stále pri tých odrodách ktoré veľmi chcem alebo z nich mám iba jednu rastlinku
Mě to připomíná problém, který tátovi ve skleníku zlikvidoval většinu paprik. Začínalo to takhle, na pár rostlinách, postupně se to rozšiřovalo na další. Když měly papriky kvést, poupata i květy hnědly, když náhodou zůstal plůdek, pokryl se hnědým kožovitým povlakem. Nakonec většinu z těch od ledna hýčkaných rostlin vyhodil a kupoval si nové sazenice. Později to konzultoval na chilli farmě, je to prý roztoč, dostal se sem z okrasných květin a pokud se nakazí sazenice, člověk sám si to potom roznese ve skleníku tím, jak se tam pohybuje a rostlin se dotýká.
http://www.google.cz/url?q=http://zahra ... WGcV0b1-Aw
Přeji ti, aby to tento problém nebyl, ale určitě bych rostliny izolovala.
Bacula

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 18 bře 2017 23:51

áno roztoč sviluška (slovensky roztočec chmeľový) spôsobuje tieto problémy ale nevidím tam ani jedného toho malého pavúčika.takže keď je tam tak iba v tom pripade že jeho larvy sú ľudským okom neviditeľné.dospelých pavúčikov tam určite nemám otáčam tie lístky pozerám na každý podozrivý bod na liste a nič sa mi tam nehýbe.len sa listy začnú krútiť potom to zožltne vznikajú malé dierky do listov pri ich začiatkoch okolo žiliek ako sa začínajú rozvetvovať ale pôvodcu neviem nájsť a nechcem zase striekať chémiu kým si nie som istý.
sviluška je svinstvo keby som si mohol vybrať tak radšej sto vošiek ako jednu svilušku
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod Bacula » 19 bře 2017 01:51

To, o čem mluvím, ale to není sviluška, četl jsi ten připojený odkaz? V případě tohoto roztoče tam žádné pavučinky nebudou, má to úplně jiné projevy.
http://www.google.cz/url?q=http://zahra ... WGcV0b1-Aw
Bacula

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 19 bře 2017 07:44

áno čítal som to ale zvieratká tam nemám ani také ani také.

habanero brown aj s tými dierkami v mladých listoch

37107

predtým som striekal vertimecom ten pôsobí akaricídne takže aj na tie roztoče z toho linku čo si postla
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů