matoha pestuje :)

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 04 kvě 2017 16:20

aj moje už začínajú púšťať kvety ale ruším ich a ešte budem.a hej samo to nechce stáť chce si to ľahnúť asi lenivé rastliny :-)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 23 kvě 2017 15:14

problémy problémy a problémy.na pokračovanie.okrem toho že som nemohol poriadne zaletniť rastlinky kvôli zdĺhavému maľovaniu bloku (nemohol som využívať balkón) často riešim vošky a posledne aj roztočce.takže len veľmi krátke zaletnenie
38415
a potom vysádzať a presádzať lebo už sa mi to priveľmi tlačilo a nedostatok miesta sťažuje manipuláciu a pomáha rozširovaniu škodcov ktoré sa mi teda fakt nevyhýbajú.pred presádzaním som musel niektoré rastlinky aj zostrihať.potom sprcha a postrek a až po ošetrení išli na slnko kde som čakal že dostanú znovu na frak lebo namiesto predpovedaných zamračených dní prišli slnečné.aj sa stalo uvidím čo a ako rýchlo sa pozbiera.foto som ani nerobil lebo to je škoda fotiť.v poslednom čase je dosť vychvaľovaný vitality komplex keď sa k nemu dostanem skúsim ho na záhrade ako postrek na list a indoor a na balkóne ako zálievku.rastlinky dostali každá pod korene cca desať gramov hoštického granulovaného guána tak vitality komplex s lignohumátom by im mal stačiť a hnojiť by som chcel už iba neskôr tekutými slepičincami na kvet a plod.v robote to zatiaľ ide najlepšie aj keď tu majú rastlinky najmenej slnka mám tu nejaké annuumky jednu frutescensku jedno haba orange a afriky od pedra
38416
presadené mám de facto všetko možno ešte pár kusov dohodím na chodbu v paneláku ale to ju najprv musia vymaľovať lebo akoby toho tohto roku nebolo málo ešte toto a plus dlažba nás čaká.najbližšie dni ešte budem presádzať kríčkové paradajky na balkón už majú cca cez desať centi tak pôjdu do finálu nádoby so substrátom už mám pripravené tak to bude jednoduché.zatiaľ sa trochu zaletňujú.a už nechcem žiadnych škodcov už som ich mal dosť aj na celú sezónu.musím ešte dokúpiť niečo čo účinkuje spolu aj na vošky aj na roztočce a nie je to chémia.neviem presne ktoré je ktoré buď rock effect alebo neemazal alebo florimo.
na záver jedna otázočka.v okenných škárach som objavil malé jasne červené pavúčiky.sú väčšie ako roztočce majú cca 1 mm možno aj trochu viac a na svoju veľkosť sú veľmi rýchle.čo to môže byť?
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kubanos
Stálý člen
Příspěvky: 111
Registrován: 28 led 2016 23:03
Reputace: 57
Obrázky: 0

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod Kubanos » 23 kvě 2017 17:47

Roztočík červený

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 23 kvě 2017 17:58

ten rýchly?som ho podľa výzoru ani na nete nenašiel.má ich aj sused čo sme sa bavili o tom.idem si ho pozrieť čo to je zač.ď ;)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod Din0 » 23 kvě 2017 18:02

ale myslím, že neškodí rostlinám, ale hlavně obratlovcům, způsobují "kousance" a svědění ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 23 kvě 2017 18:04

no možno ale nie je to ono.roztočík červený má 4-5 mm a toto čo máme v oknách má cca 1 mm
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
math
Stálý člen
Příspěvky: 300
Registrován: 31 srp 2016 12:47
Reputace: 155
Obrázky: 0
Bydliště: Vajnory, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod math » 23 kvě 2017 22:12

Spominam si nanho z detstva, cca 1mm, rychly, mal som pocit, ze nevie ist rovno a stale zataca :-)
Ale vzdy som ho videl len na kamenoch alebo betone, usudzujem, snad sparvne, ze rastlinkam neublizi.
Vajnory, Bratislava
https://vzahradke.blogspot.sk/

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: matoha pestuje :)

Příspěvekod matoha » 23 kvě 2017 22:47

hľadal som ho dnes ale už som ho nenašiel.po tej ďalšej invázii škodcov (hlavne roztočcov) čo som mal som vzal vertimec a išiel zaradom. vystriekal som aj parapety aj zárubne okien tak možno preto.a striekol som aj vnútro podmisiek aj nádoby zvonku a aj povrch substrátu spolu s rastlinkami.najviac ma na tom štve že som musel zostrihať zničené časti rastliniek a kvôli postreku otrhať kvantum kvetov.ďalej skúsim stále večer všetko orosiť vodou tú nemajú v láske
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů