Led žárovky s čipem smd 5730

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod MartinS » 25 črc 2016 22:22

Je mozne ze se da narazit na lepsi nez jsem koupil ja, nejak jsem nemel ale nervy objednavat dale. Hlavne kdyz dodani trva mesic. Kdyz i cesky eshop kde ty ledky byly pomerne velke, klamal. Vypadalo to ze ta 54W od nich sviti dost i to oslnovalo, ale kdyz jsem nameril 4W, tak jsem si rikal ze to asi tezko bude 18x3W jak je ve specifikaci. Kdyby to byl polovicni vykon, tak si to necham, ale takto to nemelo cenu.

Naopak studene ledky a pasky od smdledzarovky.cz se mi osvedcily.

Mam starsi model a sviti dobre, predpest krasnej s patry nizko u sebe
Ted maji novejsi

https://www.smdledzarovky.cz/led.zarovk ... cd.studena

Dale mam toto a sviti paradne:
https://www.eva.cz/zbozi/73289/reflekto ... p65-cerny/

Co se tyce kvetoveho/plodoveho spektra, tak klasicke teple LED nedoporucuji kvuli krivce. Spise tedy grow ledky pokud budou kvalitni a nebo CFL 2600-3000K.
Nicmene je vhodne kombinovat.

Klidne studeny LED reflektor nebo zarovka + tepla CFL sporivka. V dobe kvetu a plodu.

Celkem by me zajimalo jak by kytka rostla a celkove plodila pouze pod studenym svetlem. Podle me pri vysoke svitivosti, by to take bez problemu slo.

Vetsina studenych LED ma i celkem hodne cerveneho spektra vzhledem k vyrobe samotne ledky.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod Tea Racer » 25 črc 2016 22:38

Tyhle ledky koupíš za 1/3 ceny na ebay.... myslíš že to berou jinde v CR?

vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 26 črc 2016 06:46

Dokupoval jsem u velkých elektofirem a mohu potvrdit, že pokud se jedná o čipy, tak je tahají z číny a ani se nesnaží nic maskovat, jen cena je u čipů trojnásobná. ještě se vrátím k ledkám z Polska. Je to polský výrobce Polux a led system. Mám jich asi 15 a jedou přes rok v poho, jedna blikala a okamžitá výměna bez řečí. Výkon po měření 11W=11 W, lumeny jsem neměřil. Kdybych použil ty jejich 2700K, tak je nějaký rozdíl mezi Grow speciál k tomu určenou a polskou? Za 54Kč bych je tam mohl přidat, třeba pět kousků.










=

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod Tea Racer » 26 črc 2016 08:26

Ano, já to říkám furt že to je to samé, jen z nálepkou. :) Za ty prachy, neber to, když to funguje. :-)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod MartinS » 26 črc 2016 17:57

teplou ledku nebrat, psal jsem to vyse.

Vetsi parada skoro udela studena. Nebo kombinace studena led a tepla CFL

Teple ledky maji malo cervene, skoro stejne jako studena led. Ale studena led ma oproti ni mraky modre na rust.

Pokud na rust i kvet a maly prostor, tak kombinace studena LED + tepla CFL je idelani. Pripadne studena a tepla CFL.

Grow ledky jsou fajn, kdyz jsou kvalitni, ale to jsou ceny od 10K vyse. Resp da se nize s nejakym UFO, nicmene to zase nesmi byt osizeny smejd.
Pripadne nakoupit vlnove delky od kvalitniho vyrobce a udelat si sam.

Planuji zimni Grow pod studenym LED reflektorem nejake chinesky, tak pak dam vedet.

Jinak uz i na predpestu s LEDpasky 12W/1m 2835chipy to bylo super. Silne stonky a patra blizko u sebe. Ledky bez problemu presvitily jarni slabe slunicko na Jiznim okne.

vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 26 črc 2016 18:36

S těmi led jsem netušil, že teplé jsou marné. To by se dalo pořešit červenými čipy, ale ani nevím jestli jsou nějaké výkonové, hned se mrknu. Bohužel má CFL je studená.

vekoka
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2016 10:53
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod vekoka » 29 srp 2016 09:24

Tak mi dorazily všechny testovací vzorky a díky překlepu na aliexpresu mi poslali jako omluvu ještě dvě navíc. Zkoušel jsem pro porovnání od nejslabších 2w do 28w. Výsledek je lepší než jsem čekal. Ty slabé vynechám, ale ty silné mají odběr 9 a 11w což mne u rýžojedů překvapilo pozitivně. Testoval jsem je v kumbálu a pět dnů bez vypnutí v pohodě. Jedny jsou red blue a dvoje red blue+2 typy něčeho nespecifikovatelného. Objednávky jsem střelil od pasu a díky jejich balení a popisu nevím, která byla kde objednána. Příští týden jdou do plného provozu a rychle přiberu pár navíc, když to trochu vyroste. Výsledky napíšu. Slepý test bude na chilli, rajčatech, salátu, brokolici a jednom melounu.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Led žárovky s čipem smd 5730

Příspěvekod Tea Racer » 29 srp 2016 20:34

Pak napis co presne jsi koupil, nebo rovnou foto :) Já jsem s temi svymi moc spokojen...


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů