Kendyho Terasa

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 03 čer 2017 11:41

Při přesazení z čistě výsevního (případně plus jiff) je dávám do litrových květináčů. Do směsi výsevního a předhnojeného plus trošku perlitu. 2/3 výsevního a 1/3 předhnojeného. Chvíli je v tom nechávám je tak s vodou s lignohumátem a později přidávám trošku hoštického tekutého. Ale slabou dávku. Taky tak 1/3, tu druhou možná 1/2 předepsaného dávkování.

Normálně používám předhnojený substrát pro rajčata a papriky od Forestiny (a nějak výrazné problémy jsem neměl), ale tentokrát jsem použil něco, co jsem našel doma :-)

Že se nějaká kytka tváří přehnojeně není nic neobvyklého. Hnojivo v předhnojeném substrátu může být rozmícháno nerovnoměrně, nebo při míchání výsevní/předhnojený to blbě promíchám a do nějakého květináče se dostanou kusy víc předhnojeného substrátu. V nějakém květináči toho hnojiva je víc, než v jiném. To se jistě může stát.

Ale letos mi to tak dělají jenom jala. Buď je to jenom velká náhoda (může být), nebo jim ten substrát nesedí. Nesedí té jedné odrůdě. Ostatní vypadají v pořádku.

Krajinka
Stálý člen
Příspěvky: 335
Registrován: 16 úno 2017 20:20
Reputace: 311
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Krajinka » 03 čer 2017 12:41

Mě se také kroutily všechny jala,Señority vypadaly jak v posledním tažení, okrasky byly v pohodě.V záhoně se zpravily a nejlépe rostou právě nejvíce zasažené na začátku.
Náhoda je matka všech proměn.

Uživatelský avatar
Jahodove_pyre
Stálý člen
Příspěvky: 247
Registrován: 21 čer 2016 10:40
Reputace: 229
Obrázky: 0
Bydliště: Čelákovice

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Jahodove_pyre » 05 čer 2017 09:52

Já letos použil předhnojený zahradnický subst. od Agro. Mám přehnojené téměř všechny kytky doma, ale je fakt že jsem to taky ještě řezal loňským substrátem, ve kterém hnojek mohlo dost zůstat. Inu, musí ses tím papriky poprat, horší je ten neklid v rukách, když musíš čekat až to hnojivo kytky všechno vyžerou a nemůžeš jim nandat další dávku, abys ukojil svou touhu po "turbulentním" růstu :D
Always hard way

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 05 čer 2017 10:04

Já to mám jednodušší. ;-) Kytky jsou přesazené ve finálních květináčích do 2 roky starého substrátu doplněného granulovaným hnojivem. Konkrétně hoštická trojkombinace. Kravský hnůj, guano, rohovina.

Další minimálně měsíc nic nedostanou a pak jim jenom přisypu další menší dávku na povrch substrátu a substrát dosypu. Dal jsme schválně o něco méně a počítám s tím, že substrát trošku slehne. Takže bude místo na dosypání.

Holky budou ještě velmi dlouho dostávat jenom čistou vodu, maximálně lignohumát k tomu.

Těch pár přehnojených už po přesazení z přehnojení vyrůstá. Další lístky vypadají v pořádku. Je tam jenom jedna, které se nechce. Dám ji ještě týden a pokud se nezlepší, tak přijde o vrcholek :-) I když nejsem příznivcem topingu, tak v tomhle případě ji tím zkusím probrat. Ale doufám, že si to rozmyslí a dá se do pořádku sama. V mezičase dostane jenom vodu bez lignohumátu.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Tea Racer » 05 čer 2017 15:17

Kendy píše:
05 čer 2017 10:04
Další minimálně měsíc nic nedostanou a pak jim jenom přisypu další menší dávku na povrch substrátu a substrát dosypu. Dal jsme schválně o něco méně a počítám s tím, že substrát trošku slehne. Takže bude místo na dosypání.
Takto to delám už pár let, nejen s chilli ale i s rajčaty. Dobrá volba! :thumbup:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 05 čer 2017 15:23

Dělám to tak od minulého roku, kdy jsem poprvé začal recyklovat substrát. Potřeboval jsem nějaké komplexní hnojivo, abych dodal, co jsem si rok předtím vzal (kytky si vzaly ze substrátu). Granulovaný hnůj byla dobrá volba, tak se toho držím i letos, kdy ten substrát používám už potřetí. Jenom jsem vyměnil loňský granulovaný koňský hnůj za zmíněnou trojkombinaci. Kvůli NPK poměru. Ale i ten koňský mám (jednak mi zbyl a taky jsem přikoupil) a použiju ho na druhou část sezóny.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Tea Racer » 05 čer 2017 20:44

Ano, to děláš velmi dobře, hlínu není treba vyhazovat, jen se o ni starat. :-)

Já s tím dost ecperimentuji a letos opět a zase delám to, že i na počatku dám nejen konsky nebo kravský, ale i slepičinec granulovaný, ale málo.... a pak i guano... a v pulce sezonu už jen slepicinec a guano. Prijde mi skoda dávat jen kravský, rostlina také neroste a pak dost a jen neplodí, vse se vyvíjí postupně. :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 24 čer 2017 10:04

Dlouho jsem neposlal žádné fotky.. Tak bych to asi měl napravit.

Pro srovnání. Ty dvě fotky dělí přesně 3 týdny.
38779
39429

Sestava jalapenos. Většinou. Je v tom myslím i jeden RoF (nezůstal mi pro něj velký květináč).
39424

Otázka do pléna. Myslíte, že ta pravá kytka může být Haba Red? Já si spíš myslím, že ne. Bohužel.
39423

Dvakrát Space Seed od Gandalfa (znovu děkuji).
39427
39428

Další kousek terasy. Ta divná kytka (silný vysoký stonek a rozvětvení připomínající hlávku zelí) to je Elephants Trunk. Fakt nevím, jestli to tak má být. Mám ji první rok. Doufám, že to tak má být.
39422

Italská peperoncina. Je to jedna z nejmenších kytek. Nějak se ji nechtělo, ale už začala pěkně růst. Mám ji hned vedle stolku, ke kterému chodím kouřit. Je tam na pozorování.
39425

Jeden RoF
39426

A Czech Black
39421

Kytky jsou pořád ještě malé. ale už tak nějak rozumně dohánějí ztrátu. Pořád jim ještě beru květy, ale těm největším příští týden už dám pokoj. Zatím nijak nehnojím. Předhnojil jsem substrát granulovaným hnojivem, tak dostávají jenom čistou vodu. Někdy v půlce/koncem příštího měsíce ještě trošku granulátu přidám.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů