Kendyho Terasa

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 24 kvě 2017 16:25

Letos se mi moc nedaří. Začal jsem pozdě, měl jsem problémy s klíčením, letos jsem rostlinám nesvítil, substrát neměl takové kvality, jak bych si představoval.. Prostě se nedařilo a nedařilo...

No ale kytky rostou. Je pěkné počasí a holky pomalu dohánějí ztrátu. Ale jsem tak měsíc pozadu proti minulému roku. Pořád je mám ještě v litrových květináčích, ale jsou už delší dobu venku. Prvních několik budu tento týden přesazovat do finálních nádob.

Chlubit se není moc čím. Přesto pár fotek pošlu.

Ty v plastových kelímcích nejsou pro mě. Mám je na rozdání.
38433

A další řada.
38436
38437
38438

A pár detailů jednotlivých kytek.

Czech Black
38435

A u těch dalších jsem si nepoznamenal, co jsem to fotil. :-)
38434
38432
38430

A nakonec ještě bylinková sešlost.
38429

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Tea Racer » 24 kvě 2017 21:53

To doženeš :-)
KOukám tema 2016, tesil jsem se na nejaké prezimované taky, nezimujes žádné? Také je moznost objednat ty sazenky ne?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 24 kvě 2017 22:07

Předminulou sezónu mi přezimování vcelku vyšlo. Minulou jsem přezimoval víc kytek ale na jiném místě. Bohužel na místě teplejším a vlhčím. Přezimování nedopadlo dobře. Na konci sezóny se znovu vrátím s pár kytkama na staré místo (studené přezimování) a zkusím i něco na tom teplejším, ale budu postupovat jinak.

Chtěl jsem i něco přikoupit, ale nakonec jsem si nevybral a stejně mi toho vyklíčilo dost. I když tedy ne v tom složení, jaké jsem chtěl. Long slim Cayenny a ještě něco mi nevyklíčilo vůbec. Ale mám místo toho Cayene yelow. Když se mi nebude líbit, tak si na podzim koupím nové semínka těch Long slim cayennů. Czech black mám nakonec jenom jednu kytku, i když jsem chtěl víc. Ale vem to čert. Mám hodně jalapenos a pár nových odrůd zkouším poprvé. Ty zmíněné Czech Black, Elephants trunk, Cayene yelow a pár dalších. K tomu italská peperoncina, hodně Ring of Fire..

Sice se mi nedařilo, ale sazenice mám. Jsou pozadu, ale všechno to má krátkou dobu zrání a budu stíhat.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Tea Racer » 24 kvě 2017 23:24

Jasný, je to o laborovaní. Na konci sezony se ozvi, LS cayene mám semínek mraky, je to moje oblíbená odruda :-) Cayene yellow neznám, mám jeste klasiku Red cayenne. Jala mám rád, letos poprvé Jala Hercules zkouším....
Ty LS cayenne jdou uvnitr parádne, mam v praci keřík a udelam foto, od ledna už 10 plodu sklizených a takovych 30 tam odhadem je... to jsem chtel tu zlomenou rostlinu vyhodit a nakonec šla do práce...dělám tam s detmi challenge :D

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Erben61 » 25 kvě 2017 07:10

Nevěš hlavu, to jako má být povzbudivé zvolání, ale jak sám píšeš kytky máš a ony to teď doženou. Koukal jsem, že máš povětšinou annumky, to jsou spolehlivý a vděčný holky a speciálně píšeš o Cayenne Yellow , měl jsem vloni v jedné nádobě 20 lt tři kytičky a vůbec si nekonkurovaly, vytvořily společně bohatý keř a plodů jsem měl nepočítaně. Navíc hezký a běžně poživatelný. Dále píšeš o Long Slim Cayenne tak s těma jsem měl taky potíž, sice vyklíčily, ale sazenky byly pořád takové nedomrdlé , teď se konečně vzchopily a jsem na ně hodně zvědav jak moc budou long, když vzrůst kytky teda zatím nic moc. Musím Ti však pochválit bylinky, ty podle fotky vypadají super, sám se omezuji na mátu, ale mám o nic dobré povědomí, moje máti se jimi zabývá léta a i přes vysoký věk první co na jaře musí do truhlíků jsou byliny.Taky Jalapenos Tě jistě nezklamou, mám je rád, letos zkouším poprvé Jalahot a Jalapena Serenade a Senorita. Takže hodně zdaru :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod matoha » 25 kvě 2017 07:22

Kendy píše:
24 kvě 2017 16:25
Letos se mi moc nedaří. Začal jsem pozdě, měl jsem problémy s klíčením, letos jsem rostlinám nesvítil, substrát neměl takové kvality, jak bych si představoval.. Prostě se nedařilo a nedařilo...

No ale kytky rostou. Je pěkné počasí a holky pomalu dohánějí ztrátu. Ale jsem tak měsíc pozadu proti minulému roku. Pořád je mám ještě v litrových květináčích, ale jsou delší dobu venku. Prvních několik budu tento týden přesazovat do finálních nádob.

Chlubit se není moc čím. Přesto pár fotek pošlu.
ja som začal skôr a pamätáš ako sme sa o tom bavili?si mi radil že priskoro.rastliny veľké a potom mi ich začali decimovať škodcovia plus postreky a nestíhal som zaletňovať kvôli počasiu aj robotníkom potreboval som to dať čím skôr vonku tak mi ešte "pomohlo" aj slnko.takže mám veľa rastlín nechtiac topovaných a neskoro strihaných plus niektoré tie vonkajšie aj s popálenými listami.odráža mi to pomaly takže sme na tom približne podobne len s rôznofarebnými problémami :) podľa mňa to však bude v pohode veď ešte ani neskončil máj držím palce
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 25 kvě 2017 08:11

matoha píše:
25 kvě 2017 07:22
...držím palce
Já si taky držím palce :-) Děkuji za podporu.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 25 kvě 2017 08:24

Erben61 píše:
25 kvě 2017 07:10
Dále píšeš o Long Slim Cayenne tak s těma jsem měl taky potíž, sice vyklíčily, ale sazenky byly pořád takové nedomrdlé , teď se konečně vzchopily a jsem na ně hodně zvědav jak moc budou long, když vzrůst kytky teda zatím nic moc. Musím Ti však pochválit bylinky, ty podle fotky vypadají super, sám se omezuji na mátu, ale mám o nic dobré povědomí, moje máti se jimi zabývá léta a i přes vysoký věk první co na jaře musí do truhlíků jsou byliny.Taky Jalapenos Tě jistě nezklamou, mám je rád, letos zkouším poprvé Jalahot a Jalapena Serenade a Senorita. Takže hodně zdaru :wave: :tiphat:
Ty Long Slim Cayeny jsem měl dva roky předtím. Byl jsem s nimi spokojený. I když tedy až tak Long nebyly. Keřík docela velký, ale plody byly širší a kratší, než třeba RoF. Ale taková fajn odrůda. Na jídlo, na vaření, přidával jsem je do zavařovaných okurek. Ne moc silná, ne moc tenká stěna. Uvidíme, jak budou vypadat ty žluté.

Bylinkovou zahrádku každý rok rozšiřuju. Hodí se. Hodně máty. Různé druhy. Ta se dá použít do pití, na zmrzlinu... Bazalka na pizzu, na sýr.. Mám zelenou i červenou, Docela dost používám při vaření rozmarýn, tymián, libeček. K tomu nějakou kadeřavou petrželku, pažitku. Občas se hodí meduňka. Letos mám navíc oregano, koriandr, šalvěj a majoránku. Taky mi tam roste bobkový list, ale tam si ještě chvíli počkám. Mám ho od minulého roku. Kupoval jsem malého prcka někde trhu. Sice docela pěkně roste, ale použít se dají až dvouleté a starší listy. Příští rok poprvé začnu stříhat ty první malé listy. Ty velké, co vyrostly letos, můžu použít až napřesrok.

No a k tomu tam mám pár nejedlých věcí. Levanduli (krásně voní), šantu kočičí pro kočky a někde vzadu se krčí okrasný keřík, který nerozchodil zimu a snažím se ho zachránit.

Jala mě jistě nezklamou. Jsou to moji oblíbenci. Mám tam Telica, Chichimeca a Numex pinaty. K tomu Czech black, co sice úplně jala nejsou, ale je to dost podobné (údajně, ty mám první rok).


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů