Kendyho Terasa

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod JurassicChilli » 17 bře 2017 19:53

Heh... no deväťdesiate roky bola taká doba. Špecializované obchody na exotické rastliny neexistovali. Zo zahraničia k nám prenikali nové rastlinné druhy a každý ich chcel pestovať. To bola živná pôda pre všelijakých inzerátových podvodníkov. Ale vlastne ani teraz sa toho až tak moc nezmenilo a preto dosť nerád nakupujem na internete a stále dávam prednosť kamenným obchodom. Môžeme byť radi, že chilli papričky sú obojpohlavné. To by tak bolo, keby som vysial 50 paprík, tešil by som sa na super úrodu a nakoniec by sa ukázalo, že 49 z nich sú samci. :lol:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9082
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Tea Racer » 17 bře 2017 20:11

Vzpomínám jak jsem hledal onzeraty v Zahrádkaři na kiwi, mučenky, kávovníky :)
Pak padla Zelezná opona a hura do Rakouska a koupili jsme kiwi, kaki, mango, avokádo ananas a už se pestovalo, byl to najednou ráj :D

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod matoha » 17 bře 2017 20:23

ja som vtedy náhodou natrafil na malú guľatú jemne pálivú papričku teraz po rokoch som si ju určil ako holiday cheer.podobný malý kríček ako filius blue len menej fialovej a skôr hral všetkými farbami pri dozrievaní plodov.bolo to popri guľatých feferónoch a baraních rohoch jediné niečo k čomu som sa dostal a dalo sa to doma v pohode dopestovať plodilo to celý rok tak som bol spokojný.keď ho zoženiem znovu ho zasadím.ako nostalgiu.rástol mi aj v kuchyni bez slnka len bol menší ako na balkóne
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 20 bře 2017 18:25

Panikařím... Minulou sezónu jsem měl po týdnu v pařníku 10 z 15 rostlin venku. Po 10 dnech 13 z 15.

Letos po týdnu 1. a po dalším týdnu 2. Co se to děje proboha. 2 z 15 za 14 dní? To je děs. Semínky to není. Spoustu jsem jich rozdal. I kolegům v práci. Těm zvesela klíčí a mě ne. To je potupa.

Dneska namočím další dávku. Ty staré v pařníku nechám. Snad se z nich ještě něco vyklube. Moc místa už tam ale nemám. Půjdou už jenom do jiffů.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod petr.polasek » 20 bře 2017 19:15

Nic si z toho nedělej. V mém vláknu jsem psal, že mám problém s jednou odrůdou, vysel jsem další 2 semínka za stejných podmínek a už se holky klubou. Kroutím nad tím hlavou a nechápu, čím to je................................

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod matoha » 20 bře 2017 21:12

rovnaké podmienky..to je ťažko určiť.mne stačilo vymeniť krabičku na klíčenie a už to išlo horšie.tak som ju presunul inde - z routra do parníku a na router som dal pôvodnú.v pôvodnej klíčia na routri ďalšie semienka v pohode a v tej novej sa rozbehli v parníku aj tie skoršie semienka.tie podmienky sú rovnaké odhadom podľa nás ale v globále vôbec nemusia byť rovnaké.
tú pôvodnú prvú krabičku si určite odložím aj keď je menšia ako tá novšia ktorá sa mi mojím odhadom zdala na klíčenie lepšia :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
padr
Stálý člen
Příspěvky: 359
Registrován: 29 črc 2015 10:13
Reputace: 653
Obrázky: 0
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod padr » 21 bře 2017 08:40

No to je správný čas začít studovat lunární kalendář :)

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod petr.polasek » 21 bře 2017 09:27

Taky mě to napadlo :) Ale nesedí mi fakt, že ostatní odrůdy vyseté ve stejný moment jedou jako vzteklé. Schválně porovnám datum výsevu (vedu si pěstební deník) s lunárním kalendářem. Jediný rozdíl, který jsem zaznamenal, je použitá jiffy tableta (jiná velikost), ale i zde to moc neštymuje (stejná odrůda v jiné velikosti tablety u ostatních, kde jsem potíže nezaznamenal). Je to příroda, ta zůstane navždy nepřemožitelnou.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů