Kendyho Terasa

Naše pěstitelské snažení v roce 2017
Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 27 úno 2017 12:21

Asi není potřeba. Když mi ho dáš, tak stejně nezjistím, co se v těch dvou zkumavkách ukrývá. To zjistím jenom tak, že semínka minimálně z jedné z nich zasadím.

Ale děkuji za ochotu.

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod petr.polasek » 27 úno 2017 12:30

Není zač.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 05 bře 2017 17:57

Tak jsem letos už opravdu začal.

15 statečných a nové domovy v podobě jiffů k tomu. Semínka jsou v označených "květináčích" (popravdě je to rozstříhaný sadbovač). Uvnitř jsou dva odličovací tamponky. Seminka jsou mezi nimi. V každém květináči jedno. Celé je to zalité a stojí to ve vodě. Nechám je tam 24 hodin. Pak půjdou do jiffů. Jiffy zpátky do "květináče a volný prostor vyplním výsevním substrátem. Nakonec to celé půjde do pařníku s řízenou teplotou. Měl bych jít zkontrolovat, jestli od minulého roku funguje a něco se nerozbilo.

36799

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 05 bře 2017 20:52

Tak výsevní substrát je už v teple, aby se mi do zítřka trošku prohřál. Ale možná budu muset nechat semínka v vodě dva dny. Kontroloval jsem pařník a uložení od minulé sezóny nepřežil v plném zdraví :-(

Manželka naznala, že je to skvělé místo pro skladování, tak do něj nacpala nějaké věci a urazila mi packy, které drží nakloněnou stříšku na které kondenzuje voda a stéká bokem dolů, aby nekapala do kytek.

Takže jsem musel vyrobit jiné. Právě schne lepidlo. Až vytvrdne, což bude až zítra, tak je budu muset zase do pařníku vlepit a znovu čekat, až zaschne lepidlo. Kdybych byl doma, tak bych to stihnul, ale když přijdu až večer, tak to nejspíš nedopadne. Ale co.. Semínkám ten další den ve vodě jenom prospěje.

Ale topítko funguje, takže nemusím narychlo shánět jiné :-). Jenom malé zdržení.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 12 bře 2017 16:43

Tak jsem to pěkně stihnul. V pondělí jsem si přivstal a dal dohromady pařník.

Už v pondělí odpoledne šly holky do tepla.

36945

Takhle to vypadalo po zahřátí. Voda má 30 stupňů. Vzduch bude o stupeň dva studenější.

36946

A v neděli ráno povstal první bojovník. Jala Chichimeca. I když jsem musel pomoct s helmou. Ale šlo to dobře.

36947

Už aby jich bylo víc.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 16 bře 2017 12:00

Holkám se letos nechce. Minulý rok jsem měl v pařníku do týdne 10 z 15 rostlin venku. Teď mám po 9 dnech venku 2 z 15. Si asi ze mě dělají kozy.

Mám ale dotaz do pléna.

Chystám se přesadit Bobkový list. Nejsem si ale jistý výběrem substrátu. Nepovedlo se mi nikde najít, jestli má rád zásaditou, nebo kyselejší půdu. Koupil jsem si substrát na bylinky. Píšou na něm Ph 5-7 s tím, že není vhodný pro kyselomilné rostliny. Což mi moc nedává smysl, protože mi ten substrát připadá poměrně dost kyselý.

Mám to použít, nebo radši něco jiného?

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod JurassicChilli » 16 bře 2017 13:01

V takýchto prípadoch treba vychádzať z prostredia v ktorom rastie vo svojej domovine. Sú to suché, kamenisté, prímorské stráne. Takže substrát viac zásaditý než kyslý. Ja pestujem Bobkový list v záhradnej, zásaditej zemine a darí sa mu už takmer 20 rokov perfektne. Záhradná zemina je síce široký pojem a všade je iná, ale musí byť zásaditá. Bobkový list neznáša premokrenie, takže pôda musí byť ľahká (žiadny íl ani nič podobné!). Prípadne na dno nádoby dať ešte drenáž z hrubého štrku.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Kendyho Terasa

Příspěvekod Kendy » 16 bře 2017 13:48

Uvidíme. Dal jsem ho do toho substrátu pro bylinky, na kterém tvrdí, že není vhodný pro kyselomilné rostliny.

A děkuji za radu.


Zpět na „Co jsme vypěstovali v roce 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů