jiffy

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Liki-
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2015 10:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

jiffy

Příspěvekod Liki- » 23 led 2015 22:49

Zdravím, potřeboval bych vědět, když semeno chilli papričky zasadím do té rašelinové tablety jiffy, pak do hlíny to mám přesadit s ní nebo bez? a ještě bych potřeboval vědět jestli bude stačit 10 semen na zaplnění středního květinače. děkuji moc za odpověd

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: jiffy

Příspěvekod Zrzek » 24 led 2015 00:05

Až ti prorostou kořínky skrz obal Jiffu tak i sní to dát do květníku, nic nerozděluj. Jedno semínko = jedna Jiffa a jedna rostlinka = jeden květník (květináč). Smíchej substrát s perlitem, aby mohli kořínky dýchat. Pročti fórum, je tady toho spousty nejen o Jiffách.
Ať rostou a pálí
P.S. Zkus mrknout do galerie některého z pěstitelů (Proki, Colostomizer, Chili-max a dalších), tam i uvidíš ,, jak se to dělá" jak velké jsou rostliny atd.
P.S. Snad se neurazí ti pěstitelé které jsem nezmínil :-)

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: jiffy

Příspěvekod Dr.Pedr » 24 led 2015 08:10

11031



11236

Liki-
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2015 10:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: jiffy

Příspěvekod Liki- » 24 led 2015 10:45

Ok, děkuju moc. Jen mě ještě zaskočilo, na jeden květináč stačí jedna rostlinka aby se vytvořil takový ten hezký rozvětvený zaoblený keřík? :D omlouvám se ale v tomhle směru nemám vůbec zkušenosti

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: jiffy

Příspěvekod Dr.Pedr » 24 led 2015 12:03

Liki- píše:Ok, děkuju moc. Jen mě ještě zaskočilo, na jeden květináč stačí jedna rostlinka aby se vytvořil takový ten hezký rozvětvený zaoblený keřík? :D omlouvám se ale v tomhle směru nemám vůbec zkušenosti
Taky trochu záleží na odrudě...některé se táhnou do výšky...jiné jsou více keříčkové... pokud to chceš mít husté klidně tam dej po dvou sazenicích budou se zároveň o sebe podpírat ale v tom případě jim dopřej větší květník... :jalapeno:

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: jiffy

Příspěvekod MartinS » 24 led 2015 13:52

Dr.Pedr píše:.. pokud to chceš mít husté klidně tam dej po dvou sazenicích budou se zároveň o sebe podpírat ale v tom případě jim dopřej větší květník... :jalapeno:
Jsou nejake druhy, ktere tohle zdvojeni naopak uvitaji? Rikal jsem si ze zkusim Rocota do jiffy dat po dvou(ostatni dam normalne po jedne)
Kdyz je pak clovek chce nechat obe, necha je v kvetinaci primo na sobe? Neni pak probem co se tyce korenovych balu? Tohle by me celkem zajimalo :-)
Koukal jsem totiz alespon podle fotek ze Rocota nemaji tolik huste listovi a treba minimalne co se tyce svetla by to nevadilo. Otazka jestli by si nevadily rostlinky dole v zemi.

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: jiffy

Příspěvekod Dr.Pedr » 24 led 2015 14:16

MartinS píše:
Dr.Pedr píše:.. pokud to chceš mít husté klidně tam dej po dvou sazenicích budou se zároveň o sebe podpírat ale v tom případě jim dopřej větší květník... :jalapeno:
Jsou nejake druhy, ktere tohle zdvojeni naopak uvitaji? Rikal jsem si ze zkusim Rocota do jiffy dat po dvou(ostatni dam normalne po jedne)
Kdyz je pak clovek chce nechat obe, necha je v kvetinaci primo na sobe? Neni pak probem co se tyce korenovych balu? Tohle by me celkem zajimalo :-)
Koukal jsem totiz alespon podle fotek ze Rocota nemaji tolik huste listovi a treba minimalne co se tyce svetla by to nevadilo. Otazka jestli by si nevadily rostlinky dole v zemi.
Manzano Rocoto nedoporučuji vysévat po dvou semínkách...
je to taková liána.. bujně roste do výšky a rozrůstá se do prostoru... měl jsem jí na chodbě u okna (viz foto) a musel jsem zastřihovat...ve sklepě ji musím také ,,brzdit,, má nejvíce přírůstků a stíní ostatním...řekl bych že je to takový paprikový otužilec..dobře se rozmnožuje řízkováním...listy voní...u mě je to jasný favorit !!

18339

-- 24 led 2015 14:25 --

Po dvou semenech vysévám ...Korál F1...Thai chilli ...Cayenne...Rodeo...Jalapenos...a pod. kultivary kde je výhoda vzájemné opory (povětrnostní vlivy - bohatá úroda) :tiphat:

Uživatelský avatar
Jacopo.F.
Stálý člen
Příspěvky: 682
Registrován: 22 zář 2014 13:32
Reputace: 697
Obrázky: 0
Bydliště: Olomouc, 228 m n. m.

Re: jiffy

Příspěvekod Jacopo.F. » 24 led 2015 19:59

No nazdar, to je prales.. !! Tak to jsem zvědav, kam do svého malého bytu dám těch jedenáct rostlin, jestli mi vyklíčí a vyrostou všecky.... A to chcu přidávat po deseti Bhut Jolokia Yellow a Fatalii Yellow.... Abych ještě nemusel mámě na zahradě vystavět foliovník.....


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů