potřebuji poradit začínam

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod radkiii » 09 úno 2022 10:08

Najdoležitejšie je čo najviac stále prostredie. Takže ak to musíš často otvárať, všetok teplý vzduch je preč a potom (predpokladám) rozprašovačom striekaš studenú vodu priamo na sadenice, tak to nie je úplne to najlepšie.
Doporučujem buď nechať zasahovať podložku len pod časť skleníčka, alebo vytvor dvojité dno - dáš dovnútra nejakú misku, ktorá bude na nejakých podložkách, aby sa dna nedotýkala a až v nej jiffy. Pokiaľ nebývaš niekde v Yucatane, tak to musí mať výsledky

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Mikymoto » 09 úno 2022 10:20

Nene - k "zalévání" používám stříkačku, kterou na každý jiff cvrknu vodu, kterou odebírám ze zásobníku sušičky - teplota vody minimálně pokojovka 22-23 °C (spíš vyšší). K nějakým změnám teploty dochází, ale rozhodně to nejsou skoky o 10 °C. Ta paprika taky nemá ve svém přirozeném prostředí při klíčení konstantní teplotu. Takže bych z toho neměl pupínky - rozmazlovat ano, ale vocamcaď-pocamcaď :)

Uživatelský avatar
Dave
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2021 13:43
Reputace: 15
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Potřebuji poradit začínám

Příspěvekod Dave » 03 bře 2022 12:31

Zdravím všechny,
letos jsem chtěl začít s chilli hezky od semínka, tak jsem nakoupil pár věcí jako je světlo, lignohumá, substrát, pár tablet atd. a řekl jsem si že zkusím napřed pár semen abych mohl kdyžtak vychytat případné mouchy a chyby co bych mohl udělat. Musím říct že to jde lépe než jsem čekal ale přece jen se mi tam pár věcí nezdá, proč jsou některý světle žlutý? čím to může být? A přijde mi že se jim kroutí listy, může to být tím světlem nebo na to má vliv ještě něco jiného? 77687

Přijde mi že to světlo jim spíš škodí, hodím sem i odkaz na světlo https://www.toplux.cz/led-panely/k379/? ... otEALw_wcB

Budu rád za jakýkoliv názor či radu co bych měl zlepšit nebo udělat jinak.
Díky moc
May the Force be with You

petr.polasek
Stálý člen
Příspěvky: 1727
Registrován: 21 pro 2016 12:53
Reputace: 2904
Obrázky: 0
Bydliště: Tlustovousy
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod petr.polasek » 03 bře 2022 13:01

Co je to za druh a odrůdu?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod MartinS » 03 bře 2022 13:21

Me to prijde jako totalne prelite. Bazina hadr.... Bohuzel chloroza se u takto malych semenacku blbe identifikuje.

Ono jen nestaci aby prebytecna voda vytekla, ale substrat toho viditelne drzi mraky. Kytkam co maji neustale prilis vody se dusi koreny, odplavuji se dulezite ziviny.

Uživatelský avatar
Dave
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2021 13:43
Reputace: 15
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Dave » 03 bře 2022 13:37

petr.polasek píše:
03 bře 2022 13:01
Co je to za druh a odrůdu?
Všechno to jsou Jalapena ze semínek co jsem vypreparoval z paprik minulý rok. V tabletach mam pak na zkoušku různé odrůdy semínek který jsem už koupil. Ano na fotce jsou přelité protože jsem zapomněl vylít přebytečnou vodu jinak je tolik nezalévám. Rovnou se zeptám, chilli focus mám dávat denně když zalévám nebo stačí jednou týdně?
Děkuji za pomoc
May the Force be with You

Uživatelský avatar
Dave
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 11 srp 2021 13:43
Reputace: 15
Obrázky: 0
Bydliště: Mělník

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Dave » 03 bře 2022 13:40

MartinS píše:
03 bře 2022 13:21
Me to prijde jako totalne prelite. Bazina hadr.... Bohuzel chloroza se u takto malych semenacku blbe identifikuje.

Ono jen nestaci aby prebytecna voda vytekla, ale substrat toho viditelne drzi mraky. Kytkam co maji neustale prilis vody se dusi koreny, odplavuji se dulezite ziviny.
Ano máte pravdu, byly teď přelitý protože jsem zapomněl vylít vodu co vytekla. Já se spíš bojím toho světla jestli je správné, jinak to je ta samá odrůda tak mě překvapilo že některé jsou ok a některé jsou žluté.

Děkuji za pomoc
May the Force be with You

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Bonebreakers » 03 bře 2022 13:46

Nooo tak jestli je chceš definitivně dorazit tak Chili Focus ráno i večer :bumbl: . První měsíc nehnoj vůbec, raději to nech na přírodě !!! A to světlo :( tam máš nějaké světlo, jo aha to osvětlení vánočního stromečku, tak to jim opravdu neuškodí :clap2: to světlo fakt ne.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů