potřebuji poradit začínam

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3659
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod MartinS » 01 dub 2021 22:21

Nemam s timto konskym zkusenost, ale pokud narves granule treba 10cm pod kytku. Mohlo by to rostliny slusne po presazeni boostnout.

Delal jsem to s granulemi guana morskych ptaku.

Pri presazeni byl dole substrat v kvetinaci treba 10cm pak treba 3 lzice guana a pak dejme tomu 5-10cm zeminy a pak na to sazenice. Tim padem po presazeni nedostanou hned sok od granuli, ale das tomu cas zvetsit korenovy bal a podporit to. Takto fakt pak staci treba tekutyma hnojit az kdyz uvidis nejaky deficit nebo az nasadej kvety. Ty granule ti pomuzou od dalsiho hnojeni klidne treba na 2-4 tydny.

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod trewis7 » 01 dub 2021 22:30

No tak nejak to mám v pláne práve nedávno som sa bavil s Bonebreakers a odporučil mi ale ne granulovany ale normálny ale ja som zohnal iba tento...
A čo hovoríš na trubice sú v pohode alebo ich im obuchat o hlavu...

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3659
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod MartinS » 02 dub 2021 02:29

Ve znackach zarivek se nevyznam, ale treba poradi nekdo dalsi.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Bonebreakers » 02 dub 2021 09:56

MASTER Led by měli být od Philipsu, ale podle toho označení co je na štítkách jsem na netu nedohledal nic co by tomu odpovídalo, dej ještě fotku celé té trubice a detail na koncovku s okrajem té trubice.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod trewis7 » 02 dub 2021 10:45

Ja práve tiež som ich nikde nenašiel ani na ich stránkach a trubice nie sú sklenené ale plastové
7248772486

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod Bonebreakers » 02 dub 2021 18:49

To, že to je plast to je normální tyhle se dělají z NanoPlastu a uvnitř je led pasek s chipama, fakt divné nikde jsem na netu tohle nenašel asi zase nějaké PL překvapení už jsou pomalu jako číňani, jedině co je podobné je tohle https://www.t-led.cz/p/led-trubice-hbn1 ... jIQAvD_BwE
budeš to muset hold vyzkoušet, jestli ty parametry co tam uvádějí budou platit, tak by to mělo být bez problémů, příště také koukej na hodnotu CRI (Ra) čím blize k 90 nebo přes tím lépe.
( Z netu : Pro vysoce kvalitní osvětlení, např. pro obchody doporučujeme minimálně 92 až 95 CRI, vaše produkty budou lépe vypadat a tím lépe se budou prodávat. Klenotnictví by měly používat co nejvyšší CRI, např. až 99 CRI
Nejlepší teplotu světla a CRI (spektrum podání barev) nám dává Slunce. Teplota světla Slunce je studená bílá. (od 5500K až po vysoké hory cca 10 000K). Slunce oproti jiným zdrojům světla má obrovský výkon a proto vykreslí nejen studené, ale i teplé barvy. Nejblíže slunečnímu světlu a podání barev je proto LED žárovka - studená bílá okolo 5200K s CRI >80, která vykreslí všechny barvy nejvíce reálně. Většina studených bílých žárovek v ČR je za horní hranicí 6000K, kde světlo má namodralý nádech, někdy se dokonce setkáváme s žárovkami či páskami s teplotou chromatičnosti (světla) vyšší než 6200K, kde světlo je již více modré než-li bílé "jako xenonová žárovka" - toto světlo je pro většinu lidí až nepříjemné.)
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

trewis7
Stálý člen
Příspěvky: 383
Registrován: 17 led 2021 14:27
Reputace: 824
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod trewis7 » 02 dub 2021 19:13

Bone ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď proste to riešiť nebudem vyskúšam uvidím

karis
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2021 10:46
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: potřebuji poradit začínam

Příspěvekod karis » 05 dub 2021 17:22

Ahoj,
mám další dotaz. Stále se potýkám zřejmě s nedostatkem živin. Podle popisu jak se projevují dostatky jednotlivých prvků to vypadá hlavně na nedostatek horčíku. Mám hnojiva Bio-grow a Bio-bloom a trochu tápu jak je dávkovat. Zaprvé jsem nikde nenašel pořádný výpis složená těchto hnojiv, abych zhodnotil ve které je třeba více toho horčíku a momentálně ho upřednostnil. Zadruhé na samotných lahvích nulové info o dávkování a na internetu jsou zas tabulky, ze kterých nejsem moc chytrý. Třeba zde: https://pjzk94an.s5.cdn-upgates.com/a/a ... ule-cz.pdf

To když mám těch druhů hnojiv více tak to mám prostě sčítat? takže kdybych od nich měl všechno tak tam v 9. týdnu narvu dohromady klidně 20ml hnojiva na litr vody? A když mám jen to bio-grow a bio-bloom tak mám stále přistupovat podle doporučení v tabulce a ostatní ignorovat nebo mám dát více, abych vykompenzoval že jsem nenakoupil všechno...


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů