Vypalování substrátu

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypalování substrátu

Příspěvekod chilli-max » 20 led 2014 19:25

Myslím že na tuty funguje i na smutnice ...o té doby co jsem je doma vyhubil, a sázím jen do přepařeného substrátu, tak je tu nemám. Z principu funkce mikrovlny, nemohou žádné živé organizmy přežít. Zvlášt když obsahují nějakou vodu.
http://www.foto-tapety.cz

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Vypalování ?? substrátu

Příspěvekod Dr.Pedr » 21 led 2014 05:56

http://www.czsos.cz/metodiky/O_B00201.HTM" onclick="window.open(this.href);return false; :tiphat:

Vertas
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10 úno 2013 11:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vypalování substrátu

Příspěvekod Vertas » 21 led 2014 21:28

To vypaľovanie v trúbe som skúšal ale substrát ostal taký suchý že bol problém aby začal znovu príjmať vodu. Ostal suchý s čím som nebol spokojný ale je pravda že som ho predtým nevlhčil.
Koľko vlhčíte substrát keď ho idete vypaľovať v trúbe.

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Vypalování substrátu

Příspěvekod bremic » 21 led 2014 23:30

Vertas píše:To vypaľovanie v trúbe som skúšal ale substrát ostal taký suchý že bol problém aby začal znovu príjmať vodu. Ostal suchý s čím som nebol spokojný ale je pravda že som ho predtým nevlhčil.
Koľko vlhčíte substrát keď ho idete vypaľovať v trúbe.
já ho nijak nevlhčím a i po té půlhodině není vysušenej-pořád z něj stoupá pára. Ale určitě by neměl být suchej, když ho do trouby dáváš :tiphat:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Vypalování substrátu

Příspěvekod Dr.Pedr » 22 led 2014 08:16

Vertas píše:To vypaľovanie v trúbe som skúšal ale substrát ostal taký suchý že bol problém aby začal znovu príjmať vodu. Ostal suchý s čím som nebol spokojný ale je pravda že som ho predtým nevlhčil.
Koľko vlhčíte substrát keď ho idete vypaľovať v trúbe.

:tiphat: asi proto ....nemá v troubě co dělat...můj názor...

Nemusíš sázet do zeminy ale stačí ti agroperlit , jiffy či pěstební vata...

Pokud přesto chceš ušetřit a použít substrát pak propařuj (zahradnická dovednost stará a prověřená desítky let...)



PS: http://www.czsos.cz/metodiky/O_B00201.HTM" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Vypalování substrátu

Příspěvekod kuťa » 22 led 2014 14:11

Nakonec jsem se rozhodl propařit substrát v mikrovlnce.Použil jsem plastové krabice,které jsem plnil po 1L substrátu,který jsem prolil cca.250ml vody.Mikrovlnku jsem dal na plno na 13 minut.Víka na dozách jsem nedovíral,aby mohla unikat pára.Substrát je krásně propařený.Z mikrovlnky jsem ho sypal do kýble s víkem (v rukavicích),jelikož pak mírně zavání,ale s otevřenou ventilačkou se to dá zvládnout,aniž by vás chtěla manželka s tím vyhodit. 15523

Vertas
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10 úno 2013 11:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Vypalování substrátu

Příspěvekod Vertas » 22 led 2014 20:36

Dr.Pedr píše:
Vertas píše:To vypaľovanie v trúbe som skúšal ale substrát ostal taký suchý že bol problém aby začal znovu príjmať vodu. Ostal suchý s čím som nebol spokojný ale je pravda že som ho predtým nevlhčil.
Koľko vlhčíte substrát keď ho idete vypaľovať v trúbe.

:tiphat: asi proto ....nemá v troubě co dělat...můj názor...

Nemusíš sázet do zeminy ale stačí ti agroperlit , jiffy či pěstební vata...

Pokud přesto chceš ušetřit a použít substrát pak propařuj (zahradnická dovednost stará a prověřená desítky let...)



PS: http://www.czsos.cz/metodiky/O_B00201.HTM" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak ono ani nejde o to ze by som chcel ušetriť aj minulí rok som sadil do jiffov.
Problém bol v tom že tie jiffy sa musia potom do niečoho presadiť a minulí rok som mal v zemi samé smutnice ktoré sa my dostali potom aj do jiffov do ktorých som sadil neskorej a všetko my zožrali ako náhle začali klíčiť tak než vyrástli tak ich smutnice zožrali a samozrejme samá muška.


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů