Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
rak102
Stálý člen
Příspěvky: 282
Registrován: 12 kvě 2015 21:24
Reputace: 178
Obrázky: 0
Bydliště: Kostelany nad Moravou

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod rak102 » 22 kvě 2018 21:55

Pokud se ti neco zadari,budu jenom rad a aspon vymenime nejake skusenosti.Preji ti s wasabi hodne stesti.Me se nikdy nepovedlo neco vypestovat a pokud se tobe nejak zadari budu stastnej jako blecha a budu s dovolenim chtit info.

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod honzek86 » 22 kvě 2018 22:15

Pokud není potok, zkusil bych to wasabi do velkýho květináče a pořádně zalévat ... přes léto do stínu na ven (nějaký vlhký kout se vždycky najde) a v zimě domů někam do chladna. Asi to bude lepší, než to vrazit ven do jílu.
Já jsem spíš přemýšlel, jak se to sklízí. To ten kořen vytrhnu celej a je po wasabi? Nebo je tam těch hlíz víc a žije si to dál?
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html


rak102
Stálý člen
Příspěvky: 282
Registrován: 12 kvě 2015 21:24
Reputace: 178
Obrázky: 0
Bydliště: Kostelany nad Moravou

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod rak102 » 22 kvě 2018 22:25

honzek86 píše:
22 kvě 2018 22:15
Pokud není potok, zkusil bych to wasabi do velkýho květináče a pořádně zalévat ... přes léto do stínu na ven (nějaký vlhký kout se vždycky najde) a v zimě domů někam do chladna. Asi to bude lepší, než to vrazit ven do jílu.
Já jsem spíš přemýšlel, jak se to sklízí. To ten kořen vytrhnu celej a je po wasabi? Nebo je tam těch hlíz víc a žije si to dál?
Jo kamarade ja skousel vsechno.Velka nadoba,propustnej substrat-nic,řicni substrat-nic,lesni potocni substrat-nic.Lehce proudici vodu zte studny se me nepovedlo nejak ukocirovat,takze jsem to prolejval tak jaksi nahodne studenou studnicni vodou,ale bohuzel.Tam bude asi figl v tom ze ta potocni voda je hodne okyslicena a plna zivin.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2241
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3674
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 22 kvě 2018 22:41

honzek86 píše:
22 kvě 2018 22:15
Pokud není potok, zkusil bych to wasabi do velkýho květináče a pořádně zalévat ... přes léto do stínu na ven (nějaký vlhký kout se vždycky najde) a v zimě domů někam do chladna. Asi to bude lepší, než to vrazit ven do jílu.
Já jsem spíš přemýšlel, jak se to sklízí. To ten kořen vytrhnu celej a je po wasabi? Nebo je tam těch hlíz víc a žije si to dál?
Máme v plánu jej dát do samozavlažovacího květináče a uvidíme.
Bacula

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 22 kvě 2018 23:32

Taky mne to napadlo, se samozavlažováky by u mne nebyl problém :-) a mám takový šikovný jinak nevyužitelný temný kout na balkóně obrácený přesně severním směrem....ale jednak letní teploty i tam budou přiliš vysoké a pak a hlavně, nedokážu ani omylem zajistit dostatečnou vzdušnou vlhkost v přízemní vrstvě. Za pokus by to asi stálo, ale díky té absenci vlhkosti jsem celkem skeptický.
Starý pískovcový napájecí koryto by to chtělo, přesně takové jaké měli babička s dědou vytaženo ze chléva a posazeno ke stěně stavení na Vysočině :-)

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2129
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2435
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod gandalf » 23 kvě 2018 22:15

Vezmu to od konce - 2 druhy česneku paličáku /hlavní je ten můj "starý" z Kavkazu/, mrkev, rajčata /30 různých kousků, včetně čínských čmeláků/, celer, pór, cibule všetana, rubín, lahůdková "Vodňanská", zimní, sazečka, sibiřská, kedlubny, saláty, fazole, okurky nakládačky /2 druhy/, mangold, 4 patizóny, 3 hokaidó, 1 čínská masitá dýně, záhon jahod, záhon rohů, různé byliny a koření, kytky a pochopitelně chilli ve folijovníku. Zatím tam jsou i Jalapeňa, ale ta půjdou ven, rovněž tak přebytky chilli /pokud je nerozdám/.

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 25 kvě 2018 07:12

Ahoj...
Tak nakonec sem dal do země 4 druhy Cherry po dvou ks.a jedno divoké..a jedno ginantomo..
Po několika peripetiích vše zdárně dopadlo a zatím se rajčátka mají k světu
47644476454764647647
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů