Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 28 kvě 2022 15:36

Dnes sem poprvé vyvazoval rajčátka..
Po vysazení dostaly pěknou facku od Oskara a několik listů bylo popálených ale už se z toho dostávají.. a začínají po tom šoku zesilovat a růst...
Několik rostlin už má nahozené první květy a na ambrosii golf se objevili první dva plody...
Jahody už některý začínají zrát ale většina je zatím malá a úplně zelená ale je jich nahozených slušné množství...
Už nějakou chvíli bojuju z mraveništi, hlavně v trávníku a Skalce... hlavně je nechci nechat přemnožit aby se mě pak nevhli se mšicemi na papričky...
Třešní bude asi na dvě bečky kvasu...
Jediné zklamání je letos švestka..po loňské první veliké úrodě, letos bude asi možná tak na dva koláče... Postřiky proti puchrovitisti a pylatce jakžtakž zabrali ale co letos zlikvidovalo celou úrodu už teď jsou nějaký mšice... napadli celý strom a tak z 90% zničili čerstvé lístky, které jsou zkroucený do klubíčka ve kterém je plno mšic... mospilan zabral, ale myslím že pozdě...
Ještě mě těší jak se pěkně daří loni zasazené burůvce, velký keř a hodně kvete. Akorát ji musím ochránit od kosů..to už mám vymyšlené ale ještě to není vyrobené, rám okolo a na něm bude síťovina plastová..

785667857178570
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chilmix » 07 čer 2022 22:23

Cukrové melouny odkudsi z Indie. Máme velká očekávání a plánujeme je jako stálice, nehybridní, netrpí chorobami, váha cca 1kg. Momentálně má jedna rostlinka 5-6 malých melouňat a daří se jim celkově dobře. Strach může nastat snad jen z džungle, ta je ovšem povolena. Snad se to neposere. :thumbup:
7872278723

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 03 črc 2022 01:12

Oproti papričkám co se ne a ne rozhoupat do pořádného růstu tak rajčátka jedou celkem velmi dobře..
První plody. Už budou co nevidět na koštovačku ..
Největší bomby jede KBX .. nechává si velké množství plodů..tak snad to pak unese a bude velká várka toho nejlepšího rajčátka co existuje...
Jinak všechny rostlinky mají od metru ty nejmenší až přes 150cm ..

79209792107921179212
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Tomnato
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 20 úno 2022 15:25
Reputace: 123
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Tomnato » 03 črc 2022 11:43

Dobrý den,
zajímalo by mě kde berete semínka rajčat. Kupujete normálně v zahradnictví balíčky se semínky ? nebo z netu ? Předpokládám,že na další sezónu používáte semínky z úrody ?

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 03 črc 2022 13:11

Tomnato píše:
03 črc 2022 11:43
Dobrý den,
zajímalo by mě kde berete semínka rajčat. Kupujete normálně v zahradnictví balíčky se semínky ? nebo z netu ? Předpokládám,že na další sezónu používáte semínky z úrody ?
Ahoj...
Na shánění semínek je výborná tahle skvělá komunita 🙂
A samozřejmě éšopy, ..
A další skvělý zdroj na semínka je také spojený se super lidma tady a to žopský vypalovák 🙂tam si plody okoštuješ a pak si vybereš co si vezmeš domů na semínka.. jestli jsi ze Zlína tak to do Žop máš kousek 🙂
No a. Pak až už je máš doma tak samozřejmě semínka se nechávají z vlastních plodů a pak budeš mít vlastní na výměnu s dalšími kamarády a příznivci pěstování 😉
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 06 črc 2022 22:26

Chozee77 píše:
03 črc 2022 01:12
Oproti papričkám co se ne a ne rozhoupat do pořádného růstu tak rajčátka jedou celkem velmi dobře..
První plody. Už budou co nevidět na koštovačku ..
Největší bomby jede KBX .. nechává si velké množství plodů..tak snad to pak unese a bude velká várka toho nejlepšího rajčátka co existuje...
Jinak všechny rostlinky mají od metru ty nejmenší až přes 150cm

Máš je krásná 🍅. Já letos KBX bohužel nemám. O 4 sazeničky jsem krátce po výsadbě přišla, KBX mě z nich mrzí snad nejvíce. Ale nové odrůdy (rozuměj pro mě) i letos budou. Věřím jim, ačkoliv co neožrali slimáci, tak omlátily kroupy.
Bacula

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 18 črc 2022 18:46

Letošní rostlinky rajčatek jsou nějaké divné..
Sice do výšky rostou některé dobře...ale rostlinky jsou jakési křehké, tenké, a některé jakésy zmutované, místo listů takové pahýly, nebo neví se rozhodnout jestli udělají list nebo plody .a pak z toho jsou divný pokroucenci..ale plody jsou a už se začíná trhat.. jedině KBX mi dělá velkou radost.. to jede festovní bomby..
A jedno zklamání je v italské odrůdě zimní hrozen..
Jedna rostlina má přes půl metru a druhá necelý metr...a plody nijak nenadchli...
Obyč rajče...
Na druhou stranu Ambrosia gold je opravdu super... neskutečně sladké.. víc než Sweet milión

795377953879536
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Mikymoto
Stálý člen
Příspěvky: 336
Registrován: 05 srp 2021 18:50
Reputace: 986
Obrázky: 0
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Mikymoto » 18 črc 2022 21:04

Jo Ambrosia Gold je můj loňský objev a zařadil jsem ji mezi stálice - fakt parádní rajčátko. Tím zimním hroznem myslíš A Grappoli d´Inverno? Esli jo, tak mě nestraš - mám 2 rostliny a zatím rostou celkem slušně, tak doufám že chuťově nezklamou (i když to ke zkoušení patří).


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů