Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 23 čer 2021 09:20

Málem sem zapoměl, že na rajčátka je tu vlastní Foch..
Tak to trošku oživím.,tohle parádní vlákno a pošlu pár foteček...
S rajčatky žádné problémy nemívám,krom toho že jak sem je vysadil,tak samozřejmě asi za dva dny dostali úžeh od sluníčka ale z toho se velice dobře vzpamatovali...
Jinak dobře rosou od vysazení asi za měsíc některý se vytáhli tak cca 50 cm což je průměrně skoro 1,5cm za den...to je moc pěkný...
Sadím je už spoustu let po dvojicích k tyčce pořád na to stejný místo, které sem si pro ně vymezil...ten záhonek nijak nepřipravuju...jen vytáhnu starý rostlinky, vytrhám plevel a zasadím nové, akorát dosypávám z pytle substrát na zahrnutí sazenic... Z hnojením tak nešpekuluju, vezmu to co mají v obchodě univerzální na papriky a rajčata...
Tak to bude pro první letošní příspěvek do rajčátkového vlákna vše...
Ještě dám seznam odrůd co jsem letos zasadil a pár foteček..
Ahooooj všem. A ať nám to pěkně roste ... všude 🙂

Letošní odrůdy a počet rostlinek
KBX 3x
Garden Peach 3x
Sweet Million 2x
Green Tiger 2x
Citrina 2x
Eros 2x

741667370973706
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2234
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3657
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 24 čer 2021 00:39

Moc hezké rostlinky :jalapeno:
Bacula

Uživatelský avatar
radkiii
Stálý člen
Příspěvky: 225
Registrován: 30 led 2019 23:04
Reputace: 363
Obrázky: 0
Bydliště: Uherský Brod, 251 m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod radkiii » 27 čer 2021 14:41

Máte niekto skúsenosti s odrodou Primora? Rajčata som kupoval v zime v Lidli a chutili mi a pekné aj vzhľadom. Minulý rok som ich pestoval dosť neúspešne, nemali dobrú pozíciu. Teraz majú vynikajúcu pozíciu, ale rastie len zelené a na obidvoch rastlinách, ktoré mám je len po jednom plode. Ostatné odrody už majú do 10 plodov :dunno: Neviem, či robím niečo zle ja, alebo je to genetika

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 27 čer 2021 15:25

@radkiii: search.php?keywords=primora

A když jsme u těch dotazů: jak jste na tom letos s plísněmi u rajčat?
Já na to loni kašlal a pak jsem nebyl úplně nadšenej z toho kolik bylo v druhé půlce sezóny plísně na kytkách. Sice je to nezahubilo, nějaká koncová úroda taky byla, ale i tak...
Jenže těžko porovnávat, člověk se během předchozích nestandardně suchých let namlsal a nebral (na balkóně) plísně příliš vážně, takže když přišel loňský, řekl bych standardně deštivý rok, tak byl zákonitě nespokojen.
Letos jsem se dokopal k tomu (po loňské vynechávce) použít několik dní před příchodem deštivého počasí Polyversum a zatím to vypadá dobře, raná plíseň se mi sice pokusila o dvě kytky, ale zdá se že trénink obrané reakce pomohl, u obou zůstalo napadení naprosto lokalizované na jeden list. A to rezistentní F1 hybridy nevedu, u mne jsou všechno stabilní odrůdy (ty napadené byly jedna novodobá, jedna heirloom).

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2234
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3657
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 28 čer 2021 00:24

Ahoj, rajčata mám zatím bez plísně, ale to já mívám zejména díky tomu, že nad nimi máme střechu. Zatím kvetou a u některých se objevují plody. Mám letos několik novinek, tak se těším.
@ Radkiii: Co se týká Primory, letos ji nemám vysetou, ale myslím, že měla méně plodů, než jiná rajčata. Ale to tak u rajčat tohoto typu je. Pěstuji každoročně 30 druhů, mívám stálice a pak dávám prostor novinkám.
Bacula

pavi
Stálý člen
Příspěvky: 121
Registrován: 02 bře 2020 09:47
Reputace: 435
Obrázky: 0
Bydliště: Praha-východ, 236 m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod pavi » 30 čer 2021 08:44

Ahoj, já mám taky zatím rajčata bez plísně. Ale od té doby, co jsme jim udělali střechu, se plíseň dostavuje až výrazně později nebo není vůbec a dřív je zlikviduje mráz. Loni jsem na podzim poprvé ke každé spirále dala lopatku uleželého koňského hnoje a je vidět, že jim to prospívá.

74450

Tumbling Tom Red je ještě větší než loni. Kvete jak o závod, ale zralé rajčátko zatím žádné. :(
74451

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 30 čer 2021 14:57

To zastřešení rajčat máš luxusní, celkem závidím. :-)
Já mám některé kytky u stěny s nepatrným přesahem střechy (cca 20 cm) a i to je hodně poznat. Nebýt toho přesahu tak si v žádném případě nemůžu dovolit tak hustý spon a tolik výhonů co na rajčatech provozuju. Tam kde přesah není a kytky jsou pod volnou oblohou musím mít víc než dvojnásobný spon. Ovšem to tvoje, pro světlo průstupné plné zastřešení, to je úplně jiná liga. :thumbsup:

Uživatelský avatar
Chozee77
Stálý člen
Příspěvky: 1513
Registrován: 11 bře 2017 13:45
Reputace: 2847
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov 223m n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Chozee77 » 06 črc 2021 12:15

Ahoj 🙂
Rajčátka dělají radost... Rostou jak blbý...
Cca 3cm za den ..to je paráda...
Plody mají všechny odrůdy tak teď se uvidí která bude první dozrávat..😋😇


74578745727457774573745767457474575
Vyhodili ho z okna!!! Tůnu... Tůnu??? Tolik toho zas nebylo...🤟😎 Jára Da Cimrman


Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů