Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Co pěstujete mimo chilli papriček
Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 02 dub 2021 23:59

To jsem moc zvědavá, budu sledovat. Kromě Green tigera jsem ta jmenovaná ještě nepěstovala. Pěstovala jsem Moskovskij delikates, bohužel už nemám semínka, rajčata to byla výborná. Dosevy Orange caprese, Anna russian a Fuego rosa mi ani na druhý pokus nevzešly. Bohužel od Fuego rosa a ani Orange caprese už nemám semínka 😢.
Naposledy upravil 1 dne Bacula; celkem upraveno 4x.
Bacula

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 03 dub 2021 00:25

@t8m: S tím sledováním se přidám. :-)
Btw, Green Zebru jsem měl tuším předloni a do týmu stálic se u mne, v mých podmínkách, nedostala.
Zato Aunt Ruby's German Green bylo letos u mne horký kandidát, jen těsně prohrálo v boji o dostupné pozice s Rosalla Crimson. Aktuálně je v pozici prvního nevysetého náhradníka, kdyby mi něco nevylezlo, tak půjde do dosevu. Takže jsem hodně zvědavej jak s ním budeš spokojenej na konci sezóny.

t8m
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24 úno 2021 23:59
Reputace: 98
Obrázky: 0
Bydliště: Tábor

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod t8m » 03 dub 2021 08:39

Green Zebra nám moc chutná, ale je bohužel horší, co se týče úrodnosti a také praskání. Zkouším rajčata mít jak u našich na zahradě, tak i pár kousků na balkoně a obecně se dá říct, že jsem ještě to balkónové pěstování moc nevychytal. Vždycky mi narostou velké rostliny, ale úroda je mizerná.

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod Bacula » 03 dub 2021 10:31

Podle mého názoru ji Green tiger předčí chuťově. Také v našich podmínkách byl úrodnější. Ale co člověk to názor, každý v chuti preferuje něco jiného a je to tak dobře.
Naposledy upravil 1 dne Bacula; celkem upraveno 4x.
Bacula

t8m
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 24 úno 2021 23:59
Reputace: 98
Obrázky: 0
Bydliště: Tábor

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod t8m » 03 dub 2021 11:59

Na Green Tiger jsem zvědavý letos.

chilmix
Stálý člen
Příspěvky: 291
Registrován: 30 kvě 2020 17:49
Reputace: 1011
Obrázky: 0
Bydliště: Mezi Brnem a Olomócó

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chilmix » 03 dub 2021 15:54

Po odmlce vyblejsknutá rajčátka z dřívějšího výsevu, vlevo San marzano, zatím nejsou nádoby na přesazení. Vpravo v květnících Latašky, několik prvních jsem vyštípal, objevuje se první květ. :thumbup: Daří se jim dobře. V pozadí celer
72534
Z výsevu 27.3. :
Black cherry - 4/5 cca 3-5 dny
Garden peach - 2/2 cca 4-5 dny
Green tiger - 3/5 cca 3-4 dny (dostal přednost před zebrou pro údajnou menší úrodnost a praskání)
Perun - 1/4 dělá potíže (vyseto jen z důvodu velkého množství semínek)
Valdo - 4/4 cca 3-4 dny (vyklíčilo nejlépe)
...Ze všech rajčat 1 přilba, zbytek zatím v pařníčku, co nevzejde, bude mít smůlu :dunno:

Burgundský amarant - 3/3 cca 4 dny

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Papričky už rostou ... co třeba rajčátka a jiná zelenina?

Příspěvekod chris » 04 dub 2021 02:09

Black Cherry: chuťově vynikající rajče, jen trošku pozor na vrcholu léta na polední slunce a vysoké teploty, jeden rok se mi některé plody (ty co byli bez zastínění listy) v tom pekelném týdnu co bývá na přelomu červenec/srpen na kytce poněkud uvařili (holt tmavě hnědá barva a celodenní slunce a 30+°C balkónové výhně).

Green Tiger vs Green Zebra: Zebra je chuťově fajn, ale Tiger je pro mne jiná liga, jedno z nejchutnějších rajčat klasické chuti, po první sezóně šlo u mne rovnou do nevelkého týmu stálic.
Btw, co se výnosu týče tak Green Tiger plná spokojenost (ale o maličko menší než sourozenec ze stejné šlechtitelské dílny Pink Tiger, ten měl u mne výnos naprosto brutální, leč chutí se zelenému bratránkovi nevyrovnal).



Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů