Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Cipollini
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 04 črc 2022 06:49
Reputace: 15
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Cipollini » 14 črc 2022 18:53

Dnes ďalšie 2-3 spadnuté listy pod Morugami a už aj Nagy začínaju žltnúť, osychať a opadávať.
Známy mi poradil že to bude nedostatok živín, ale to sa mi nezdá. Sú v substráte s granulami, takže hnojivo ešte riskovať nechcem.
Skôr si myslím že dostali teplotný šok, pred presadením boli v skleníku a teraz sú takmer od 7 rána do 8 večera na slnku. Skúsim ich presunúť do polotieňa, alebo balkón niečím prikrývať.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 14 črc 2022 21:52

Tak asi šok, ale rostliny se presazují na jaře a ne v létě, pripadne by nemelo svítit slunko a zalít vodou teplou jako vzduch.. atd... malý shoz listů nevadí.
Naposledy upravil 1 dne Tea Racer; celkem upraveno 15x.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 15 črc 2022 09:27

Take mam par zlutych listu, neresim. Zrejme to bylo to tim jak kytky dostaly hodne vody pri tech destich. Nekolikrat byly doslova promacene. Kytka dala pryc tak 10 listu. Pokud by prelevani pocasim pokracovalo, tak pak zloutnou i listy nove, to se nastesti zatim letos nedeje.

Tady priklad listu, nekdy je zuty napul treba se misty je jeste zelena...
79466

Jinak se rostline dari dobre, takze neni potreba podnikat zadne kroky.
79467

Hod sem fotku cele kytky at vidime.

Cipollini
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 04 črc 2022 06:49
Reputace: 15
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Cipollini » 17 črc 2022 08:00

Tak rastlinky máš napriek zhodu listov parádne.
Včera som sa dostal k ,,namontovaniu´´ netkanej textílie na záhradu, foto dole. Mám pocit že kusom na záhrade sa darí o niečo lepšie, ale aj tam sú nejaké žlté, oschnuté a popadané listy. Ale zase dostávajú viac zabrať, posledné dažde boli dosť intenzívne
Inak k tej textílii. Mala by prepúštať vodu okamžite, alebo to trvá? Ako vidno z fotky, tak zálievka cez ňu veľmi nešla a dosť dlho sa na nej držala, pritom podľa popisu by mala prepúštať vzduch aj vodu.

Pripájam aj foto rastliniek z balkóna ktoré sú na tom najhoršie, tá skoro bez listov (druhá foto) je červené Habanero. Dobrá správa je že z miesta kde listy odpadli už vidno mikro zárodky nových listov.
Včera dostali zálievku ku koreňom + postrek na list zmesou lignohumátu a vitality komplexu. Uvidíme. Ja len dúfam že celá snaha nebola zbytočná a na jeseň sa pochválim plodmi :-)
Mám pocit že to padanie sa trochu obmedzilo (od kedy som balkón prikryl plachtou), už z kvetináčov nezbieram toľko listov.

7948379484794857948679487

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tea Racer » 17 črc 2022 10:29

Jasné popálení na spodní fotce. Narostou nové a odolné.

Tomnato
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 20 úno 2022 15:25
Reputace: 123
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Tomnato » 19 črc 2022 21:07

Nazdárek,
zajímalo by mě jak připravujete substrát na další sezónu. Míchate třeba kokos ? A granulky ?

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod MartinS » 20 črc 2022 09:07

Ja beru posledni roky Bionovu: Bio Nova Bio Soilmix 50 L a nic s tim nedelam, ani nic dalsiho jako treba granule do toho neprimichavam.
Letos jsem mel malo Bionovy a tak jsem narychlo koupil nejaky lepsi v OBi bio natur a take v pohode. Radsi bio nez aby tam byly nejake sragorky a rezidua treba pesticidu. Ne ze bych byl zalozeny na Bio, ale jde o to ze Bio substrat nebude nikdy predhnojen prilis(nebo nebude predhnojen tim co nechci - treba kristalon), takze treba po 14ti dnech muzu zacit valit sve a neresit.
Pokud ji mam pouzity z lonska, jen promicham s novym. Ale spise vetsinou ten rocni pouzitej daruji dale a vezmu nove pytle.
Vetsinou toho je toho je kolem 100-150l

BTW prezimovane papricky pomerne slusne funguji v jejich substratu z lonska. Ja mam letos tedy jen jednu takovou. Nic jsem tam nepridaval, jen hnojim jako ostatni. Predchozi roky jsem prezimovane presazoval do vetsiho aby mela nejakou novou zem, ale neni to nutnost. Haba Pedro z lonska v pohode roste krasne dale. Je to ten ker na te fotce co jsem daval 4. post od tohoto - ker vlevo.

Hnojim klasicky od roku 2016 uz jen s Mills a nemuzu si stezovat. Jedine obcas navic Wuxal na vapnik, obcas Mospilan, Nemazal nebo rock effect na msice.

Defacto jen kvalitni substrat + vyzkousena hnojiva. Pak uz staci jen aby svitilo slunicko :-)

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Trixy » 20 črc 2022 09:29

Zdravím kluci,po delší době 🙂 ale sleduju vás pečlivě, jen moc nepřispívám bo…šak to znáte…
Mám tento rok ve skleníku problém s vápníkem, byť rostliny stříkám každý týden ledkem vápenatým (cca 3/4 odměrky od kristalonu na l vody) tak se mi stále tu a tam na sladkých i ajinách objevují fleky,které jsou předpokládám zapříčeněny nedostatkem vápníku. Co s tím? A hlavně jde do půdy při podzimním rytířů dodat vápník abych půdu obohatil o tento prvek? Případně čím ,díky a ať se daří a ať to pálí


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů