Jaká používáte hnojiva na papričky?

Hnojení paprik
Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Bonebreakers » 09 bře 2021 15:11

Jeden rok, když jsem začínal jsem jel jen Lighnohumát a Vitalitykomplex + vodu a taky to šlo jen z hnojiva co bylo v substrátu. Na viceleté pěstování vjednom substrátu by to už asi nebylo. :thumbup: Stačí, že ve všem kolem jsou samá Éčka tak proč si to chemické svinstvo cpát ve zvýšené míře ještě do paprik.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

spomator
Stálý člen
Příspěvky: 117
Registrován: 26 bře 2015 08:26
Reputace: 163
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod spomator » 29 bře 2021 15:33

Dovolím si napsat zde jeden dotaz - dá se přehnojit vodou z akvárka? Máme akvárko s filtrací, voda nebyla měněná třeba půl roku, respektive několikrát jsme odebrali vodu cca do půlky a doplnili novou. Voda je dost růžová, tedy asi "výživná". Dá se takovou vodou rovnou zalévat nebo je potřeba ředit? Nerad bych papričky přehnojil. Díky

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2224
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3634
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Bacula » 29 bře 2021 20:21

Zalévám vodou z akvárka, nemám pocit, že by to nějak rostlinky nezvládali. Neředím to. Když si vzpomenu, přidám lignohumát. Nic neodměřuji. Ale zase je pravda, že mě sem tam nějaký jiný odstín listu na jedné rostlině z x nijak nedeprimuje. 🙈
Bacula

pája
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2021 19:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod pája » 13 dub 2021 18:40

Nikdo se tu nebaví o Symbivitu nepoužíváte? Já jsem přesazoval do třílitrových květináčů tak jsem podsypal trochu.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Bonebreakers » 13 dub 2021 19:01

Asi takhle, je to Bio, takže to ničemu neuškodí, no ale za ty prachy ........ :dunno:
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

Uživatelský avatar
JanaK
Stálý člen
Příspěvky: 219
Registrován: 02 srp 2018 08:41
Reputace: 613
Obrázky: 0
Bydliště: Prostějov

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod JanaK » 14 dub 2021 09:23

pája píše:
13 dub 2021 18:40
Nikdo se tu nebaví o Symbivitu nepoužíváte? Já jsem přesazoval do třílitrových květináčů tak jsem podsypal trochu.
Mám zkušenost, že pomáhá rostlině vycucnout z chudé půdy co nejvíc. U půdy bohaté na živiny (dobře hnojené) to stíhají rostliny samy a rozdíl mezi přidaným symbivitem a bez nebyl vůbec žádný.
Je potřeba dávat pozor, protože je to houba a při použití některých prostředků obsahujících protihoubovou složku (postřiky, hnojiva, desinfekce půdy) ji zničíš.

Vyzkoušela jsem - neublížilo, ale za tu cenu stačilo - raději přihodím trochu kompostu.

Baška
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 18 dub 2021 15:04
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod Baška » 18 dub 2021 15:26

Ahojte,

Ako sa blíži presun papričiek von, začínajú mi žltnúť. Hnojím minimálne (3-kombinácia ako tu bola spomínaná - chilli focus, vitality, lignohumát). Hnojím menej ako je opdorúčaná dávka, až takmer vôebc kedže mi to na začiatku spálilo pár rastlín. Do substrátu som ale dala pár granuliek kravského hnoja.

Foto paprík:
https://ibb.co/BZ5d45j
https://ibb.co/Jdf4smB

Mám jendoducho začať dávať hnojivo (focus+vitality+lignohumát) podľa návodu, alebo potrebujú niečo iné? Ešte také 2 týždne musia vydržať dnu a pôjdu von.

Prípadne upraviť svetlo? Prisvecujem im cca 12h každý deň

Čo snimi? :/ Som fakt zúfala, mám v tom veľa energie a nechcem o ne prísť..
B.

UPRAVILA SOM ODKAZY NA OBRAZKY, tie staré nefungovali :dunno:

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Jaká používáte hnojiva na papričky?

Příspěvekod chris » 21 dub 2021 17:59

Řekl bych že jim (hodně) chybí dusík, a protože ten je v kytkách dobře mobilní, tak ho přesunují do mladých listů a do růstového vrcholu který je pro kytku životně důležitý. Takže přestaň ředit homeopaticky, takto velké kytky už snesou/vyžadují standardní dávku. :-)
A zvaž doplnění (nepřehnat!) nějakého dalšího zdroje dusíku na dobu než se kytky srovnají. Např. špetka vápenatého ledku močoviny, atp. do zálivky.


Zpět na „Hnojení chilli paprik“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů