Použití vhodného osvětlení

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
Laďa
Stálý člen
Příspěvky: 162
Registrován: 30 zář 2016 19:40
Reputace: 219
Obrázky: 0
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod Laďa » 17 zář 2020 16:33

Jak to myslíš, že má CFL v tomto případě lepší spektrum? Co je tento případ? Nebo máš na mysli obecně, že CFL mají lepší spektrum než LED?

A proč určitě ne jako hlavní? Neuvažujme teďka vůbec trubicové zářivky.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3659
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod MartinS » 17 zář 2020 17:29

S temito relativne slabymi ledkami mam dost spatne zkusenosti. Rozhodne bych je nepouzil jako hlavni zarovku.
24W 6500K tornado CFL + 24W 2700-3000K Tornado CFL v poctu odpovidajici prostoru a rozumnym snititkem, udela lepsi paradu nez 4000K ledka kde dostanes mraky zelene barvy zbytecne.
Nekdo si sklada z chipu panel, paji atd, ale ty ledky maji mnohem vetsi vykon a u lepsich vyrobcu ledek se to i vyplati.

Je dulezite cele spektrum jake zarovka dava a vernost svetla. Samozrejme nejake vysledky mit budes, ja bych do toho nesel.
Tohodle domaciho kutilstvi jsem jiz zanechal. Testoval jsem i led reflektory, chipy z ebay vsechno mozne. Nakonec zjistis ze lepsi je si koupit neco co je na to delane(samozrejme i mrknout na reference na webu)
Za cas na pokusech by se dalo poridit profi svetlo :-D kdyz to spocitam.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod chris » 05 led 2022 15:22

Narazil jsem na video z roku 2019 o které se prostě musím podělit, :) šéf Apogee během 15 minut (anglicky) vysvětluje základní používanou terminologii a její vývoj v čase.
PAR, PPF, PPFD, and PFD Explained
https://www.youtube.com/watch?v=UZO8Fb0ryW8

@MartinS: Díky za odkaz na tu free Photone app ve vedlejším vlákně, taky jsem zkouknul porovnávací videa a míra shody proti měření s Apogee fakt překvapila, takhle dobré výsledky bych z telefonu nečekal. Viz třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=t0umUgrS_UE a tady: https://youtu.be/K3grFZs8spc?t=230
Btw, koukal jsem že apka se dříve jmenovala Korona, raději jí přejmenovali, živě vidím ty všemožné cenzorní systémy dnešní doby :sad: každou chvíli obvinění z toho že "šíří a propaguje koronu" :D

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3659
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod MartinS » 05 led 2022 15:52

Hh videl jsem a slusny. Ted uz vim proc PAR Meter ukazuje PPFD (μmol/m²s)
Resp aplikace, na PAR meter od Apogee za 18K nemam :-D

Lysenko
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2023 23:04
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod Lysenko » 29 srp 2023 23:45

Dobrý den, jsem tu nový. Jen chci ukázat osvětlení které si stavím. 1m² Alu plech a na něm bloky led pásek - spíš teoretický než reálný příkon někde blízko 500w. Reálně plánuju spínat po blocích a nějaký držet do rezervy.
82658


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů