kvetináče

Ptejte se na cokoliv, žádná otázka není špatná
pája
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2021 19:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

textilní květinače

Příspěvekod pája » 22 kvě 2021 15:47

Zdravím, chci se zeptat jakým způsobem zalívat v textilních květináčích. Můžu lít vodu do podmisky nebo hrozí
že to bude hnít?

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: kvetináče

Příspěvekod Bonebreakers » 22 kvě 2021 16:47

Zalévá se ze shora, leda by jsi v tom chtěl pěstovat nějaké kapradiny nebo pokojový kytky, to potom se zalévá od spoda. A proč by to jako mělo hnít, tedy pokud by jsi tam tu vodu lil neustále a nenechal to lehce vyschnout , tak to by se tam asi nějaká plíseň na tom textilu mohla udělat ! Podstatou textilních květináčů - growbagů je to, že pouští více vzduchu mezi kořeny, rychleji prosychají oproti klasickým a další drobnosti.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: kvetináče

Příspěvekod chris » 22 kvě 2021 22:18

Dají se úplně v pohodě i spodem, textilák zafunguje jako velkoplošný knot a vodu si nasaje a předá substrátu. Asi bych to nepoužíval celou sezónu jako jedinou metodu a střídal bych to se zálivkou vrchem, ale jednorázově nebo i párkrát za sebou s tím žádný problém není. Stejně budeš přihnojovat takže semtam zálivka půjde vrchem v každém případě.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: kvetináče

Příspěvekod Bonebreakers » 22 kvě 2021 23:39

Ona stejně nějaká voda zbyde v podmiskach po zalití, takže v podstatě to vlastně zaléváš i spodem.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

pája
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26 úno 2021 19:25
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: kvetináče

Příspěvekod pája » 30 kvě 2021 14:51

Díky za postřehy.

Jake Bambitka
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 22 čer 2021 13:26
Reputace: 49
Obrázky: 0

Re: kvetináče

Příspěvekod Jake Bambitka » 29 zář 2021 18:00

Poslední zbytky úrody dozrávají a já už začínám organizovat balkon na příští sezonu. Přemýšlím, že bych uvolnil hlavní rajčatový květináč pro papričky. Je to 80l kulatý "průtokáč". Rajčatům se v něm daří víc než dobře, každé má přes 2 metry a úroda je taky vysoká, ale štve mě špatná přístupnost - půjdou raději do řady vedle sebe.

Zajímalo by mě, zda je tento květináč na pěstování chilli vhodný (resp. efektivní). Jak jsem se dočetl v tomto vláknu, papriky jdou kořeny víc do prostoru než do hloubky. Původním plánem bylo vysadit více odrůd, ale z toho pomalu ustupuju kvůli špatně regulovatelné zálivce pro jednotlivé rostlinky. Teď mám do něj v merku klasické Habaněra.

Směřuji na Vás tedy následující dotazy:

1) Bude tento květináč vhodný pro pěstování paprik, nebo mám raději pokračovat v menších květnících?



2) Jakou rostlinu zvolit, aby se objem květináče plně využil a kolik kytek celkem?

3) Kombinovat více druhů? Jaké druhy? Držet se jen rozdělení annuum / chinense nebo kombinovat jen různé modifikace jako např. Habanero red + orange?

*horní průměr květináče je od oka 50cm


Zpět na „Začátečnický koutek“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů