Uskladnění chilli papriček

Jak nejlépe usušit a uskladnit
TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod TOM » 09 črc 2014 16:55

co som doteraz susis papricky, tak som ich navliekol len na nit a zavesil bud v komore na strop, alebo v kuchyni na policku, ale kedze sa pridavaju vsade tak dlho si skladovanie neuziju :D

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Filichilli » 10 črc 2014 16:40

Jestli sušíte chinensky v sušičce, tak pokud možno venku a nebo v protichemickém obleku a rodinu poslat na víkend pryč :D Já suším anuumky a obecně tenkostěnné taky na provázku na slunci (výhoda toho je, že se na to nepráší tolik jako doma a uschne to rychleji), docela to šlo i na pekáči na slunci. Ale už mám sušičku za nějakých 12 stovek, tak snad bude fungovat pár sezon :)

-- 10 črc 2014 15:40 --

Jestli sušíte chinensky v sušičce, tak pokud možno venku a nebo v protichemickém obleku a rodinu poslat na víkend pryč :D Já suším anuumky a obecně tenkostěnné taky na provázku na slunci (výhoda toho je, že se na to nepráší tolik jako doma a uschne to rychleji), docela to šlo i na pekáči na slunci. Ale už mám sušičku za nějakých 12 stovek, tak snad bude fungovat pár sezon :)

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod bremic » 10 črc 2014 17:19

Filichilli píše:Jestli sušíte chinensky v sušičce, tak pokud možno venku a nebo v protichemickém obleku a rodinu poslat na víkend pryč :D Já suším anuumky a obecně tenkostěnné taky na provázku na slunci (výhoda toho je, že se na to nepráší tolik jako doma a uschne to rychleji), docela to šlo i na pekáči na slunci. Ale už mám sušičku za nějakých 12 stovek, tak snad bude fungovat pár sezon :)
Loni jsem se vzmohl po letech taky na sušičku s nastavitelnou teplotou, ale TMS je skutečně lepší sušit to u sousedů :bumbl: a nebo nadělat omáčky :tiphat:

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod TOM » 10 črc 2014 22:09

novodoba chemicka zbran ..susenie chilli :D

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod TOM » 24 srp 2014 22:54

Ahojte, ked davate zmrazovat chilli, tak to balite do igelitovych sackov v celosti, ci nakrajane? resp. ake porcie??? lebo mal som napdaz ze by som si nasekal na drobno chilli a nahadzal do formy na lad ( neico taketo:http://www.dedraeshop.sk/dedra/eshop/7- ... dove-kocky) a pridal k tomu trosku vody...a bol iby to kocky do gulasu a pdobne :D...alebo dajaky iny napad???


dik

nech pali

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod bremic » 25 srp 2014 06:08

Dávám mrazit v sáčku vcelku. Nakrájený by k sobě přimrzli. :tiphat:

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Dr.Pedr » 25 srp 2014 06:47

Já zavařuji ale hlavě suším celé plody v sušičce na 45 -50 C pozvolna (usušené mají být plastické (gumové) ).Následně sklenici vypařím vřelou vodou pečlivě vytřu do sucha a papričky uzavřu. Samozřejmě , že oproti čerstvě natrhaným plodům ztratí pal a aroma leč nepatrně (to bych neřešil)...

PS. Lák na papriky (okurky) .. 1,75 l vody .. 0,5 l Bzeneckého octa .. 1 sáček deka (100g) ..32 tablet sacharinu..koření .

Svaříš vodu a deko (10 min. varu)..sundáš z plotny..přidáš ocet a po vychladnutí sladidlo...do každé sklenice dáš bob.list..po 5 zrnkách pepře a nového koření..2 -3 hřebíčky..2 pol. lžíce oleje(extra panenský olivový olej - pouze do paprik a chilli)..pár koleček mrkve ...cibule dle chuti...chilli (okurek ) co se vejde..zaleješ lákem a steril.při 80 C cca 30 min... :tiphat:

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod TOM » 25 srp 2014 07:50

Ako dlho ti trva susenie celych plodov? lebo ja som si zakupil nedavno najalcnejsiu susicku, sice teplota nie je regulovatelna...:( ale cele plody sa susia dost dlho, netreba ich prepichnut trocku, aby mohla para odchádzat von?? (habanero som sksual a Jalapeno) ale polky sa ususia podstaten rychlejsie co ma aj logiku...


Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů