Uskladnění chilli papriček

Jak nejlépe usušit a uskladnit
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod MartinS » 08 zář 2022 19:08

Pokud jiz je nasusene tak jednoznacne takto
76998

Pak jen namlit na prach jen to co potrebujes nebo dat do kucharske solnicky.
Zasadne skladuji v tomto ve velkych kusech ve tme. Neni treba vymyslet kolo. Da se pouzit i zaviraci sklenice.

https://www.higarden.cz/vzduchotesne-dozy-tightvac/

ciliamater
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 24 led 2023 13:22
Reputace: 19
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod ciliamater » 01 úno 2023 14:36

diky za inšpiráciu. čo som mal kúpené papričky tak som aj niektoré sušil na radiatore :) vyschlo to v pohode, tak že som ich dokázal zlomiť, no asi som ich zle uskladnil, nabrali vlhkosť a už boli vláčne. naštastie som ich stihol skonzumovať pred tým ako by sa pokazili. tento rok použijem asi vákuovačku a zavákuované balíčky vložím do vzduchotesnej dozy :)

môžem sa spýtať prečo je lepšie skladovať celé kusy ako namletý prach?

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod vsezved » 01 úno 2023 17:19

Na to je jednoduchá odpověď. Semletá paprika mi lehce chytá vlhkost a pak z toho je slepenec. Proto melu vždy jen trochu a skladuji uskladněné v nádobce s těsnící gumičkou. Na malé množsví mám z alíku hliníkové nádobky určené na léky. Prodávají se sady po více kusech různé barvy.
Větší kusy paprik při zavlhnutí se snadno dosuší před namletím v sušičce, nebo v troubě. Namletou papriku budeš obtížně sušit, hrozí rozfoukání a v bytě je pak taková nafoukaná chillina velká mňamka. Poděkují ti pak všichni obyvatelé bytu.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Pedro » 01 bře 2023 20:02

vsezved píše:
01 úno 2023 17:19
Na to je jednoduchá odpověď. Semletá paprika mi lehce chytá vlhkost a pak z toho je slepenec. Proto melu vždy jen trochu a skladuji uskladněné v nádobce s těsnící gumičkou. Na malé množsví mám z alíku hliníkové nádobky určené na léky. Prodávají se sady po více kusech různé barvy.
Větší kusy paprik při zavlhnutí se snadno dosuší před namletím v sušičce, nebo v troubě. Namletou papriku budeš obtížně sušit, hrozí rozfoukání a v bytě je pak taková nafoukaná chillina velká mňamka. Poděkují ti pak všichni obyvatelé bytu.
Mně děkují i při sušení celých a nebo vyndávání semínek. Velká legrace a status otce a manžela roku jen stoupá :thumbup:

peret
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: 23 srp 2022 10:31
Reputace: 48
Obrázky: 0
Bydliště: Hradec Králové 230 m.n.m

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod peret » 28 dub 2023 07:37

co se týče sušení, loni probíhalo velmi jednoduše, dozrálé chilli co nespotřebuji začerstva, navážu na tenký provázek a nechám asi týden schnout v suchém panelákovém bytě, potom odstopkuji a rozkrájím na menší kousky a dosouším na pečícím papíře. Pak doplním zásobník řezáku/mlýnku na chilli. Přípomínám že, loni jsem měl jen dva druhy celkem drobné papričky.
Letos jsem rozšířil portfolio na 6 druhů, nepočítám se zásadní změnou postupu.
Mám ještě spoustu dobrých rad, ale Vám už docházejí... :chilli11:


Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti