Uskladnění chilli papriček

Jak nejlépe usušit a uskladnit
Uživatelský avatar
Jenik
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 24 bře 2014 01:13
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Jenik » 11 zář 2014 12:38

MartinS píše:
proki73 píše: tak přesně za takové hlouposti se zbytečně utrácí je jednoduši to rozdrtit v hmoždíři nebo v mixeru a uskladnit v krabičkách nebo sáčku
Tak naopak tohle rozemleti je fajn, akorat to chce kvalitnejsi keramickej + nerez s cenou kolem litru.
Plastovej bych nekoupil.

Ja jsem zkousel ususenou papricku od seminech-chilli rozemlit v hmozdiri a neslo to. Papricka se silene mazala.
Rozjizdet a pak cistit cely mixer kvuli rozemleti par parik je taky k nicemu.
A ještě k tomu je tohle hezčí než mixer. Obrázek

Krom toho, co by se stalo, kdyby v tom mixeru potom manželka mixovala něco pro děti?
Vajíčka z pánvičky, na které jsem míchal omáčku pálily i po umytí v myčce...

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod proki73 » 11 zář 2014 13:03

když je kvalitní nádobí tak tak se nemůže stát že po umití bude něco pálit a jestli že se papričky mažou tak jsou špatně usušené ja používám hmoždíř nekolik let a bez problému a při větším množství i mixer a nepostřehnul jsem že by jiné jídlo pálelo ale každého volba

Uživatelský avatar
vavy.p
Stálý člen
Příspěvky: 457
Registrován: 13 úno 2014 17:18
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod vavy.p » 11 zář 2014 14:20

taky drtím v hmoždíři a spokojenost... nedovedu si představit v tom ručním mlýnku umlet deset haba do guláše.... z nádobí jediný co mám svoje je plastový prkýnko bo ze dřeva to jde opravdu blbě.

trugoj
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 30 zář 2019 18:57
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod trugoj » 30 zář 2019 19:08

Dobrý den, mám dotaz k zamrazování.Chci dát filius blue rozkrojený na půlky do tvořítek na led a šoupnout to do lednice?Nebo jak jinak zamrazit?Zbytek rozemelu na prach.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Tea Racer » 30 zář 2019 21:58

Zmrazení je nejhorší způsob jak uchovat kvalitu potravin. Protože po rozmrazení je až kataastrofální jak rchle se to kazí. Zkus vyndat z mrazaku cokoliv, maso, ovoce, zeleninu, okamžite to hnije a rozkládá se. Je to dobré k tomu, že to hned dás do jídla. Sušení je daleko lepší, fermentování dalsí level. Lze to udelat i jinak, omáčky atd...
Záleží jak to chces použít a co od toho čekáš pak. Pochopitelně lepsi zamrazit, než vyhodit.

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod honzek86 » 01 říj 2019 12:04

Mám toho zamražený 2 kila od minulého roku a je to to jediné, co nikdo nechce. Už potom ta paprička nikdy není křupavá, nejde ani dobře rozkrojit. Je to taková pálivá mazlavá hadra. Páč z toho doma nesmím vařit a dávám chilli až do talíře, nenašel jsem pro mražené využití. Asi to nasypu do 3l lahve, přidám zelí a nechám zkvasit :D našel jsem na to recept někde na netu.
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Cipollini
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 04 črc 2022 06:49
Reputace: 15
Obrázky: 0

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Cipollini » 08 zář 2022 16:39

Ahojte, dotaz ku skladovaniu sušeného chilli. Mám nasušený prvý pohár, sušil som rúre na kosť, ale pre istotu, pridávate do pohárov niečo proti vlhkosti ako sa dáva k hríbom? Soľ, ryžu, bobkový list?
Či netreba?

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění chilli papriček

Příspěvekod Tea Racer » 08 zář 2022 17:26

Je to lepší, nebo můžes ten silikonový polštářek co se dává různě ke všemu co nemá mít vlkhost. Silica gel se to jmenuje. Pokud je kvalitní uzávěr, tak pochopitelně nemusíš mít nic.


Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti