Sušené chilli papričky - chilli koření

Jak nejlépe usušit a uskladnit
Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3020
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod OMO » 11 led 2018 10:59

Melu kávu i papričky na tříštivém mlýnku (Bosch MKM 6003) a nikdy jsem nic nespálil. Jde o to nedivočit. Na kávu je určitě lepší mlýnek s kameny, ale stojí ranec. Na čili pokud chceš jemný prach, tak nic lepšího než tříštivý mlýnek není.

Pokud má někdo rád vločky tak je to úplně jedno. Stačí hmoždíř, stolní mlýnek nebo ruční mlýnek na mák.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Bacula
Stálý člen
Příspěvky: 2223
Registrován: 26 lis 2016 15:57
Reputace: 3633
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, zahrada Oleška,370 m.n.m.

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod Bacula » 11 led 2018 11:12

Papričky meleme na několik desítek let starém tříštivém mlýnku ETA, výsledek je srovnatelný se strukturou koupené mleté papriky.
Bacula

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod chris » 11 led 2018 12:28

Ještě doplním: když jsem před lety řešil ruční mlýnek na kávu, tak jsem bral osvědčený Porlex, protože pro kávu mám požadavek extrémně snadné a rychlé změny hrubosti mletí podle metody přípravy kávy kterou zrovna chci použít.
Nebýt toho, bral bych nějakou klasiku od Lodosu, pokud někdo preferuje velmi jemné mletí, např. pro džezvu, tak je to imho jasná volba, viz klasický Istambul mlýnek. Mno a když jsem se teď znovu po letech juknul k Lodosům, tak koukám že už mají i pěkně na červeno obarvené chilli mlýnky. http://lodos.info/nove
Jiná věc je když člověk provozuje kavárnu či tak něco :-) tam si to už říká o motorizovaný mlýn a tím pádem velké mlecí kameny (aby zůstali pomaluběžné).


Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host