Sušené chilli papričky - chilli koření

Jak nejlépe usušit a uskladnit
chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod chris » 16 srp 2017 22:25

Dík za tu ideu sekundárního mlýnku aplikovaného po tyčáku, vyřešil jsi mi problém, takhle je to ideální, člověk má jak meziprodukt "vločky", tak i jemne mleté, dle toho co zrovna do té které dobroty potřebuje :-)

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod Kendy » 10 led 2018 13:13

Měl bych otázku na mletí chilli.

Sám používám tříštivý mlýnek a jsem vcelku spokojený.

Nicméně kolega mě požádal o radu. Rád by mlel opravdu na jemno. Stejná konzistence, jako u koření prodávaného v obchodě.

Odpověď je vcelku jasná. Je třeba použít mlýnek s mlecími kameny. Nicméně jsem mu nebyl schopen poskytnout osobní reference, protože takový nepoužívám.

Můžete mi někdo doporučit konkrétní typ mlýnku s mlecími kameny, s kterými si sami melete chilli na velmi jemno?

Předem dík.

Din0
Stálý člen
Příspěvky: 681
Registrován: 14 lis 2012 09:21
Reputace: 422
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod Din0 » 10 led 2018 13:22

Mám Bosch MKM 6003, tříštivý, a opravdu to jde skoro na prach, až pak to mám problém vyvětrat ;)
Pálí, pálí, to to pálí :firychil: :veryhot: :firy:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod matoha » 10 led 2018 16:11

niekto má rád taký úplne jemný prášok?pre mňa to je bordel.povedz mu že mlynček na kávu na korenie z chilli v pohode stačí inak z toho bude mať púder a s takým jemným pudingom sa aj ťažšie pracuje
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3020
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod OMO » 10 led 2018 16:14

matoha píše:
10 led 2018 16:11
niekto má rád taký úplne jemný prášok?pre mňa to je bordel.povedz mu že mlynček na kávu na korenie z chilli v pohode stačí inak z toho bude mať púder a s takým jemným pudingom sa aj ťažšie pracuje
Vločky z Morugy :D ... Good luck ! :firy:
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod Kendy » 10 led 2018 18:12

No.. rád by to měl v "zrnitosti" na úrovni toho, jak třeba prodává svoje namleté chilli seminka-chilli, nebo obecně tak jemné, jak koupíš mletou papriku v obchodě.

Osobně něco takového nepotřebuji. Vystačím si s klasickým cutterem. Je to dost na jemno i když ne úplně rovnoměrně namleté. Ale kolega to by to rád měl v jiné kvalitě a snažím se mu pomoci.

S tříštivými mlýnky je problém, že když to tam necháš honit moc dlouho, tak se ty nejjemnější částice začnou třením o nádobu zahřívat a můžeš to celé zničit. Přepálit.

Mlýnek s mlecími kameny to zvládne, ale já s tím osobní zkušenost, takže jsem se tady poptal.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod matoha » 10 led 2018 19:13

trochu nerozumiem lebo dá sa aj s mlynčekom na kávu s trieštivými nožmi namlieť aj jemnejšie korenie ako od seminka-chilli.cz.samozrejme nie v takom veľkom množstve ako to melú oni.základ je dať to do mlynčeka rovno zo sušičky.myslím že o tom aj niekde píšu.no a dávať pozor aby sa to nespálilo
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Sušené chilli papričky - chilli koření

Příspěvekod Kendy » 10 led 2018 19:52

no nevím. To mleti je nestejnoměrné a v tom mlýnku opravdu riskuješ že se ti to přepálí. Mlýnky s mlecími kameny jsou na toto mnohem lepší. Ale nemám zkušenost s žádným konkrétním.


Zpět na „Sušení chilli papriček - koření“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti