Luciferovo barbecue majda

Recepty na domácí pikantní omáčky
KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod KarlosK » 23 črc 2016 21:24

tak tohle letos je jasná volba co se omáček týče.. trvanlivost je cca jaká před otevřením? mohu pro delší trvanlivost použít nějaký konzervant? chtěl bych dělat pořádnou dávku aby mě to vydrželo minimálně do začátku léta a aby sklenice tak 14 dní až měsíc vydržela po otevření v lednici. předpokládám, že hladkou, pastovitou konzistenci docílím delším mixováním...

Uživatelský avatar
Lucifer
Stálý člen
Příspěvky: 112
Registrován: 24 kvě 2015 11:54
Reputace: 44
Obrázky: 0
Bydliště: Peklo
Kontaktovat uživatele:

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod Lucifer » 26 črc 2016 10:15

Trvanlivost pred otevrenim je relativne "neomezena" (poslednisklenice z lonska je jeste ve skrini a vypada zdrave ;) ) - jen to spravne naplnit a pozavirat. Otevrena vydrzi v lednici par tydnu uplne v pohode - konzervanty bych tam nepral. Je tam trochu octa = je to mirne nakysle a nema tendenci se nejak rychle kazit. Skoda to prznit nejakou chemii.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod Erben61 » 26 črc 2016 12:09

Lucifer píše:Tak při grilovačce sklidila majda úspěch, lahvička zmizela ani nevím jak. A už jsem zaůkolován "hele příště i pro mně...a pro mně taky!" :)

- chlapi by snesli o něco ostřejší, ženské se trochu zapotili ale prej OK, takže přijatelný kompromis...

Obrázek
Klik pro full size

Ahoj, právě jsem narazil na Tvé téma a zapadá jako ulité do mých myšlenek posledních dní. Předevčírem jsem se vrátil z Budějic, kde proběhla i grilovačka s ,,dětma´´ u dcery na chatě na Stropnici. Taky přemýšlím, co vlastně budu s tolika chilli určitě se brzy do nějaké podobné majdy pustím. Zatím mi to nechce moc červenat, ale přemýšlím totiž o nějaké green verzi, zaprvé si ukrátím čekání a zadruhé chci odlehčit některým stromkům. Tvoje prvotní povídání, respektive představa bublajícího a čpícího magmatu už mě teď lehce lechtá v podbřišku....:-) :-D Jinak Čokohábo od Tebe, u mámy na dvorku, roste fajn, teď odhaduji tak 30 pěkných plodů, a pořád kvete takže jsi měl pravdu, je to potentní potvora. Na chuť jsem moc zvědav, určitě počítám i s tím, že nějaké nasuším, neboť jsem si za účelem zpracování chilli koupil sušičku a hodlám prorazit na trhu s kořením :thumbup: :thumbup: Tak zdravím do Sucháče. :respect: :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

KarlosK
Stálý člen
Příspěvky: 305
Registrován: 07 úno 2016 20:05
Reputace: 208
Obrázky: 0
Bydliště: Praha

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod KarlosK » 28 črc 2016 21:01

Lucifere, děkuji za odpověď. o víkendu hodlám poslat cca 40 ROF do tvé omáčky. tak snad se podaří :)

Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod mab » 30 črc 2016 21:34

Momentka z dnešní grilovačky. Bohužel už poslední sklenička majdy.

33051

Uživatelský avatar
n0win0u
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 20 led 2016 16:35
Reputace: 14
Obrázky: 0
Bydliště: Zilina

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod n0win0u » 27 srp 2016 11:56

34065

Dnes som pouzil tento recept a spravil si svoj vlastny "batch", chutia vyborne, pouzil som asi 30x Filius Blue/Bolivian Rainbow/Prairie Fire, pre pal 2x Bhut Jolokia a 2x Antillais Caribbean. Dufam, ze mi v lahvickach vydrzia aspon 2 tyzdne :angry1: Su skvele, diky za recept, s Jolokiou mam dalsie plany. Diky za recept!

Uživatelský avatar
Trixy
Stálý člen
Příspěvky: 141
Registrován: 04 bře 2018 19:18
Reputace: 80
Obrázky: 0

Re: Luciferovo barbecue majda

Příspěvekod Trixy » 12 srp 2018 17:56

Výborná BBQ omáčka, děkuji a už není třeba hledat jinou 🔝


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů