Zeleninový ráj

Recepty na domácí pikantní omáčky
Uživatelský avatar
R-Ha
Stálý člen
Příspěvky: 190
Registrován: 16 led 2015 01:30
Reputace: 230
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod R-Ha » 19 srp 2015 22:15

Akurát som vytiahol druhú polovičnú dávku tejto super omáčky. Dával som zo všetkého po kile + 15 ks Habanero tasmanian, cukor a sol podľa chuti.
Varil som niečo cez dve hodiny a potom som to rozmixoval ponorným mixérom a ostalo to super husté čo som ani nečakal, normálne pri bublaní to fŕkalo až na strop. Konzistencia skoro ako kečup z obchodu. Hodí sa jak ku klobáske, párkam, saláme.......tak aj na dusenie mäsa........
Za mňa palce hore :thumbup:

bromden
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2015 16:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bromden » 22 říj 2015 13:32

Tak jsem to zkusil. Z 1,8kg paprik bylo 1,5kg sladkých a 300g čerství TM škorpióni. Musím říct, že to o dost přesahuje můj práh bolesti. Jíst se to nedá. Po naředění je chuť výborná, ale samotné je to moc. Myslím že 100g chilli by bylo adekvátní.

Uživatelský avatar
gandalf
Stálý člen
Příspěvky: 2122
Registrován: 20 srp 2011 19:49
Reputace: 2411
Obrázky: 0
Bydliště: Netolice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod gandalf » 22 říj 2015 16:20

bromden píše:Tak jsem to zkusil. Z 1,8kg paprik bylo 1,5kg sladkých a 300g čerství TM škorpióni. Musím říct, že to o dost přesahuje můj práh bolesti. Jíst se to nedá. Po naředění je chuť výborná, ale samotné je to moc. Myslím že 100g chilli by bylo adekvátní.
Nakonec to nebudeš vůbec vážit, ale dělat podle chuti :-) Jen počítej s tím, že výsledný produkt je o trochu míň ostrý, než když je to vařící.

bromden
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02 črc 2015 16:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bromden » 22 říj 2015 20:14

gandalf píše:
bromden píše:Tak jsem to zkusil. Z 1,8kg paprik bylo 1,5kg sladkých a 300g čerství TM škorpióni. Musím říct, že to o dost přesahuje můj práh bolesti. Jíst se to nedá. Po naředění je chuť výborná, ale samotné je to moc. Myslím že 100g chilli by bylo adekvátní.
Nakonec to nebudeš vůbec vážit, ale dělat podle chuti :-) Jen počítej s tím, že výsledný produkt je o trochu míň ostrý, než když je to vařící.
Jako přísada super. Osminka sklínky do omáčky na špagety a bomba. Příště dělám slabší ... jak říkám, tahle je moc ... ale zato toho mám asi 15 sklenic :-)

Uživatelský avatar
bobarňa
Stálý člen
Příspěvky: 177
Registrován: 31 pro 2016 13:48
Reputace: 958
Obrázky: 0
Bydliště: Orlickoústecko 345m.n.m.

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bobarňa » 26 zář 2018 10:00

O víkendu krom sušení / 4 sušičky - i přes ochranné pomůcky a dodržování hygieny - ožehnutí na rukou, palčivost různě po obličeji i po těle s následnou chůzí o široké základně :crazy: / uklohněn Gygabitův Zeleninový ráj a Vasjisovo hokaido.

Jednoduché, ale dobré -3x2kg / papriky 1kg kapie + 1kg chilli - převážně Aji Minas Gerais, Devil´s Tongue White, Habanero Neon /
53455

Pomleto
53454

Necelých 9x0,7l
53452

Výborná zeleninový chuť. :foods:


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů