Zeleninový ráj

Recepty na domácí pikantní omáčky
TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 24 srp 2014 08:27

Ja som robil varku mixovanu mixerom...ale to bolo moc riedke a zahustovanie nepreferujem...a vyvaranie v hrnci robim aj za ucelom sterilizacie, lebo tento rok sa mi jedna varka dajak pokazila, akurat ta co nebola sterilizovana ....a cukor to zalezi aj od paradajok...ja som tam mal male cierne paradajky ktore su sladucke, tak mozno ja preto bolo potrebne menej cukru...ale to je uz na kazdom ak oto dochuti...

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bremic » 24 srp 2014 08:57

TOM píše:Ja som robil varku mixovanu mixerom...ale to bolo moc riedke a zahustovanie nepreferujem...a vyvaranie v hrnci robim aj za ucelom sterilizacie, lebo tento rok sa mi jedna varka dajak pokazila, akurat ta co nebola sterilizovana ....a cukor to zalezi aj od paradajok...ja som tam mal male cierne paradajky ktore su sladucke, tak mozno ja preto bolo potrebne menej cukru...ale to je uz na kazdom ak oto dochuti...
Já nechávám delší odpar takže mám konzistenci hořčice a také nezahušťuji. Souhlas kvalitní sladké rajče je základ. Já vlastní nemám tak, je nechávám dozrávat za oknem a trošku zesládnou . Základ nechávám stejný díl rajčat, cibule a sladkých paprik nebo kapií. Každopádně pomocí chilli jenom dochucuji. Předevčírem jsem udělal jednu várku s několika TMS a je výtečná. :tiphat:

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 24 srp 2014 11:56

Ja som to tiez odparoval pol dna, sice inu omacku...ale hustota sa mi moc nepacila....bolo to riedke,ale vyuzitie som nasiel pri marinovani meska. Kde pridam 3dcl flasuku do zakladu marinady a potom to je super...:D...ale tato konzistencia /rozomleta/ sa mi paci koli kuskom chilli :)...

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod bremic » 24 srp 2014 13:08

TOM píše:Ja som to tiez odparoval pol dna, sice inu omacku...ale hustota sa mi moc nepacila....bolo to riedke,ale vyuzitie som nasiel pri marinovani meska. Kde pridam 3dcl flasuku do zakladu marinady a potom to je super...:D...ale tato konzistencia /rozomleta/ sa mi paci koli kuskom chilli :)...

půl dne? To jsi dělal povidla :angry1: :tiphat:

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 24 srp 2014 13:24

bol oto myslene obrazne....:D

Uživatelský avatar
chilli-max
Stálý člen
Příspěvky: 963
Registrován: 31 črc 2013 20:54
Reputace: 4
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod chilli-max » 24 srp 2014 13:36

Tak já jsem do toho dával jen kupovanou cibuli, vše ostatní bylo ze zahrádky....rajčata byl také mix asi 6 druhů, i malé sladké cherry. Dneska ráno jsem kontroloval a chytli všechny sklenice. Bylo to 2 hod. vařené a sklenice předtím byly důkladně vymyté...budu doufat že se to nezkazí :-) Stejně tomu nedávám moc šancí na dlouhé skladování, než to všechno sežeru :angry1:
http://www.foto-tapety.cz

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 05 zář 2014 16:04

u mna sa uz polovica minula...akurat som zbieral paradajky a je tam tak 12 kg ak nie viac....tak sa chystam zajtra urobit omacku z habanera v rovnakom pomere ako som robil z mix chilli paprickami....samozrejme nie z 12 kg paradajok lebo tolko papriciek habanero asi nenazbieram an iaz celu sezonu z tych 5 rastlin co tam mam... :D.....a nechcem ich vsetky pouzit na omacku :D...

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Zeleninový ráj

Příspěvekod TOM » 20 zář 2014 20:08

Minuel sa recept podaril, len som mohol dat trosku viac cukru...ale inak je fajn ...ale dnes som zas neodolal a urobil som si dalsiu zasobu 23 3 dcl flias :D.....asi som podlahol tomuto receptu....dnes som pridal asi 2-3 krat tolko cukru, kedze som nemal uz cherry paradajky, ktore tom udodali podsttane vyssiu sladkost...dufam ze vydrzia aspon do decembra


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů