Meruňková Chilli omáčka

Recepty na domácí pikantní omáčky
Syslus
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 čer 2015 18:50
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Meruňková Chilli omáčka

Příspěvekod Syslus » 28 čer 2015 18:54

Jaké množství je z tohoto receptu ??
Děkuji předem za odpověď.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Meruňková Chilli omáčka

Příspěvekod OMO » 29 čer 2015 10:37

čau, už ani nevím ale moc ne, řekl bych tak max. 2 malé skleničky od tatarky nebo omáčky Uncle Bens. Uvař to takto, vyzkoušej jestli ti to chutná. Podle chuti můžeš cokoliv změnit a příště si udělat třeba dvojnásobnou dávku.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Meruňková Chilli omáčka

Příspěvekod Pedro » 11 črc 2018 21:07

Objevila se dnes šance otrhat si strom meruněk. Tomu se nedalo odolat a tak jsem dnes dělal meruňkovou z těch měkčích a otlučených. Bohužel ještě nemám pálivky, tak jsem nakoupil v Globusu takový ten balíček s několika chilli...bylo tam i haba yellow, no tvar měly jako moruga (klasický rypáček) a voněly taky jinak než haba. Takže jsem to díky tomu přepískl a mám teď hodně, ale fakt hodně, HOT verzi.
Nyní co jsem tam vrazil:
vypeckované půlky meruněk do 5litrového hrnce (cca 3,5litru meruněk to bylo)
2 sladké papriky
rajčatové pyré
5 malých cibulí
dvě balení pálivek (7ks "haba", 6 ravit, 2 cayenne a 2 jalapena)
sůl (1,5 lžičky)
na závěr deci dobrého rumu
Myslím si, že s dobrým steakem to bude ladit parádně, ale jen pro plechové huby. Ještě budu dělat light verzi zítra pro zbytek rodiny...(to znamená méně chilli).
49845

Uživatelský avatar
honzek86
Stálý člen
Příspěvky: 918
Registrován: 21 zář 2017 12:13
Reputace: 761
Obrázky: 0
Bydliště: Újezd u Uničova

Re: Meruňková Chilli omáčka

Příspěvekod honzek86 » 30 črc 2018 10:11

Tak jsem včera vařil podle tohoto receptu, jako chilli jsem tam vrazil 1x tripple a 2x cayenne yellow. Meruňky jsem nahradil domácíma ringlema (žluté blumy). Je to dobrý :) akorát ta cibule v tom hraje trochu moc. K těm blumám asi nesedí tak, jako k meruňkám. Příště asi budu dělat broskvovou, tak dám cibule míň a koupím tu bílou - není tak moc "cibulová" - ale recept vychytanej :thumbup:
"Failure is simply the opportunity to begin again, this time more intelligently." (Henry Ford)
honzek86 2018 - první sezóna
honzek86 2019 - druhá sezóna
https://www.chilli-forum.cz/vnitrni-galerie-pestovani-chilli/honzek86-2019-druha-sezona-t7683-40.html

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Meruňková Chilli omáčka

Příspěvekod OMO » 30 črc 2018 10:51

Když nemáte limetu, dejte tam cibuli. Hlavně se nebát experimentovat. Pokud má člověk nějaké zkušenosti v kuchyni, tak si recept udělá i sám a další verzi už si vymazlí. Já se většinou receptů nedržím a dělám změny podle toho co mi sedí víc, co tam chybí nebo přebývá.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce


Zpět na „Recepty na domácí chilli omáčky / chilli sauce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů