Použití vhodného osvětlení

Použití osvětlení při indoorovém pěstování / předpěstování
xstanek
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2012 09:06
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod xstanek » 17 srp 2012 12:40

Já včera koupil dvě zářivky 4300K a 2700K, tak jsem zvědav jestli budu mít úspěch.

xava
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07 črc 2012 22:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod xava » 20 srp 2012 12:56

mopslik píše:

Použití vhodného osvětlení



Lampy pro růst: lampy, které obsahují velký podíl modrého (růstového) spektra, pomocí kterého v rostlinách probíhá fotosyntéza, tedy růst. Abychom dosáhli tohoto procesu, musíme rostlinám poskytnout světelnou periodu 18/6. To znamená, že budeme svítit 18 hodin a 6 hodin ponecháme tmu. 18 hodin světla je maximální doba svitu, kterou je rostlina schopna přijmout a efektivně ji využít.

Lampy pro květ: pod těmito lampami, které mají většinou žluté spektrum, za pomoci přepnutí světelné periody 12/12, tzn. 12 hodin světla a 12 hodin tmy, donutíme rostliny začít kvést. Velikost květenství se také může odvíjet podle výkonu osvětlení - W - wattů.
Ahoj, dočetl jsem se, že chilli je fotoperidicky neutrální, tzn. že doba svícení by na nasazení květu neměla mít žádný vliv. Zajímalo by mě, jestli zkušenosti "místních" pěstitelů potvrzují nebo vyvracejí? Jak to teda opravdu je? Pro začínající pěstitele (hlavně indoor :) ) je dost zavádějící informace, pokud by to tak nebylo.

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 22 srp 2012 14:30

xava píše:
mopslik píše:

Použití vhodného osvětlení



Lampy pro růst: lampy, které obsahují velký podíl modrého (růstového) spektra, pomocí kterého v rostlinách probíhá fotosyntéza, tedy růst. Abychom dosáhli tohoto procesu, musíme rostlinám poskytnout světelnou periodu 18/6. To znamená, že budeme svítit 18 hodin a 6 hodin ponecháme tmu. 18 hodin světla je maximální doba svitu, kterou je rostlina schopna přijmout a efektivně ji využít.

Lampy pro květ: pod těmito lampami, které mají většinou žluté spektrum, za pomoci přepnutí světelné periody 12/12, tzn. 12 hodin světla a 12 hodin tmy, donutíme rostliny začít kvést. Velikost květenství se také může odvíjet podle výkonu osvětlení - W - wattů.
Ahoj, dočetl jsem se, že chilli je fotoperidicky neutrální, tzn. že doba svícení by na nasazení květu neměla mít žádný vliv. Zajímalo by mě, jestli zkušenosti "místních" pěstitelů potvrzují nebo vyvracejí? Jak to teda opravdu je? Pro začínající pěstitele (hlavně indoor :) ) je dost zavádějící informace, pokud by to tak nebylo.
Tato kategorie fóra není aktualizována, pokud máš ovšem dostatek času můžeš jí upravit :thanx:

Fotoperiodicky neutrální druh neznamená, že rostlině může tma ublížit, pouze může mít vliv co do výnosnosti a objemu sklizeného materiálu.

Nutno ještě podotknout, že při pěstování pod lampami se snažíme přiblížit k co nejvhodnějším podmínkám, které máme u nás ve venkovním prostředí.

xava
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: 07 črc 2012 22:38
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod xava » 29 srp 2012 16:41

mopslik píše:

Použití vhodného osvětlení



Lampy pro růst: lampy, které obsahují velký podíl modrého (růstového) spektra, pomocí kterého v rostlinách probíhá fotosyntéza, tedy růst. Abychom dosáhli tohoto procesu, musíme rostlinám poskytnout světelnou periodu 18/6. To znamená, že budeme svítit 18 hodin a 6 hodin ponecháme tmu. 18 hodin světla je maximální doba svitu, kterou je rostlina schopna přijmout a efektivně ji využít.

Lampy pro květ: pod těmito lampami, které mají většinou žluté spektrum, za pomoci přepnutí světelné periody 12/12, tzn. 12 hodin světla a 12 hodin tmy, donutíme rostliny začít kvést. Velikost květenství se také může odvíjet podle výkonu osvětlení - W - wattů.




Tato kategorie fóra není aktualizována, pokud máš ovšem dostatek času můžeš jí upravit :thanx:

Fotoperiodicky neutrální druh neznamená, že rostlině může tma ublížit, pouze může mít vliv co do výnosnosti a objemu sklizeného materiálu.

Nutno ještě podotknout, že při pěstování pod lampami se snažíme přiblížit k co nejvhodnějším podmínkám, které máme u nás ve venkovním prostředí.
Nevím jak myslíš upravit, poněvač nemůžu přece upravovat tvoje příspěvky :-) Možná jsem se nevyjádřil uplně přesně - chtěl jsem říct, že podle toho co jsem se dočetl, by u papriky nemělo žádné "přepínání" doby svícení mít vliv na to, jestli začne kvést či ne. Pokud je to tak jak říkám, pak bych jen odstranil z úvodního příspěvku pasáž o "donucení rostlin ke kvetení", jde-li to udělat :whistle:

Uživatelský avatar
Seminka-chilli.cz
Mr. Chilli Approved
Příspěvky: 1203
Registrován: 26 úno 2010 15:42
Reputace: 45
Obrázky: 0
Bydliště: Krakonošovo
Kontaktovat uživatele:

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod Seminka-chilli.cz » 22 zář 2012 09:18

xava píše:Nevím jak myslíš upravit, poněvač nemůžu přece upravovat tvoje příspěvky :-) Možná jsem se nevyjádřil uplně přesně - chtěl jsem říct, že podle toho co jsem se dočetl, by u papriky nemělo žádné "přepínání" doby svícení mít vliv na to, jestli začne kvést či ne. Pokud je to tak jak říkám, pak bych jen odstranil z úvodního příspěvku pasáž o "donucení rostlin ke kvetení", jde-li to udělat :whistle:
Myslel sem to tak, že bys o tom mohl napsat pár vět které bychom mohli přidat do úvodního příspěvku v tomto tématu.

Část o pěstování s dobou svícení je odstraněna :wave:

polasekjosef
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19 úno 2013 17:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod polasekjosef » 08 bře 2013 16:49

Nevím jak myslíš upravit, poněvač nemůžu přece upravovat tvoje příspěvky Možná jsem se nevyjádřil uplně přesně - chtěl jsem říct, že podle toho co jsem se dočetl, by u papriky nemělo žádné "přepínání" doby svícení mít vliv na to, jestli začne kvést či ne. Pokud je to tak jak říkám, pak bych jen odstranil z úvodního příspěvku pasáž o "donucení rostlin ke kvetení", jde-li to udělat
Tak vám teda nevím jak je to s tou periodou, měl jsem jednu chilli na předpěstování ve skříni a svítilo na ni 16 hodin, (rostlina je asi měsíc a cca 30cm vysoká) před čtyřmi dny jsem ji dal na okno kde na ni svítí cca 11h30min slunce a dnes se objevily první pupeny.

Bohužel mám letos jen jednu rostlinu tak nemám na čem udělat víc pokusů, potěšilo by mě kdyby se našel ještě někdo kdo by to vyzkoušel a můj pokus potvrdil nebo vyvrátil.....

Uživatelský avatar
Boogie
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02 kvě 2013 09:01
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod Boogie » 02 kvě 2013 18:52

Zdravim, já jsem to taky někde čet. Každopádně známej svítí 12/12h už od semínka a kytce se daří. Teď otázka jestli, když se bude svitit 18/6h (světlo, tma) bude mít větší výnos? Ale zase hlouběji do kapsy.

Ale tohle příroda stejně nezná. Takže podle mího je lepší ze začátku svítit 18/6h než rostlinka pořádně zakoření a zesílí.. Pak bych přepnul na květ..

Pobo
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 10 dub 2013 16:39
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Použití vhodného osvětlení

Příspěvekod Pobo » 31 kvě 2013 11:39

Dobry den,
posledni dobou me hloda myslenka, ze bych si udelal takovou mensi pestebni skrinku abych mel cerstve papricky i v zime. Nez do toho 100% pujdu, potrebuju si spocitat naklady, misto mi vychazi jedine jako nastavba na soucasnou skrin. Ziskal bych prostor o rozmerech 104cm na delku, 50cm na hloubku a 70cm na vysku. Proto bych to videl na 3 male keriky vedle sebe(African Devil seminka mi zbyvaji), ted ale netusim jake osvetleni by na tento prostor a pro 3 rostliny melo stacit (kdybych uz to realizoval, tak jsem ochoten poridit modre i cervene spektrum a menit je dle potreby). Diky male vysce muzu rovnou vyradit zdroje co hodne hrejou, takze bych to videl, na nejakou usporku pripadne zarivku, ale jakou wattaz netusim.
Diky za rady.


Zpět na „Použití osvětlení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů