Bonchi - bonsai chillies

Pokročilé techniky pěstování chilli
Uživatelský avatar
Napoleon Born2Party
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 14 lis 2016 18:38
Reputace: 59
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Napoleon Born2Party » 04 led 2017 18:29

ss552 píše:No ja budem sadit Thanksgiving a Filius Blue, ale urcite nie cele sacky, takze som myslel, ze nejake co mi ostanu by som skusil posadit na bonchi :) Hlavne ten Filius ma laka :)

Toto som nasiel, je to Filius... Keby sa mi nieco taketo podarilo, bolo by to super, ale laka ma to skusit, ze zapletiem tri kusy

Obrázek
Jo, Filius vypadá dobře :-) .
Pak sem hoď fotky, budu se těšit, at se daří :-) !

ss552
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 07 črc 2013 20:48
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod ss552 » 04 led 2017 18:31

Dufam, ze sa podari... Ale stale netusim, ako dosiahnut takto hruby kmen :(

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod matoha » 04 led 2017 18:58

pohľadaj niekde na fataliiho stránkach som videl ako prisvecuje aj priamo na kmeň svetlom a určite to aj otáča.a hlavne si podľa mňa na bonchi vyberie pár rastliniek ktoré ten hrubší kmeň mali už počas normálneho pestovania.pestuje toho veľa takže má iné možnosti výberu ako keď my tu vypestujeme 5 kusov nejakej okrasky a z jednej sa rozhodneme urobiť bonchi
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Napoleon Born2Party
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 14 lis 2016 18:38
Reputace: 59
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Napoleon Born2Party » 04 led 2017 19:05

ss552 píše:Dufam, ze sa podari... Ale stale netusim, ako dosiahnut takto hruby kmen :(
Možná časem zdřevnatí :dunno: .....nevim, musíme odzkoušet :D
Bylo by možná lepší sledovat a dělat bonchi z chilli u kterých můžeš vidět dřevnatění stonku již dříve....totiž ne každá chilli k tomu má předpoklady

ss552
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: 07 črc 2013 20:48
Reputace: 14
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod ss552 » 04 led 2017 19:48

Tak som to cital detailnejsie a prelozil som si to. Treba to pestovat hlavne normalne, ako klasicku chilli rastlinu a nechat ju co najviac narast. A potom, ked bude mat hruby kmen, tak zrezat. Keby sme to hned dali do bonsai kvetinaca, bude tenke to bonchi.

Teraz taka uvaha, pestovat to celorocne iba na rastovej faze? Vsetky kvety strihat a iba davat hnojivo na rast? Aby sa rastlina co najviac vyvinula a potom ju orezat...

Uživatelský avatar
Napoleon Born2Party
Stálý člen
Příspěvky: 114
Registrován: 14 lis 2016 18:38
Reputace: 59
Obrázky: 0
Bydliště: Zlín

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Napoleon Born2Party » 04 led 2017 21:12

ss552 píše:Tak som to cital detailnejsie a prelozil som si to. Treba to pestovat hlavne normalne, ako klasicku chilli rastlinu a nechat ju co najviac narast. A potom, ked bude mat hruby kmen, tak zrezat. Keby sme to hned dali do bonsai kvetinaca, bude tenke to bonchi.

Teraz taka uvaha, pestovat to celorocne iba na rastovej faze? Vsetky kvety strihat a iba davat hnojivo na rast? Aby sa rastlina co najviac vyvinula a potom ju orezat...
Přesně tak :tiphat: .
Ale ty květy ustřihávat....nevim nevim, aby to pro rostlinu nebyl spíše stres :dunno: . Ja bych ji nechal plodit :-) . Třeba taková Habanero Chocholate nebo i NAGANERO mají stonky fakt velké a zdřevnatělé i když je pěstuješ pro výnos. Vysaď teď v lednu a v září máš super kandidáta na bonchi :thumbup:

CloserMango
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 20 úno 2016 13:19
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod CloserMango » 25 led 2017 14:19

Tohle je moje rok stará Naga. Přes léto rostla venku v kýblu, na podzim jsem ji ostříhal a dal domů.
36122

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Erben61 » 25 led 2017 15:48

Zkouším něco malého podobného bonchi vytvořit už třetí zimu. Šel jsem na to různě a konečně mám rostliny s potencionálem.
Chupetinha po sezoně....
35493

a před časem
35658
35657

Někdy v březnu se je chystám znovu nemilosrdně ostříhat.

Myslím, že lze postupovat jen touto cestou, protože v tomto vláknu presentovaný a pěkně plodící minibonnet je pouhým párátkem, živoří a mám obavy že nepřežije zimu. :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů