Bonchi - bonsai chillies

Pokročilé techniky pěstování chilli
Matesak
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 29 kvě 2012 17:58
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Matesak » 01 srp 2012 15:02

Cau,

asi to s jedou/dvema kytkama letos zkusim, nechce se mi je po sezone piplani proste vyhodit... Kdyz to udelam s chineskama (Bih jolokie) myslite si ze jim budu muset prez zimu prisvicovat, nebo bude stacit posadit na okno? Jde mi o to jestli to s tou troskou svetla v prosinci - unoru prezijou...

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Filichilli » 22 led 2013 15:15

Supr prezentace :) Vidím, že jsi čerpal i ze stránky fatalii, pokud Ti to nevadí, postnu zde i odkaz, kde je to rozepsáno pěkně, sice v angličtině, ale i tak :) http://www.fatalii.net/growing/index.ph ... Itemid=105" onclick="window.open(this.href);return false;

Krum
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2012 17:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Krum » 09 čer 2013 12:00

Chcel by som sa spytat, keby uz som bonchi dostal do takehoto stavu,

12913

a chcel by som ju mat celoročne v izbe. Na zimu jej listy opadaju alebo moze byt takato krasna celoročne ?

terez888
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13 čer 2013 21:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod terez888 » 28 čer 2013 22:50

ahoj, chci se zeptat, jestli jste nekdo zkousel bonchi srůstem tří rostlinek. Zajimalo by me, jak stare sazenice svazat a premejslim cim je svazat a jak to zajistit, aby to bylo pevne a pritom jim to neublizilo a nevrostlo do nich. Napada me akorat pouzit nakou sirsi pasku a casto to menit..
Ocenim vsechny postrehy, nazory a zkusenosti.
Diky T.

queenas
Stálý člen
Příspěvky: 252
Registrován: 27 zář 2012 16:31
Reputace: 78
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod queenas » 30 čer 2013 04:38

Cau, mne kousek od severniho okna (nebyly primo na parapetu), kde mely kytky okolo 18-20 stupnu prezily 4 ze 4. Liaty neopadaly snad vubec nebo skoro vubec. Vubec jsem je nehnojil a zalival trochu min..

No a k tomu bonchi tri kousku.. Urcite je musis do sebe navazovat uz behem rustu, kdy jsou jeste ohebne a nemaj ztvrdly stonek. Coz uz kvetouci celkem maji, takze cim driv zacnes, tim asi lip podle me. Ta paska zni rozumne.

Uživatelský avatar
ARTHUR
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2013 10:32
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod ARTHUR » 09 črc 2013 15:06

Můj pokus o chilli bonsai (ze semínka- Lemon Drop 2012/2 velikost nádoby 6x6cm).
Ještě brzy z jara se tvářila k světu ale pak začla dost rychle nabývat na rozněrech přesto že jsem jí nehnojil, snažil jsem se jí trochu krotit, pak začla kvéct a žadné miniaturní plody se nedostavili jen poněrně tedy spíš nesouměrně velké. Tak uvidím co další uroda ?? :)

13434
Arthur :)

Tufan
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 17 čer 2013 12:19
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Tufan » 22 črc 2013 11:32

Nějaká rada, ze které rostliny bych měl udělat Bonsai? Co jsem vyčetl, tak Habanero není moc ideální co se týče rychlosti růstu. Mám typ na Trinidad Scorpion Moruga. Plody se mi líběj a rostlina jako taková taky. A ve skleníku se jí co se do velikosti a síly větví daří asi nejlíp.. Díky

Krum
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2012 17:10
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Krum » 21 říj 2013 21:43

Chcel by som sa spytat, keby som teraz rastlinku takto ostrihal

Obrázek

o bonchi sa mam snazit az na jar alebo vnutri mi bude rast aj cez zimu ?


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů