Bonchi - bonsai chillies

Pokročilé techniky pěstování chilli
Floxi
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2013 17:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Floxi » 30 pro 2013 17:20

Zdarec, v pěstování chilli jsem nováček,hodlám tento rok pěstovat poprvé a chci z toho rovnou udělat bonchi :-)
No ale proč píšu..
Chtěl bych se vás zeptat jaká odrůda by byla podle vás nejlepší a zda by se dala použít NuMex Centennial

http://www.seminka-chilli.cz/numex-centennial-200.html
Díky za odpovědi :)

Filichilli
Stálý člen
Příspěvky: 599
Registrován: 22 led 2013 15:05
Reputace: 1
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Filichilli » 01 led 2014 16:41

Ahoj, centennial se určitě na bonsai hodí jako okrasné chilli.

Floxi
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2013 17:03
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod Floxi » 01 led 2014 17:56

Dobře,děkuju. :)

Uživatelský avatar
DarthVikta
Stálý člen
Příspěvky: 503
Registrován: 04 kvě 2013 10:09
Reputace: 769
Obrázky: 0
Bydliště: KM City

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod DarthVikta » 02 led 2014 11:32

Jj, taky jsem si na Vánoce pořídil semínka NuMex Centennial a už se pěkně klube :) Letos se snad něco naučím na té, kterou jsem postnul a NuMex si pěkně vypiplám :)

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod kuťa » 11 úno 2014 20:19

Ahoj lidičky mám v plánu udělat si bonsai.Rozhodl jsem se vytvořit silný kmínek srustem tří rostlin.Zatím jsem je svázal gumičkovým provázkem.Jde mi o to jestli se takto spojí nebo jestli mám stonky mírně narušit nožem a pak je k sobě svázat.Díky za každou radu!!!


15862

terez888
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 13 čer 2013 21:42
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod terez888 » 12 úno 2014 10:40

Cau, taky jsem to zkousela, a to s uplne mladyma rostlinkama, kde ty stonky jeste byly mekky a zeleny, a stejne mi to nesrostlo. Takze jestli ma nekdo nejakej overenej postup, prosim piste..

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod TOM » 12 úno 2014 12:53

Ahojte, neviem ci poznate stranku: http://www.bonsajforum.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; ale tam najdete dost rad o pestovani bonsajov, tak Vam to mozno pomoze aj pr ibonsai chilli.
Drzim palce

Uživatelský avatar
kuťa
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: 22 pro 2013 21:38
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Bonchi - bonsai chillies

Příspěvekod kuťa » 12 úno 2014 17:50

terez888 píše:Cau, taky jsem to zkousela, a to s uplne mladyma rostlinkama, kde ty stonky jeste byly mekky a zeleny, a stejne mi to nesrostlo. Takze jestli ma nekdo nejakej overenej postup, prosim piste..


Ahoj myslím si , že bych dopad stejně tak jsem se rozhodl zkusit to trochu jinak.Ty gumičky se akorát vytlačovali do stonku.

15884


Rostlinkám jsem lehce seříz část stonku.

15885


Svázal jsem je zpět narušenými stranami.Snad takto srostou jsou mladý a jak je známo mladí má lepší regeneraci (doufám,že to tak funguje i u rostlin :-) )Je to pokus něco ve stylu jako roubování.Akorát nevím za jak dlouho to rozvázat?????

15886


Pokud se podaří dodám foto

-- 12 úno 2014 18:51 --
TOM píše:Ahojte, neviem ci poznate stranku: http://www.bonsajforum.sk/" onclick="window.open(this.href);return false; ale tam najdete dost rad o pestovani bonsajov, tak Vam to mozno pomoze aj pr ibonsai chilli.
Drzim palce


Díky za odkaz :wave:








Takže uběhlo 10 dní a já se rozhodl dozvědět se pravdu jestli :chilli11: srostli a vytvořili pěkný srostlí stonek.Po rozbalení z igelitu jsem byl mile překvapen jak krásně rostlinky srostli dohromady v tak krátkém čase :-) Za uspěchem je
určitě,že jsem to dělal z mladych rostlinek,které ještě neměli zdřevnatělí stonky a velký vliv určitě mělo zabalení do igelitu,kde už druhý den bylo vidět jak je ovázané místo zapařené.Všem kteří se chtějí pokusit o srust více rostlinek tento postup doporučuji.Je super,že cíle dosáhnete za tak krátkou dobu. :jalapeno:


16102




16103




16104


:tiphat:
Naposledy upravil 1 dne kuťa; celkem upraveno 23x.


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů