Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Pokročilé techniky pěstování chilli
Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod matoha » 31 říj 2016 16:19

moja zvedavosť na hybridy nepustí.. :)
podarilo sa niekomu nejaký plod z tých pokusov dopestovať?
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod OMO » 31 říj 2016 16:24

matoha píše:moja zvedavosť na hybridy nepustí.. :)
podarilo sa niekomu nejaký plod z tých pokusov dopestovať?
Ano, máme toho dost. Příští rok uvidíme výsledky :firy:
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod matoha » 31 říj 2016 16:47

za tú drinu by sa mohlo aspoň niečo bodkované alebo pásikavé podariť nech to stojí za to.
ale zaujíma ma aj klasická paprika prípadne kápia x niečo z chinenses.pálivé pekné pokrútené a veľké..
prípadne tmavá hnedá či čierna annuum x niečo biele chinenses čo z toho vznikne.
poradie samíc a samcov som napísal len náhodne..
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod OMO » 31 říj 2016 16:52

matoha píše:za tú drinu by sa mohlo aspoň niečo bodkované alebo pásikavé podariť nech to stojí za to.
ale zaujíma ma aj klasická paprika prípadne kápia x niečo z chinenses.pálivé pekné pokrútené a veľké..
prípadne tmavá hnedá či čierna annuum x niečo biele chinenses čo z toho vznikne.
poradie samíc a samcov som napísal len náhodne..
Tak už plánuj co si nasadíš a pokřížíš příští sezónu :firy: Ideální je se vydat směrem výborné chuti :angry1: (Bahamian goat, Scotch bonnet, BOC, ... ). Nechutné vraždy a pruhované fialové potvory jsou jen na efekt. :tiphat:
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod matoha » 31 říj 2016 16:57

jasné jasné len od plánov do praxe a prvého plodu je asi dosť ďaleko..preto ma to aj zaujíma čo sa komu chytilo
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod JurassicChilli » 31 říj 2016 19:52

U mňa dopadlo kríženie KATASTROFÁLNE! Opelil som asi zhruba 40 kvetov a ujal sa iba jeden jediný! A ani ten nedozrel, takže na budúci rok nebudem mať asi žiadne nové svoje krížence. Teda vyryl som ten jediný skrížený plod aj s rastlinou, dal do kvetináča, otrhal všetky ostatné plody ktoré by spomaľovali jeho dozrievanie a dal som ho do garáže. Ale je stále zelený, takže nevyzerá to moc nádejne. Jedná sa o kríženca hrubostenného Cayenne z plodu z Kauflandu (matka) a kápie Radmila F1 (otec). A tak som sa na tie krížence tešil. Krížil som všetko možné navzájom. Napríklad kápie s Korálom, červeným Cayenne, baraními rohami, žltým Cayenne, ďalej Korál s baraními rohami, Trinidad Moruga Scorpion s kápiou, s baraními rohami, so Scotch Bonnetom, s Korálom, so žltým a červeným Cayenne a aj s hrubostenným Kauflanďáckym Cayenne a proste nič.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod matoha » 01 lis 2016 00:01

takže možno je v takých tých našich amatérskych podmienkach lepšie zobrať truhlík posadiť do neho dve rastliny ktoré chceme nechať skrížiť pri kvitnutí s tým celým triasť a triasť a ďalšiu sezónu skúsiť naslepo vysadiť niekam na záhrade semená z toho amatérskeho kríženia vzniknuté či sa niečo zaujímavé F1 neobjaví a potom to sadiť ďalej a ďalej či možno z polonáhodného kríženia nevzíde niečo čo sa zapáči a aj ujme?
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Breeding - Jak na šlechtění chilli paprik

Příspěvekod Erben61 » 01 lis 2016 01:13

matoha píše:takže možno je v takých tých našich amatérskych podmienkach lepšie zobrať truhlík posadiť do neho dve rastliny ktoré chceme nechať skrížiť pri kvitnutí s tým celým triasť a triasť a ďalšiu sezónu skúsiť naslepo vysadiť niekam na záhrade semená z toho amatérskeho kríženia vzniknuté či sa niečo zaujímavé F1 neobjaví a potom to sadiť ďalej a ďalej či možno z polonáhodného kríženia nevzíde niečo čo sa zapáči a aj ujme?

Ahoj, tak přesně to se mi podařilo. Vloni jsem měl ve vrátnici jednu rostlinu Jalapeňo summer heat a měl jsem tam v truhlíku i tři barvy Salsy
27625
no a letos se mi vylíhly tyhle Jalapeňa
33951
34591
tedy je to hodně podobné té Salse jen to roste směrem dolů jako Jala a vysazoval jsem to jako Jala.Salsy jsem letos vůbec nevyséval. A taky přesně to napřesrock udělám vyseju semena tohoto křížence a uvidím co z toho vzejde??????????? Zdravím na Slovensko :wave: :tiphat:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů