Přezimování chilli paprik

Pokročilé techniky pěstování chilli
TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod TOM » 22 říj 2014 14:02

Ja som si dnes dalsie dve ratslinyk zazimoval ale kedze sa uz minuly crepnicky tak dnes uz neviem pokracovat-.....tiez mi bolo luto ostrihat nezrele alebo polozrele habanera yellow a fatali yellow, ale tak co uz...nemozem mat plny dom chilli stromov :D,...som rad ze som si nasiel miesto na prezimovanie pre 8-10 rastlin /komora - tak do 12-13°C v zime/ a par ratslin sa mi podarilo dat na kuchynsky parapet a na chodbu kde je viac svetla ale zaroven teplota tak 20°C tak uvidiem co prezije :)...

Uživatelský avatar
IDzOR
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: 09 dub 2013 12:26
Reputace: 2
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod IDzOR » 24 říj 2014 19:29

Pánové, mám otázku. Asi před dvěma týdny jsem zazimoval rostlinu, a dneska jsem zjistil že začíná vyhazovat pupeny a nové lístky. Co s tím? Nechat tak nebo nějak dále ošetřit? Pro úplnost dodám, že je ve sklepě s teplotou kolem 18 stupňů a dost málo světla.

Uživatelský avatar
Nightlol
Stálý člen
Příspěvky: 98
Registrován: 06 črc 2014 19:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Nightlol » 25 říj 2014 08:44

IDzOR píše:Pánové, mám otázku. Asi před dvěma týdny jsem zazimoval rostlinu, a dneska jsem zjistil že začíná vyhazovat pupeny a nové lístky. Co s tím? Nechat tak nebo nějak dále ošetřit? Pro úplnost dodám, že je ve sklepě s teplotou kolem 18 stupňů a dost málo světla.
ja ji oskubal tak ze byla bez listku a pomalu zacina poustet taky novy :). zatim to necham a az bude mit pupeny na kvet tak to smiknu

Uživatelský avatar
proki73
Moderátor
Příspěvky: 909
Registrován: 03 dub 2013 22:00
Reputace: 36
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod proki73 » 25 říj 2014 15:42

ahoj taj ja jsem včera provedl finální sklizeň a vybral jsem na přezimování tyto druhy jalapeno senorita, jalahot F1, TSM, bulgarian carrot a sigareta di bergamo ale přezimuji poprvé protože jsem na to nikdy neměl místo a dělám to podle návodu zde z fora tak snad to holky přežijou

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3575
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3829
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod MartinS » 26 říj 2014 18:50

Ja "zazimoval" takto 9 rostlin z puvodnich 15 kousku.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 2ec835bc9a" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... b954edf71e" onclick="window.open(this.href);return false;

V puvodni velikosti zustaly jen dve habanera, kde zkusim nechat dozrat plody.
Na fotkach to jeste neni, ale Haba jsem o obou ostrihal vsechny kvety a uvidime zda-li dozraji ty zelene.

kadett
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: 07 kvě 2014 15:18
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod kadett » 10 lis 2014 09:25

Zdravím,chtěl bych poradit s přezimováním. Mám chilli twilight a takhle mě vyrostly.Mám je zastřihnout na nějákých 20cm nebo až tam nahoře,kde se rozvětvují? Díky

Obrázek

Fénix
Stálý člen
Příspěvky: 66
Registrován: 29 čer 2014 15:14
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Fénix » 04 pro 2014 20:14

Měl bych dotázek dostal jsem od Gygabita Rocotu přezimuji ji u nás na schodišti kde se teplota pobybuje mezi 12-18 ° C přezimuju ji ve stavu v jakém jsem jí dostal (cca 120cm velká)akorát jsem ji přesadil do 20l květináče pořádně podhnojil zeminu koninou, zalévám tak jednou za 4 dny ale rostlinka mi nepřestává opadávat ale při tom puští nové lístky. Nevíte čím by to mohlo být nebo nějaká rada jak tomu zamezit?

jezdik77
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: 19 pro 2012 19:03
Reputace: 94
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod jezdik77 » 04 pro 2014 20:23

Fénix píše:Měl bych dotázek dostal jsem od Gygabita Rocotu přezimuji ji u nás na schodišti kde se teplota pobybuje mezi 12-18 ° C přezimuju ji ve stavu v jakém jsem jí dostal (cca 120cm velká)akorát jsem ji přesadil do 20l květináče pořádně podhnojil zeminu koninou, zalévám tak jednou za 4 dny ale rostlinka mi nepřestává opadávat ale při tom puští nové lístky. Nevíte čím by to mohlo být nebo nějaká rada jak tomu zamezit?
Reakce na přesazení, přehnojení..... ostříhat, počkat až se zmátoří a nezapomenout zalévat....obroste znovu.
To můj názor :wave:


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů