Přezimování chilli paprik

Pokročilé techniky pěstování chilli
Pestitel za oknem
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 20 čer 2013 19:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

správná doba?

Příspěvekod Pestitel za oknem » 02 zář 2013 15:12

kdy by měla být ta správná doba kdy zjistit že není na zazimování pozdě ani brzo?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: správná doba?

Příspěvekod Dr.Pedr » 02 zář 2013 16:02

Pestitel za oknem píše:kdy by měla být ta správná doba kdy zjistit že není na zazimování pozdě ani brzo?
Pokud teplota začne klesat pod deset stupňů , pomalu se začne zkracovat den a tím i intenzita slunečního svitu (září - říjen...dle počasí...sleduj předpověď ... http://www.yr.no" onclick="window.open(this.href);return false; ) :tiphat:

Baron z Žop
Stálý člen
Příspěvky: 1367
Registrován: 09 srp 2012 18:40
Reputace: 3321
Obrázky: 0
Bydliště: Žopy

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Baron z Žop » 12 zář 2013 21:35

:tiphat: Zdar!! Taky sleduji počasí na Norech už několik let a nemůžu si stěžovat na jejich předpovědi :wave:

Uživatelský avatar
bremic
Stálý člen
Příspěvky: 389
Registrován: 27 úno 2013 16:22
Reputace: 3
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod bremic » 13 říj 2013 17:20

Tak jsem to dnes zazimoval. Nechal jsem jen Thanksgiving a Purple prince.

Agnar
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 13 srp 2013 19:11
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Agnar » 10 lis 2013 12:09

Zdravím, zkouším letos prvně přezimovat rostlinky (habaněro orange a thai red). Střihnul jsem rostlinu na cca 10-15 cm, přesadil do nové zeminy, a cca po týdnu mi rosltinky začly zase krásně obrůstat. Mám to tak nechat, nebo mám listy ostříhávat aby rostlina neztrácela zbytečně energii a sílu pro přežití? Poněvadž mám pocit, že do vánoc mi zase vyroste pěknej stromeček :-)

jirka83
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 22 lis 2013 06:20
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod jirka83 » 22 lis 2013 08:15

Nejsem v pěstování chilli nováček, ale letos popré zkouším přezimování. Mám naštěstí ideální místnost s teplotou do 15°c. Zkouším to u 5ti žlutých habanero. Nechal jsem stonky asi 25cm i pár dost zkrácených větví. Dole na stoncích zůstaly drobné lístky. Nevím, jestli lístky a větve nevadí.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3588
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3866
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod MartinS » 30 čer 2014 00:38

Premyslim ze svoje prvni vytvory letosni necham prezimovat. Par rostlinek na zkousku.
Akorat moc neni kam, ve sklepe neni misto a v garazi jsou teploty pod nulu v zime.
Napadlo me okno na vychod v predsini, pod parapetem neni topeni(jako v ostatnich mistnostech)
V zime kdyz topime vsude kolem 22°C, tak tam bude tak 20°C, vim ze je to vice nez je zdravo pro prezimovani.
Planuji dat tak 4-5 kytek vedle sebe, na vice nebude misto a necham stejne jen ty nejlepsi.
Oriznu to mene drasticky nez nechat jen stonek. Ale mam to urcite v planu. Ma to smysl nebo se na to mam vykaslat?
Jde o to ze rostliny nebudou uplne zazimovane, ale trochu asi porostou. Takze bych nechal treba 25cm stonku + zkracene vetve a nechal vyrostky co kytka sama udela behem zimy.

-- 22 srp 2014 11:26 --

Koukam ze tohle tema je "hodne" aktivni kdyz dva mesice nikdo nereaguje :-(
Doplnujici dotaz, kdy dat prezimovat? KDyz teploty v noci budou kolem 5°C treba? Dny jsou jeste celkem dlouhe, ale teploty pokud pujdou kolem 5°C v noci, tak uz to je asi na hrane ne? Nechci riskovat ze mi zmrznou ty, ktere chci nechat pres zimu na pristi rok, ale zase samozrejme chci nechat pokud mozna dozrat co nejvice plodu. To je asi vec kterou resi vice lidi.
Muj odhad je koncem zari ze uz to bude nutne, uz i ted nocni teplty padaji k 10°C.

TOM
Stálý člen
Příspěvky: 191
Registrován: 02 úno 2014 11:45
Reputace: 4
Obrázky: 0
Bydliště: Slovenská republika

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod TOM » 27 zář 2014 22:45

Ja asi skusim prezimovanei tak o tyzden, sice teploty dakedy su tak 6-7 °C rano....ale myslim z to nebude problem.....len cakam na dozretie par papriciek este na vybranych rastlinkach a potom vykopem v zahradke z dobre velkym valom, nalsedne ho zmensim, pripadne trosku skratim korienky ak bude treba....a dam do kvetinacov...sice nevie mci bude dobre pouzit kvetinac tak 15-20 cm ked boli rastlinky vo volnej pode :D...


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů