Přezimování chilli paprik

Pokročilé techniky pěstování chilli
Kabel
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10 lis 2012 12:34
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Kabel » 10 lis 2012 12:47

Čau, letos poprvé přezimuji, ale bohužel máme doma teplo a já je nemám kam jinam dát. Kvůli tomu musím také častěji zalévat, jinak je v menších květináčích po pár dnech sucho. Ostříhal jsem cca před 2-3 týdny, rostlinám se zatím daří dobře až na jednu, ale s tím jsem počítal. Některým se daří však až moc dobře a pořád jim vyráží nové lístečky. Zatím jsem je všechny otrhával, ale chci se zeptat jestli je to dobře, jestli jim nemůžu uškodit, popřípadě jestli je nemám radši nechat růst, slunce a tepla tu mají dost. V případě že je mám dál otrhávat, bych rád věděl ideální dobu kdy je nechat zas v klidu růst.

Díky za rady!;-)

007.daniels
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 16 čer 2012 18:18
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Za morem :)

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod 007.daniels » 11 lis 2012 00:16

Pokud mas celou zimu teplo a dost svetla,nechal bych rust. Moje jolokie uz nakou tu zimu v teple a na svetle pekne prospiva :) A jeste jsem ji teda nestrihal,tak snad jsem ti nedal zlou radu :)
http://www.youtube.com/watch?v=4TzEtLUs4cs" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Findejs
Stálý člen
Příspěvky: 140
Registrován: 21 srp 2012 22:16
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Findejs » 19 lis 2012 14:28

Zazimoval jsem rostlinku Naga Morich podle návodu. Uložil jsem jí do místnosti v severní/severozápadní části bytu,kde je o něco chladněji,než jinde v bytě a i asi míň světla. Potvora mi začala obrůstat listama. Mám listy nechat,nebo to co vyraší odstříhat? Přemýšlel jsem dát jí do komory,kde je celej den tma jako v pytli,a teplota tam bude možná 10-12 stupňů. ALe to asi není moc dobrej nápad,co myslíte?

Uživatelský avatar
anly
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: 10 led 2012 10:12
Reputace: 0
Obrázky: 0
Bydliště: ostrava

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod anly » 09 led 2013 13:34

10577 ahoj, toto je ma jolokia která je v režimu spánku. chtěl jsem se zeptat jestli vypadá ok+jestli nevadí že jsem ji na podzim nepřesadil a nepřisřihl kořeny. zalévám ji jednou za měsíc. díky za každou radu. je to můj první pokus o přezimování téhle krásky. :dunno:

-- 16 led 2013 12:35 --

ještě jeden dotaz. Můžu na jaře, při přesazování, zastřihnout kořeny?

Uživatelský avatar
Findejs
Stálý člen
Příspěvky: 140
Registrován: 21 srp 2012 22:16
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Findejs » 10 bře 2013 17:10

Ahoj kolegové pěstitelé a zahrádkáři,
jaro nám klepe na dveře¨,tak začínám přemýšlet o probuzení mojí rostlinky Naga Morich,kterou jsem podle zdejšího návodu celou zimu opečovával.
Proto se chci zeptat,jestli není ještě brzo na probuzení kytičky ze zimního spánku? Přece jenom příští týden má ještě zima vytáhnout drápky a nerad bych něco uspěchal.
Dále se chci zeptat,jak se o probuzenou rostlinku nejlépe postarat? Vyměnit hlínu v květináči a přesadit? Jak se zálivkou a hnojením?
Díky za odpovědi a přeju,ať to klíčí,roste a vzkvétá.

DVL
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2012 09:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod DVL » 19 čer 2013 15:03

ahoj,
chci se zeptat, jak je dulezite svetlo pri prezimovani?
Chtel bych to dat do sklepa v panelaku, kde mame cca 12-15C, ale moc svetla tam neni, sice mame sklep primo u okna, ale mam tam papir kvuli zlodejum aby mi tam necumeli co tam mame. Je mozne prezimovat i v temne mistnosti, nebo mam z tech oken sundat ty papiry aby tam bylo alespon nejake svetlo?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Dr.Pedr » 19 čer 2013 16:36

Zdar a sílu , měl jsem 8 květníku přes zimu ve sklepě ,teplota cca 12 - 15 C jedno sklepní okénko na jih...přežila to jen jedna kytka...tak sklep příště už raději ne... :dunno:

DVL
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 25 lis 2012 09:27
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod DVL » 19 čer 2013 16:47

hmm to si me moc nepotesil, Mame tam dve okenka a to jeste na zapad. Kam to tedy dat? V byte mam dost teplo (cca 22) a ne moc mista. tak uvidim, zkusim tam dat par kytek az do vse dozraje a pokud se v unoru neprobudi, zasadim seminka.
diky za odpoved


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů