Přezimování chilli paprik

Pokročilé techniky pěstování chilli
cunak
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2016 18:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod cunak » 26 bře 2016 18:48

Zdravím kolegy pěstitele :-)

Chtěl bych se zeptat, pro přezimování mé Nagy Morich jsem vybral teplý pokoj s oknem na jih. Prakticky celou zimu jí postupně upadávaly listy, až jich popravdě moc nezbylo - viz. odkaz.

Teď by mě zajímalo, sluníčko se vrací, ale moc nových listů na rostlině nevidím. Máte nějaké tipy/triky jak na obnovení listů u rostlinky?

Díky moc!

Ondra

https://drive.google.com/file/d/1ert2Hm ... CeTug/view

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Kendy » 26 bře 2016 19:05

Měl jsi ji víc ořezat. Zimní slunce tak velkou kytku neuživí.
Zkus ji přesadit. tím nutně nemyslím do většího.. Ale do čerstvého předhnojeného substrátu.

cunak
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 bře 2016 18:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod cunak » 26 bře 2016 19:38

Dobře, zkusím. Díky moc.

Teď ji tedy zastřihávat nemám?

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Kendy » 26 bře 2016 20:53

Napadlo mě to.. Ale zkus přesadit a uvidíš.. Když se nezlepší, tak začni prořezávat.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Holu » 27 bře 2016 09:13

Ono jak tak na to koukám, tak k tomu zastřihávání stejně asi dojdeš, protože podle mě to samotný substrát nespraví. Ale počkej a uvidíš. :-)

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod MartinS » 27 bře 2016 10:06

Kdyz jsme u toho substratu. Jaky je rozdil kdyz presadim do predhnojeneho nebo stavajici pohnojim?

Zajimalo by me to z duvodu, ze budu prezimovane keriky davat mozna do lonskeho, ktery je na balkone. Neni tedy substrat novy. Jen jsem do nej dal pres zimu trochu granulovanych hostic a vapenec.

Je jeste neco dalsiho, co rostliny ze substratu "vysajou" aby to neslo dohnat tekutym nebo granulovanym hnojivem?

Mam totiz kolem 100l substratu z lonska a chci jej pouzit.

S tim, ze neco mozna necham ve stavajicich 12l kyblech a jen to pohnojim.
Do vetsich kvetinacu uz to davat nebudu. Ten 60l zednickej maltovnik bude na balkone az az. A pak mam jeste 40l kvetinac, kde jsem mel jahody a pak sladke papriky a kam dam na test jednu chinesku, jak se rozjede. Zbytek bude v 10-12l max.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Erben61 » 27 bře 2016 14:48

RE: MartinS
Ten loňský prohnojený substrát ,je v pohodě, ale jsou věci, které jenom hnojivem nedodáš a právě probudit a pořádně nakopnout rostlinu po zimě není snadné. I když síla přírody dělá divy. Já za sebe běžně míchám starý substrát s novým nebo i substrát se zeminou ze zahrady, což je mnohdy lepší než samotný substrát.
RE: cunak
A k tomu vytáhlému bičišti co máš na okně....čistě teoreticky, myslím že je vhodná doba ji ořezat, ona se zmladí .jak se říkává, třeba u stromů, ještě není pozdě i když rostlina která je celou zimu v pokojové teplotě se chová jinak než kdybys ji přezimoval třeba někde ve verandě, víš jak. No tohle jsou mé názory, přeber si to jestli z toho něco zapadne do Tvé skládačky. Ať se Ti daří :wave: :thumbup: :respect:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Přezimování chilli rostlin

Příspěvekod Kendy » 27 bře 2016 16:03

Jí mám taky schovaný loňský substrát. hodlám o něj přidat granulovný koňský hnůj a možná i něco málo "čerstvého" substrátu (opravdu jenom málo) a normálně ho použít.

Jestli to dobře chápu, tak granulovaný koňský hnůj je úplně normální koňský hnůj, který je zpracovaný pod vysokým tlakem a dehydrovaný.

IMHO je v něm úplně všechno. Jak NPK, tak stopové prvky a měl by doplnit všechno, co kytka spotřebovala.

Ale na druhou stranu původní tazatel měl s kytkou problémy. Tady bych nic neriskoval a radši bych dal čerstvý. Když by se to nespravilo, tak nebude muset řešit dilema, jestli je to tím loňským substrátem, nebo něčím jiným.


Zpět na „Pokročilé techniky pěstování chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů