Postřehy o závislosti.

Povídání o chilli papričkách
MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3658
Obrázky: 0

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod MartinS » 17 srp 2016 17:57

No covece palivost Carolina vs TSM ja osobne rozlisim. Zatimto TSM si samotnou nedam ani po malych kouscich, Carolinu jsem postupne snedl bez niceho celou. A to kdyz jsem mel Carolinu svou nebo i z jineho zdroje. TSM jsem cerstvou mel jen kousek a musel jsem to hned jit hasit.
Urcite zalezi jak se ktera povede, co ma za podminky atd. Nicmene zatim jsem nepotkal TSM ktera by sla za syrova snist, zatimco Carolina jde.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod Erben61 » 17 srp 2016 18:13

OMO píše:Haba Big Horn snad ani nexistuje, tak kdo ví co tam pomíchali :) Kytka plodí co víc si přát. Těch habaner je spousta druhů, já letos jedu jen 3 druhy a jsou to vděčné kytky. Ty nezklamou. Moc se to Karolíně nepodobá, ale pálivost od TSM nepoznáš hehe
Big Horn to jsem si jí takhle pojmenoval já sám. Byla to první rostlina kterou jsem koupil v Hornbachu a Big proto že byla zdaleka větší než moje.Nojono tak já zůstanu u toho Bighorna a fertig. :jalapeno: :jalapeno: :jalapeno:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod matoha » 18 srp 2016 21:15

naga/bhut jolokia.som sa s ňou dnes večer trochu hral.rozkrájať na sušenie vybrať semienka atď. (nie s mojou mne sa na balkón také veľké čudo nezmestí) a v nose mám stále vôňu pokosenej trávy :-) to každému tak vonia?
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod matoha » 22 srp 2016 14:44

nákup v potravinách no nedá sa vynechať popozerať koreniny ale tento "sáčok" bol niekde mimo nich a ani neviem ako mi padol do oka tak som ho vzal do ruky
33908
vzadu na tom píšu že kajenské korenie a bolo cítiť pod prstami nejaké malé kúsky papričiek tak samozrejme prečo by neskončil v košíku no tam sa toho zmestí že?.. :)
doma som hneď musel pozrieť čo v tom je lebo bez toho aby som to videl by sa asi zemeguľa prestala krútiť..
také malé papričky z toho vypadli že teraz neviem čo to je za kajenské ja som očakával skôr to veľké polámané na kúsky
33909
existuje vôbec také malé kajenské?vôňa celkom sedí.
alebo to od pokémonov prišlo

p.s.nevedel som kam to dať ale tak prečo nie tu :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod OMO » 22 srp 2016 15:00

Není tam země původu ? Tipoval bych to na piri-piri / Afriku.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod matoha » 22 srp 2016 15:09

no vidíš aký som ja som to nepozrel :) zabehnem večer do krámu lebo obal som už vyhodil
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod JurassicChilli » 22 srp 2016 15:30

Človek má istotu, že má kayenské korenie až keď si ho vypestuje a sám zomelie. Bohvie čo všetko sa predáva v obchodoch pod názvom "kayenské korenie". Ale mohli radšej aj dozadu napísať, že je to chilli a tým by nič nepokazili. Chilli je všeobecné pomenovanie pálivých papričiek, takže by to sedelo.

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod OMO » 22 srp 2016 16:29

Kajenské koření je spíš marketingový název pro pálivou papriku :), stejně jako 90% lidí řekne pálivé papričce "feferonka". Už se to zlepšuje, ale zeptejte svých otců co byli na vojně, tak Vám řeknou že nejpálivější papriky jsou z Maďarska, protože tam snima vždycky sloužil někdo z Jižního Slovenska a nic jiného za "komárů" nebylo.
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů