Postřehy o závislosti.

Povídání o chilli papričkách
Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod Holu » 31 črc 2016 09:43

Souhlas s lobem ve všech třech větách :thumbup:

Erbene, krásná práce .. :-)

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod matoha » 31 črc 2016 10:20

ale no taak :) veď je to voľná téma v pokeci o chilli tak snáď som haluzným príspevkom nikoho neurazil.ťažko pochopiť trochu vtipu?či tu sa nesmie dať sranda ani zo srandy?
netvárte sa príliš vážne :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod Erben61 » 31 črc 2016 11:08

:thanx: Ale samozřejmě, že rozumíme vtipu, musí to být vtip, protože pokud není pak dotyčný pisatel v životě neviděl jahodu zahradní. Nedělám si iluze o velikosti svého uměleckého talentu, našel jsem starou konev, tak jsem se rozhodl ji vylepšit a protože mi trochu hrabe směrem k chilli byl už jen krok k rozkliknutí složky s databází mých rostlin a pokusit se nějakou vymalovat. Beru to celé jako srandu, taková spíš dekorace mého domácího chillikoutku.

Re: Lobo Ano trefil jsi Dorset Nagu, volně pojatou předlohou mi byl obrázek stažený ze Semínek- chilli. V druhém případě ne, není v mé databázi Korál, nýbrž chilli jehož fotky mám ve vláknu a jde od černé, přes zelenou, až zelenožlutou do červené.....annumka s drsným jménem, skládajícím se ze tří slov, každý je součástí jména nebo symbolu rockový kapely.PS: Jo a konev je to jenom jedna.....obrázky jsou z obou stran :-) :-D
28521

Re: Matoha Víš chlape, když jsem někde poměrně novej, a v každým druhým příspěvku se vyjadřuju převážně-nevážně a to ještě ne dvakrát zasvěceně, nemůžu čekat, že mě všichni pochopí byť jsem vše myslel sebelépe.Mě osobně je každá sranda blízká, což je možná pochopitelný i z mého podpisu.
No nic pánové ať se Vám daří, pěkně pohnojte, neboť mě 3 dnešní deště tutově vyplavily koňský granule, které protekly substrátem Jak Vltava Prahou v roce 2002 a více Slunce nejen v duši. :thumbup: :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod JurassicChilli » 31 črc 2016 13:47

Erben61:
Nebude to náhodou odroda Black Scorpion Tongue? Pomohla druhá nápoveda o trojslovnom názve a názvoch a symboloch rockových kapiel. Osobne som túto odrodu ešte nepestoval, ale našiel som si nejaké fotky na Googli a tvar papričiek by zhruba zodpovedal tej malbe na konvici.

Mimochodom super ľudová tvorivosť. To sú tie správne postrehy o závislosti. :thumbup:

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod BigVD » 05 srp 2016 08:14

Závislost.. To je když chci příští rok jen pár rostlinek, ale již začátkem srpna mám plán pro 24 odrůd a dispoziční schémátko pro 64 rostlinek. :D
Přesněji pro 12 superpálivek s prostorem 100x100 cm; 28 rostlinek s prostorem 80x80cm a 24 rostlinek s prostorem 50x50cm.. To vše na ploše 6x8,4 m :D
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod Erben61 » 05 srp 2016 08:51

JurassicChilli píše:Erben61:
Nebude to náhodou odroda Black Scorpion Tongue? Pomohla druhá nápoveda o trojslovnom názve a názvoch a symboloch rockových kapiel. Osobne som túto odrodu ešte nepestoval, ale našiel som si nejaké fotky na Googli a tvar papričiek by zhruba zodpovedal tej malbe na konvici.

Mimochodom super ľudová tvorivosť. To sú tie správne postrehy o závislosti. :thumbup:

Ano trefil jsi pane kolego Jurassic Chilli a potěšils mě dvakrát, žes vyřešil můj krkolomný rébus s kapelami a žes v mé neumělé malůvce rozpoznal správnou odrůdu. Black scorpion tongue .....měl jsem vysetá tři semena, do stadia sazenic do finálového umístění dorostla jedna, taková nedomrlejší nicmoc holka. Šla tedy v práci do truhlíku za okno ven. A pak se děly věci. Poporostla a hned začla v zápětí kvést a neprodleně plodit. Velikostně spíš podprůměr ale krásně si vede.....
32945
32230

Mimochodem vtěsnám sem a to je to správný slovo....vtěsnám, i odpověď pro kolegu BigVD buď musíš ve svých plánech ubrat z těch 64 rostlinek nebo přidat k těm 24 odrůdám, ještě pár......na poslední chvíli.Cha cha a to je do té poslední chvíle už jen půl roku
:megalol:
:respect:

Zdarec pánové :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod Erben61 » 17 srp 2016 14:37

Vážení spolupacienti, přátelé. Vzbudil jsem se dnes před polednem po noční a ještě zalepeným okem jsem zjistil, že je slunečno. A tak jsem ještě s necelými dvěma deci kafe v žaludku a tedy s minimem kofeinu v krvi, běžel zkontrolovat, v jedné ruce s mobilem, v druhé s ještě jedním kafem, jak ten počas jde Načančankám k duhu. A vskutku jde, leč se některé zatvrzele zelenají, jiné hrají všemi barvami. K těm co se mi krásně vybarvují patří i Haba Big Horn, tedy z Hornbachu, u kterého vlastně nevím čemu se to podobá nejvíc. Třeba mi s tím zkušenější pěstitelé chinnenses pomůžete, osobně si si myslím, že to bude nějaký hybrid, pěkně plodící rostlina. Koukněte na ty barvy a tvar.

33712
33715
No druhá kytka která mi vrtá hlavou je údajná Karolína , kterou mám od Gygabita, leč ta se jeví spíš Morugou, možná jeden z deseti plodů nemá typický tvar TSM.....
33711
33713
33714

Co na to říkáte chillenci.....??????
Apropo kontrolní otázka...... Jestlipak víte jak se odlišuje doktor na psychiatrii od pacienta???? :dunno:
Nenene podle pláště :yahoo: ....podle toho že má klíče..... :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
OMO
Stálý člen
Příspěvky: 2195
Registrován: 03 říj 2012 19:03
Reputace: 3021
Obrázky: 0
Bydliště: Uh. Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Postřehy o závislosti.

Příspěvekod OMO » 17 srp 2016 15:02

Haba Big Horn snad ani nexistuje, tak kdo ví co tam pomíchali :) Kytka plodí co víc si přát. Těch habaner je spousta druhů, já letos jedu jen 3 druhy a jsou to vděčné kytky. Ty nezklamou. Moc se to Karolíně nepodobá, ale pálivost od TSM nepoznáš hehe
Life Is Too Short for Mild Hot Sauce


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů