Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Erben61 » 13 led 2016 14:04

Ahoj všichni, staří i příchozí. Taky jsem vloni tohle téma minul a teď si ho pozorně přečetl. U mě to má samozřejmě vývoj jako u všech co se tím zabývají už nějaký čas. Přesvědčením a i v začátcích, kdy jsem pěstování bral jen jako takové zpestření k vypěstování pár kousků do guláše, jsem byl TOTÁLNÍ SEDLÁK s tím že brambory byly tak akorát, určitě větší než ty kuličky v síťce z Teska :jolokia: .Ale postupně mě to tak chytlo a zvlášť vloni k podzimu, že začínám vyrábět a kupovat různý vychytávky, který by mohly mým rostlinkám a tím i závislosti prospět. Přisvícování řeším, tedy se s ním peru protože připojit lampičku umím ale Kelviny a lumeny jsem musel nastudovat. Pařníček na prvotní fázi jsem vyrobil z skladovacího plastovýho boxíku s přisvícením, pro mě dostačující. Mini boxík z krabice potaženou bílou folií jsem taky zmákl , i s přisvícením na sazenky. Přechodnou fázi než půjdou kytky ven, jsem pořešil žádostí Ježíškovi o minipařeniště. No a pak šup do nádob co se dají sehnat zadara a ven, za okno, na okno, do vrátnice. Nevylučuju , že mít možnost a být v situaci, kdy by to šlo ,tak bych šel do fóliáku- samovýroby. Faktem je, že tomu věnuju daleko víc času a prostředků než dřív, ale asi to vyplynulo z toho, že mě to chytlo a rozhodl se jít do těch náročnějších odrůd, protože jsou prostě krásný a chtěl jsem je mít.. Takže tak a teď řekněte kde podle Vás jsem :firy: :thankyou:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

Uživatelský avatar
xzelix
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 11 led 2016 06:02
Reputace: 9
Obrázky: 0
Bydliště: Milevsko

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod xzelix » 15 led 2016 04:03

Tak jako nově příchozí se přidám. Za mě jasná dvojka :thumbup:

Uživatelský avatar
n0win0u
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 20 led 2016 16:35
Reputace: 14
Obrázky: 0
Bydliště: Zilina

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod n0win0u » 25 led 2016 20:20

Ja asi 1,5 ale do buducna rozmyslam ako camel. Mam doma nevyuztity micro controller a planujem si spravit autogrower :D bude sa dat zavlazovat cez telefon spravou atd.. :) teraz ale hlavne idem 2. A dufam, ze mi holky vyklicia :)

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Zrzek » 25 led 2016 22:47

Fakt hledím kam až se dá posunout pěstování zeleniny :-)

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod miky » 26 led 2016 00:31

Až na pokraj hranice SHU :D
Naposledy upravil 2 dne miky; celkem upraveno 1x.
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Camel
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: 27 srp 2015 10:38
Reputace: 41
Obrázky: 0

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Camel » 26 led 2016 09:27

2 Zrzek: jj je to sranda, sofistikovany pest zeleniny, a vsadim boty ze ti co se o to staraji takto automatizovane, tak tem to pak sunda nejaka breberka nebo plisen a ti co to akorat 2x tydne zalejou tak ti budou sklizet :)
s tou automatizaci bych to videl ze to bude akorat profi uchylka ajtaku nebo elektrikaru :-D

Uživatelský avatar
n0win0u
Stálý člen
Příspěvky: 91
Registrován: 20 led 2016 16:35
Reputace: 14
Obrázky: 0
Bydliště: Zilina

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod n0win0u » 26 led 2016 11:08

Camel píše:2 Zrzek: jj je to sranda, sofistikovany pest zeleniny, a vsadim boty ze ti co se o to staraji takto automatizovane, tak tem to pak sunda nejaka breberka nebo plisen a ti co to akorat 2x tydne zalejou tak ti budou sklizet :)
s tou automatizaci bych to videl ze to bude akorat profi uchylka ajtaku nebo elektrikaru :-D
s tym poslednym uplne suhlasim :D chcem pestovat chilli, programujem a mam doma microcontroller... to nie je nahoda :D

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod matoha » 18 črc 2016 15:36

hehe úplne vedecky som niekedy v polovici februára '16 zobral vedecky vyrobené 2 pvc obaly na desať vajca vedecky som z nich odstrihol vedeckými nožnicami tie vhodnejšie polovice tie nevhodné som vyhodil do vedeckého koša.potom som našiel v mojej vedeckej bedničke a v pár starých vedeckých kvetináčoch snáď 10 rokov starú vedeckú hlinu ktorú som použil ako vedecký výsevný substrát.do každého miesta na vajco som strčil jedno semienko polial som to vedeckou odstatou vodou z vedeckého vodovodu a položil to na vedecký radiátor.no a potom som to už iba vedecky pozoroval vedeckými očami čo z toho bude..
takto vedecky som začínal :-D aj celá nasa môže ísť do.. :-D
p.s.už používam aj hnojivo (hoštické guáno granulované pod priesadu a potom hoštické slepičince tekuté) a aj si vyberám substrát do ktorého to kedy dať a dokonca som včera zvládol kúpiť aj lignohumát :-)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů