Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Povídání o chilli papričkách
Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod lobo » 11 led 2016 21:55

Rád bych oživil tohle téma protoze je tu spousta nových tváří, tak přečíst první příspěvek a hurá odpovídat.

miky
Stálý člen
Příspěvky: 189
Registrován: 05 led 2016 01:52
Reputace: 22
Obrázky: 0
Bydliště: Jižní Morava

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod miky » 11 led 2016 23:06

Řekl bych že povahou 1. skupina. Nejradši bych všechny ty serepetičky a vychytávky, pořád něco pročítám, prohlížím, plánuju. V reálném provozu ovšem 2. skupina. Důvodů je hned několik, od lenosti k nedostatku financí. Ale stejně pořád vymýšlím nějaké domácí způsoby vyhřívání atd. Klíčím v krabici od zmrzliny - funguje, ale vadí mi ten plastovej smrad - další dám do krabiček na potraviny. K tomu přidám ještě nulové zkušenosti, takže i jaká si ustrašenost jestli je vše v pořádku a jestli mi to vůbec vzejde :D.
Moje první pěstování - Miky 2016 | You love it even it makes you cry.

Pedro
Stálý člen
Příspěvky: 2183
Registrován: 09 zář 2014 21:20
Reputace: 4463
Obrázky: 0

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Pedro » 12 led 2016 01:11

lobo píše:Rád bych oživil tohle téma protoze je tu spousta nových tváří, tak přečíst první příspěvek a hurá odpovídat.
Kamaráde, víš že já stále říkám - Nestavíme jaderný reaktor, ale pěstujeme rostliny :-). Takže za mne natura...příroda si najde cestu.

Holu
Moderátor
Příspěvky: 1224
Registrován: 02 led 2015 15:59
Reputace: 1027
Obrázky: 0

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Holu » 12 led 2016 09:55

Pedro píše: Kamaráde, víš že já stále říkám - Nestavíme jaderný reaktor, ale pěstujeme rostliny :-). Takže za mne natura...příroda si najde cestu.
Kamaráde, tahle hláška je prostě TOP. Já jsem minulý rok tohle vlákno nějak zaspal, takže se taky vyjádřím.

Ono to má i svůj důvod, proč jsem tě citoval, jelikož to přesně vyjadřuje i můj pohled na věc. Beru to jako koníček. Mnohokrát jsem tu vzpomínal, že se mi zdá, že někteří z nás to prostě moc řeší a pak to může rostlinkám i uškodit. :-) Za mě taky natura.

Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Vasjis » 12 led 2016 16:50

Já bych se vyděl někde na půl cesty mám home made profi pařníček i growbox ale ten growbox je nevytápěnej je to spíš bedny pobitá diamantovou folií ale pokojová teplota dětský pokoj ( zatím sušárna, šatna, chillihome ). A pak parapety a hurá na balkon to budou zas ovace z manželky strany až v bytě nebude ani jedna paprička :)

Uživatelský avatar
BigVD
Stálý člen
Příspěvky: 334
Registrován: 29 led 2015 13:54
Reputace: 626
Obrázky: 0
Bydliště: Most

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod BigVD » 13 led 2016 08:05

Já to zatím vše nechávám na přírodě, jen jim letos budu svítit, aby se moc nevytahovaly do výšky a možná jim přitopím. Kdyby se mi podařilo sehnat levně nějaký analogový logický modul, tak bych si rád postavil growbox s čidly na sledování teploty a vlhkosti a naprogramoval bych si svícení, topení a větrání, tak jak bych potřeboval a v případě nízké vlhkosti by tam byl pípák na upozornění, ale to bych si to pěstování moc asi neužil. :)
".....A tak jako při kousnutí do Nagy, jsem při prvních pokusech o pěst chilli zažíval blaženost, jakési uspokojení, které žádná jiná činnost nepřináší. Záhy na to mne chytla ona závislost, která neustále stoupá, tak jako pal Nagy....."
Sezóna 2019, 2018, 2017, 2016

Camel
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: 27 srp 2015 10:38
Reputace: 41
Obrázky: 0

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod Camel » 13 led 2016 10:38

ja ted zrovna davam dokupy elektro ovladani na growbox. postavil jsem to na arduinu + cidla teploty , vlhkosti vzduchu, cidla na vlhkost pudy at to dava alert ze jsem zapomel bud porosit nebo zalit, pak spinani GROW LED + Trubic, a spinani ventilatoru + vyhrivani. vsechny hodnoty cidel se co X minut loguji na SD kartu vcetne toho co je zrovna v tu chvili zapnute. programoval jsem to na vystup osmi rele kazde mozno mit v rezimu on/off/auto a automatika je spinana u rele 1-4 dle casu u 5-8 dle hodnot cidel, pripojen 20x4 znakovy LCD na zobrazeni/nastaveni aktualnich hodnot + ethernet modul at to ma svuj web(to uz ale asi nestihnu dodelat). pres vikend to mam v planu zkompletovat do provizorniho teraria ktere bude jako box tak pak hodim i nejake foto.

Uživatelský avatar
oskar69
Stálý člen
Příspěvky: 759
Registrován: 05 srp 2014 14:35
Reputace: 808
Obrázky: 0
Bydliště: uherskohraďišťsko

Re: Styly pěstování - aneb - Věda vs. natura

Příspěvekod oskar69 » 13 led 2016 11:46

camel : hi tech jméno tvé :D mzšleno v dobrém, měl sem v plánu něco podobného, ale opět mne lenost a nutnost opravovat věci porouchané z domácnosti doběhla :D takže bude jen akvarium s vodou a topitkem v polystyrenu a hotovo :D
Naposledy upravil 1 dne oskar69; celkem upraveno 15x.


Zpět na „Pokec o chilli“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů