Chilli dobroty :D

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
Vasjis
Stálý člen
Příspěvky: 1333
Registrován: 26 úno 2015 08:21
Reputace: 490
Obrázky: 0
Bydliště: České Budějovice

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod Vasjis » 04 bře 2016 16:11

lobo píše:Neni nad to si uvařit svoje vraždy dle chuti a libosti :thumbup:
O tom žádná

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod habanero » 18 bře 2016 19:40

Po skutočne dlhom čase som sa rozhodol , opäť sem prispieť s nejakou tou recenziou. Jedná sa o extraktovú omáčku Da Bomb Ground Zero , napriek tomu , že ju mám doma už od minulého roka , nejako s nej neubúda. Jedným z dôvodov bude samozrejme aj to , že táto omáčka nie je ani z ďaleka jediným pálivým produktom v domácnosti :D No a tým druhým je, jej neuveriteľá pálivosť :veryhot: Takže , ako som už spomínal túto omáčku som si zaobstaral minulý rok , na internete za cca. 12eur , čiže okolo 320kč. Objem fľaštičky je dosť netypický - 118ml , keď som ju objednával zdalo sa mi to za tú cenu dosť málo ,no keď som ju ochutnal pochopil som... :firy: Na fľaštičke je údaj s hodnotou 321.900 SHU , o čom teda dosť pochybujem, od habanera má v pálivosti na míle ďaleko.Prvá ochutnávka ,neprebiehala typicky ako u ostatných omáčkach.Kým predchádzajúce omáčky som si dal samostatne na lyžičku , pri tejto mi niečo hovorilo , aby som to nerobil :DD tak som si dal k nej aspoň nejaké zemiakové lupienky (množstvo omáčky bolo len minimálne) . Čo spôsobilo moju mylnú domnienku , že to nie je až také hrozné. Tak som sa samozrejme odhodlal , na ochutnávku samostatnej omáčky , čo som po chvíli oľutoval :hot: Výbornú sviežu chuť ananásu (ktorú som cítil asi tak 3 sekundy :D ) , ihneď vystriedala obrovská pálivosť (s paradajkovým podtónom) , no čo bolo pre mňa oveľa horšie , boli intenzívne cca. 20minútové kŕče v bruchu. Od vtedy som túto hlúposť urobil ešte asi 2-3 krát :D no teraz ju konzumujem radšej už len ako dochucovadlo ( do polievky , na ryžu,...) . Za tú cenu sa určite oplatí , keďže vďaka jej pálivosti vydrží naozaj dlho, po chuťovej stránke je tiež relatívne dobrá :foods:
29123
:tiphat:

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod habanero » 27 kvě 2016 12:56

Ahojte , tak zase po dlhej dobe pridávam ďalšiu recenziu omáčky , z mojej zbierky. Tento krát je to opäť (rovnako ako predchádzajúca recenzovaná Da bomb...) extraktová omáčka , no povedal by som ,že pálivosťou o dosť slabšia (z 10 stupňov cca. o 2-3) ako Da bomb ground zero. Rozhodol som sa ,že ju objednám , po tom čo som si na internete prečítal na CaJohnsa a jeho omáčky pozitíve ohlasy. Po kratšom prezeraní a skúmaní zloženia omáčok po internete som si zvolil omáčku Vicious Viper . Zloženie : ocot, Habanero papričky (pravdepodobne haba red), chilli extrakt, paradajky, horčica, papája, guava, ananás, banán, voda, cukor, šťava z exotického ovocia, guava džús. Vybral som si ju práve kvôli jej zloženiu (exotické ovocie), v čom ma tak trošku sklamala , lebo chuť ovocia je tam pre mňa dosť nevýrazná , to ale neznamená , že mi omáčka nechutí. Konzistencia je redšia , s malými kúskami (pravdepodobne z habanera , alebo paradajok) . Pri použití väčšieho množstva omáčky do jedla , pociťujem niekedy zvieranie v hrdle , spôsobené prítomnosťou extraktu . Aróma dosť výrazná , kyslastá. Použite , rovnako ako zvyčaje , pridávam ju do polievok, na pizzu ,....tiež vhodná na zvýšenie pálivosti kečupu a pod. Tak a nakoniec niečo o jej vzhľade , myslím , že etiketa sa im celkom podarila , vyzerá dobre, veď posúďte sami. Z recenzovanej omáčky už toho vo fľaštičke veľa nezostalo , takže sa pomaly obzerám po ďalšej :angry1: zaujali ma napr. Cajohn`s Frosbite , Cajohn`s Killer chipotle , ale aj El chupacabra , takisto od Cajohn`s. Ak s nimi mal už niekto z vás tú česť , poprosím vás o názory , poprípade tipy na nejaké iné omáčky... :tiphat:
30724

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod lobo » 29 kvě 2016 10:55

Díky za recenze na omáčky, já tyhle extraktovky moc nemusim, měl jsem tu čest v práci od kolegy ochutnat Magnum357 a musim říct že to byl odpor. Pálivost teda pekelná což bylo fajn ale ta hořká a kyselá chuť, škoda peněz. Ale dát si to třeba z hecu jako chalenge s partou někde při pivku tak zase určitě dobrá zábava :veryhot:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod JurassicChilli » 18 črc 2016 09:50

Tak som dnes ráno urobil Lidlu zase celkom slušnú tržbu. :thumbup: Majú zrovna mexický týždeň, tak som si bol nakúpiť "palivo" aby som vydržal do úrody vlastných papričiek.

Nakúpil som Jalapeňo rezy a Baby feferónky žlté aj červené. Všetko v sladko-kyslom náleve. Ďalej pálivú Jalapeňo salsu, Taco omáčku, Chilli con Carne, Chilli fazule, Fajita polotovar, tortily a hlavne famózne "Extremely Hot" Inferno chipsy. Tie sú fakt celkom slušne ostré. Netrénovaného jedinca dokážu pekne potrápiť. Dokonca aj ja, čo už mám s pálivými vecami nejaké skúsenosti sa musím pri ich konzumácii vždy po pár kúskoch trochu "predýchať" a počkať až pálivosť ustúpi. Ale sú vynikajúce. Mohli by ich zaradiť do stáleho sortimentu a nie ich mať len cez mexický týždeň.

Z mrazeného sortimentu som ešte kúpil na kameni pečenú Jalapeňo pizzu, Chilli con Carne pizzu, Jalapeňo Poppers a Mexicanos obaľované kuracie kúsky s pálivo-sladkou chilli omáčkou.

A mali aj okrasky v kvetináči, ale žiaľ nemali odrodu Salsa len samé Acapulco Purple a tých mám doma nasadených dosť, takže kvetináčové okrasky som nekúpil.

32576

32577

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod lobo » 18 črc 2016 10:14

Jakožto někdo kdo neuznává chilli produkty ze supermarketů musí muznat že El Tequito má jako jedno z mála ne li jako jediné opravdu poživatelné chilli produkty. Kde není jenom tuna soli a octa. Takže vvěřím že si pochutnáš

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod Tea Racer » 18 črc 2016 10:46

Já na to koukal a chystám se tam zítra. Fazole jsou super a občas i to ostatní. Zkusím i ty nakládane jalapenos!

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod JurassicChilli » 18 črc 2016 13:23

Tea Racer píše:Já na to koukal a chystám se tam zítra. Fazole jsou super a občas i to ostatní. Zkusím i ty nakládane jalapenos!
Niektoré veci si kupujem opakovane vždy keď je mexický týždeň a niektoré budem mať teraz po prvý krát. Napríklad tie pizze, kuracie kúsky a Taco omáčka budú mať u mňa premiéru.
Z tých vecí, ktoré si kupujem pravidelne mi chutia tie Jalapeňo rezy a Baby feferónky. Moc dobrá záležitosť ku chlebu s niečím. To vieš, že tak dobré ako doma zavarené to nie je, ale na super-hypermarketovú produkciu je to nadpriemer. Ak si niekedy kupuješ zavárané rohy, tak toto je chuťovo podobné, len s tým rozdielom, že to príjemne páli. :thumbup:
Normálne som začal slintať ako Pavlovov pes. Že som si ja blbec nekúpil aj nejakú lučinu a chlieb. Hneď by som zblajzol polovicu fľašky tých rezov. :lol: :thumbup:


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti