Chilli dobroty :D

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
mab
Stálý člen
Příspěvky: 320
Registrován: 05 črc 2016 17:13
Reputace: 401
Obrázky: 0
Bydliště: Vyškov

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod mab » 19 črc 2016 23:12

:angry1:
JurassicChilli píše:Tak som dnes ráno urobil Lidlu zase celkom slušnú tržbu. :thumbup: Majú zrovna mexický týždeň, tak som si bol nakúpiť "palivo" aby som vydržal do úrody vlastných papričiek.
Taky jsem tam nakoupil co se dalo a šel jsem i druhé kolo :angry1:
JurassicChilli píše: a hlavne famózne "Extremely Hot" Inferno chipsy. Tie sú fakt celkom slušne ostré. Netrénovaného jedinca dokážu pekne potrápiť. Dokonca aj ja, čo už mám s pálivými vecami nejaké skúsenosti sa musím pri ich konzumácii vždy po pár kúskoch trochu "predýchať" a počkať až pálivosť ustúpi.
Tak tohle asi mají rozbité.
Koupil jsem je poprvé a díky Tvému postu, jsem začal fakt opatrně pojedné, je to tu samej šílenec, tak co kdyby :firychil: .
Za chvíli jsem je do sebe házel po hrstech a po půl balíčku můžu říct, že jsou fajn křupavé a i trochu pálí. Ale jo mňamka to je :angry1:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod JurassicChilli » 20 črc 2016 00:21

mab píše: Koupil jsem je poprvé a díky Tvému postu, jsem začal fakt opatrně pojedné, je to tu samej šílenec, tak co kdyby :firychil: .
Za chvíli jsem je do sebe házel po hrstech a po půl balíčku můžu říct, že jsou fajn křupavé a i trochu pálí. Ale jo mňamka to je :angry1:
Tak dúfam, že nezmenili výrobcu a nepoľavili z pálivosti. To by ma moc nepotešilo. Tie chipsy bývali v inom balení. Tuším, že v čiernom. Z týchto, ktoré som kúpil teraz som ešte nekoštoval. Keď ich vyskúšam, tak dám vedieť, či sú fakt slabšie ako bývali. Oni majú tieto chipsy veľmi zriedka len keď majú mexický týždeň a tak sa ešte mohlo stať, že keď som ich mal naposledy (možno pred pol rokom), tak som bol menej vytrénovaný a zdali sa mi pálivejšie. No uvidím. Potom napíšem keď ich ochutnám.

Mimochodom aj tie zavárané Jalapeňá, ktoré som dnes otvoril mi pripadali nejaké menej pálivé. Boli vynikajúce a zjedol som počas dňa takmer celú flašku. To by som predtým nedokázal. Asi sa u mňa pozvoľna zvyšuje tolerancia k pálivému jedlu.

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod habanero » 24 črc 2016 22:13

Ahojtee, minulý týždeň mi prišli nejaké nové omáčky :jalapeno: Priebežne pridám recenzie.. :angry1:
32801
:tiphat:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod Tea Racer » 24 črc 2016 22:51

Dnes jsem ochutnal z Lidlu, ty Baby pheperony a musím rici, že vynikající!

Uživatelský avatar
Hellraiser
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 21 črc 2016 12:17
Reputace: 68
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod Hellraiser » 26 črc 2016 00:01

Prosciutto pizza s rukolou a Crazy Bastard omajda. Cisty orgazmus :)

Obrázek


habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod habanero » 18 srp 2016 21:55

Ahojte , pridávam sľúbenú recenziu na omáčku The end. Omáčka je vyrobená spoločnosťou Upton Cheyney. Táto omáčka je mojou prvou skúsenosťou so spomínaným výrobcom. Fľaštička s objem 140ml , disponuje podľa mňa veľmi podarenou etiketou. Zloženie : ocot, cibuľa, mrkva, limetková šťava, cesnak,voda, Bhut jolokia (1%), 7POT (3%), Fatalii (3%), Jack Daniels bourbon (1%), Whisky a soľ. Áno , tiež si hovorím čo je to za hlúposť , že omáčka s názvom „The end“ obsahuje dokopy 7% chilli. Názov je podľa mňa skutočne trochu zavádzajúci , keďže pálivosť nie je nijako extrémna. Na stupnici pálivosti by som ju dal cca. na 6/10 (to je len môj subjektívny názor). Koniec koncov ,táto omáčka je skôr o aróme a chuti. Aróma , svieža , nakyslastá , cítiť v nej mrkvu a tuším aj tú whisky a bourbon. Tieto ingrediencie spolu tvoria zvláštny celok , keby nepoznám zloženie , tvrdil by som ,že obsahuje aj nejaké exotické ovocie ,najskôr pomaranče. Chuť kyslejšia , no nie nepríjemne octová. Vhodná takmer do všetkého. Zatiaľ som s ňou žiadne jedlo rozhodne nepokazil.. :tiphat:
33780

habanero
Stálý člen
Příspěvky: 155
Registrován: 05 led 2013 16:56
Reputace: 54
Obrázky: 0

Re: Chilli dobroty :D

Příspěvekod habanero » 13 úno 2017 23:17

Tak ako tradične , opäť prichádzam s recenziou po dlhom odmlčaní. Dnes vám napíšem niečo o omáčke Red mosquito , vyrábanej spoločnosťou Upton Cheyney . Objem je opäť 140ml , etiketa opäť podarená , tak ako pri predchádzajúcej recenzovanej omáčke (The end) . Zloženie : jablká, brusnicová šťava, červený vinný ocot, chilli papričky nasledovných odrôd : ( Dorset naga , habanero , habanero orange a fatalii) , zázvor a cesnak. Chuť jabĺk je v úzadí , prebíja ju výraznejšia chuť brusníc, cesnak v nej necítim vôbec . Celkovo je chuť príjemná ovocná s primeranou pálivosťou , odhad 5/10 . Jediné čo by som tejto omáčke vytkol je jej príliš riedka konzistencia . Jej použitie je dosť obmedzené , nehodí sa len tak do hocičoho. Používal som ju väčšinou na dochutenie/vylepšenie ovocných džemov.


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů