Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod Tea Racer » 21 čer 2016 13:25

Dávno pane :-) Děláš hodne podobnou jako já, jak jsme si psali po PM. Já už nemam z čeho :-)
Udelal bych to asi méně pálivé. Ale je treba s tím experimentovat. :-)

22 JurassicChilli: Oki, at se daří!

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod matoha » 22 lis 2016 14:38

dostal som nejaké feferóny aj pálivé aj také skôr sladšie ako ostré spolu cca 360 gramov to dalo tak som do toho pridal polovicu sušenej morugy aby to malo šmrnc :-) a skúsil naložiť na sríračú podľa nuselskej kuchty

35574

mám však otázku treba to občas premiešať či ani nie?mám to naložené cca štvrtý deň a ešte som do toho ani nepichol.foto je hneď po naložení.zatiaľ sa mi tam len zväčšili bublinky ktoré zostali po naložení a nejaké asi aj pribudli.prikryté to je papierovou utierkou prichytenou gumičkou.a cítiť z toho cesnak.je to odložené v tme pri normálnej izbovej teplote cca 20 stupňov.
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
Zrzek
Stálý člen
Příspěvky: 1041
Registrován: 19 říj 2014 22:11
Reputace: 821
Obrázky: 0
Bydliště: Přerov 212m.n.m

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod Zrzek » 22 lis 2016 14:51

Kuchta má v receptu psané deně promýchat. Já jsem ji mýchal a je pravda dost silně voní po česneku, ale to se postupně zmírní a při převaření pak tak taky a česnek už nebude tak dominantní. Ať se podaří

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod JurassicChilli » 22 lis 2016 19:36

Treba to každý deň pomiešať. Ja som mal Srirachu nuselskej kuchty v PET fľaške a každý deň som dal dolu papierový kvasný uzáver prichytený gumičkou, nasadil normálny plastový uzáver a poriadne celou fľaškou zatriasol. Potom som zase dal papierový uzáver a nechal na pokoji do ďalšieho dňa.

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod matoha » 22 lis 2016 19:58

na fb som sa dozvedel že je to lepšie nechať kvasiť bez prístupu vzduchu a je dobré pridať nejaké mliečne kvasinky aby prebehlo kvasenie mliečne a nie alkoholové.som z tých receptov jeleň každý to robí inak :-)
pomiešané ochutnané len jogurt ani acidko som doma nenašiel..ja nie som veľmi mliečny typ tak čo už.ale chutí mi to super už teraz :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
franco
Stálý člen
Příspěvky: 255
Registrován: 13 led 2016 14:14
Reputace: 134
Obrázky: 0
Bydliště: Villa Fudemus

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod franco » 22 lis 2016 21:56

matoha píše:na fb som sa dozvedel že je to lepšie nechať kvasiť bez prístupu vzduchu a je dobré pridať nejaké mliečne kvasinky aby prebehlo kvasenie mliečne a nie alkoholové.som z tých receptov jeleň každý to robí inak :-)
pomiešané ochutnané len jogurt ani acidko som doma nenašiel..ja nie som veľmi mliečny typ tak čo už.ale chutí mi to super už teraz :)
Lepšie je raz vyskúšať, ako pochybovať, kto má pravdu. ;-) Ja som skúšal aj s prístupom vzduchu aj bez neho. Kvasenie som nechal na prírodu, nepridával som žiadne kvasnice ani jogurty ani srvátku. Omáčka s alkoholovým kvasením ešte pracuje, hoci už len octové baktérie spracovávajú alkohol, ale tie omáčky s prístupom vzduchu sú už dávno hotové a zrejú. Čo som ochutnal, sú super. :-)

Uživatelský avatar
matoha
Stálý člen
Příspěvky: 1321
Registrován: 21 čer 2016 17:16
Reputace: 564
Obrázky: 0
Bydliště: košice.pre niekoho je to už predná ázia prípadne ďaleký východ :)

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod matoha » 22 lis 2016 22:04

tak teraz už som z toho načisto dilino :-) tam mi niečo písali že mliečne kvasenie dosiahnem iba bez prístupu vzduchu.so vzduchom to bude alkoholové kvasenie.nechám to už tak nebudem tam dávať nič mliečne a bude to zatvorené iba papierovou utierkou raz denne to premiešam a ochutnám.a snáď to nezjem už kým to vykvasí lebo chuť je veľmi dobrá :)
2019 2018
2017 2016
ak mi niekto chce napísať poprosím radšej klasickú správu lebo čet cez mobil nevidím a cez pc tu skoro nechodím.ď ;)
:rollbaby:

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod JurassicChilli » 23 lis 2016 00:04

matoha píše:na fb som sa dozvedel že je to lepšie nechať kvasiť bez prístupu vzduchu a je dobré pridať nejaké mliečne kvasinky aby prebehlo kvasenie mliečne a nie alkoholové.som z tých receptov jeleň každý to robí inak :-)
pomiešané ochutnané len jogurt ani acidko som doma nenašiel..ja nie som veľmi mliečny typ tak čo už.ale chutí mi to super už teraz :)
Písal si, že si to robil podľa nuselskej kuchty a tá kvasí Srirachu so vzduchom a bez jogurtu, kefíru, acidka. Ak tam dáš mliečny štartér a budeš to kvasiť bez prístupu vzduchu, tak už to nemáš Srirachu nuselskej kuchty. Ja som robil Srirachu presne podľa jej receptu a je to luxusná lahôdka. Viac mi ku šťastiu netreba. :thumbup:


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti