Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?

Uživatelský avatar
Dr.Pedr
Stálý člen
Příspěvky: 1399
Registrován: 28 pro 2011 11:26
Reputace: 159
Obrázky: 0
Bydliště: KOLÍN

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod Dr.Pedr » 20 čer 2016 20:52


Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod JurassicChilli » 20 čer 2016 21:34

Tea Racer. Tieto dve omáčky majú podobný obal, ale iné zloženie.

Huy Fong s kohútom - Made in U.S.A. Z chémie obsahuje len 2 éčka.
Flying Goose s husou - Vyrobené v Thajsku. Obsahuje 5 éčok.

Huy Fong s kohútom ktorú mám ja je americký originál. A vďaka tomu, že obsahuje len 2 chemické prísady je to určite menšie zlo, ako tá s letiacou husou. Navyše človek nekonzumuje takúto omáčku po litroch, takže to nevidím až tak zle. Ono na jednej strane sa bojíme dať si trochu omáčky s dvomi konzervantmi a na druhej si dáme nejaký iný výrobok, kde ich je možno viac a pritom o tom ani nevieme. Viem, že každý sa snaží chémii v potravinách viac či menej vyhnúť, ale chémia je dnes už takmer všade a niekedy je to nemožné. To by sme museli jesť len pár základných potravín v ktorých chémia (snáď) nie je, alebo si všetko variť a pripravovať doma.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod Tea Racer » 20 čer 2016 23:30

Já vím, proto jsem daval odkaz na tu Tvou, ty látky co tam jsou bohatě postačí ;-) Už jen slovo "Americký originál" je dostatečné varování pro nás...
Otazka je spís, že když se to samé vyrábí bez jedů, proč konzumovat to s jedy. Každý svého štestí strůjcem...
Uvedom si, že jsme odpad Evropy, mam to kus do Rakouska a Nemecka, stejná značka totalne jiné složení! Co je v Nemecku zakázané, tady jede po tunách, když to budou lidi kupovat, není čemu se divit. Schválně zkus tu jak jsem dával, myslím že chutove te osloví daleko více.

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod JurassicChilli » 21 čer 2016 00:48

Tea Racer píše:Už jen slovo "Americký originál" je dostatečné varování pro nás...
A to ja som zase celkom rád, že sa táto omáčka vyrába (asi?) len v Amerike podobne ako Tabasco. Tak je aspoň nejaká záruka, že bude chutiť stále rovnako. Je to lepšie, ako by ju mali vyrábať v licencii v Poľsku a "prispôsobiť chuti stredoeurópskeho zákazníka", čo v preklade do zrozumiteľnej reči znamená ošuliť ju o chilli, pridať škrob, ďalších 10 éčok a soľ na posýpanie ciest (viz nedávna aféra s posypovou soľou v Poľsku). S tým odpadom Európy súhlasím. Je to tak. A aj preto som rád, že je vyrábaná v Amerike. Keby bola vyrábaná u nás, tak by pravdepodobne dopadla ako lacné, hypermarketové omáčky, ktoré majú v zložení väčšinou celý zoznam éčok a nie len 2 konzervanty.

Netvrdím, že nie sú aj lepšie Srirachy. Možno je tá tvoja kvalitnejšia a chutnejšia, ale pre mňa bohužiaľ nezohnateľná. To by som musel ísť do hodne veľkého mesta a do dobre zásobeného ázijského obchodu a mať šťastie, že by ju tam zrovna mali. Predsa len situácia s pálivými omáčkami je u nás stále katastrofálna. Možno by sa dala objednať niekde na internete, ale ja som ešte "zo starej školy" a nákupom cez internet moc neverím. A obzvlášť nákupom potravín na internete. Ako som napísal už v jednom predchádzajúcom príspevku, že keď na ňu niekde natrafím, tak si ju určite kúpim, no dovtedy to musím vydržať aj s Huy Fong Srirachou. Chuťovo je vynikajúca a po dlhom období je to jedna z najlepších omáčok, ktoré mám. No a na záver sezóny už konečne snáď spácham aj nejakú svoju vlastnú omáčku. Už sa na to teším. :veryhot:
:angry1: :thumbup:

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5407
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9067
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod Tea Racer » 21 čer 2016 13:01

2 JurassicChilli: Jeli zájem, koupím a pošlu. :-)
Já proste když mám moznost zdravejsi variatny jdu po ní a každopádně to vzdy bylo i chutnější. Dyt proto si doma pestujeme rajčata, chilli, pečeme chleby atd...
Ano, svoje je svoje, ale já už čekam na urody, mam jen par sušenych Jamaica Yellow.

Uživatelský avatar
lobo
Stálý člen
Příspěvky: 2156
Registrován: 30 srp 2013 19:52
Reputace: 2160
Obrázky: 0

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod lobo » 21 čer 2016 13:02

Tea Racer píše:2 JurassicChilli: Jeli zájem, koupím a pošlu. :-)
Já proste když mám moznost zdravejsi variatny jdu po ní a každopádně to vzdy bylo i chutnější. Dyt proto si doma pestujeme rajčata, chilli, pečeme chleby atd...
Ano, svoje je svoje, ale já už čekam na urody, mam jen par sušenych Jamaica Yellow.

A co ta moje lahvička ? tu už máš předpokládám spotřebovanou že ?

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Huy Fong Sriracha Hot Chilli Sauce

Příspěvekod JurassicChilli » 21 čer 2016 13:24

Tea Racer píše:2 JurassicChilli: Jeli zájem, koupím a pošlu. :-)
Ďakujem za ochotu. Zatiaľ ťa nebudem obťažovať. Najskôr miniem túto Huy Fong Srirachu, aby sa mi nepokazila. Stála takmer 5 euro, takže ju nezahodím. Možno mi vydrží dokým budem mať nejaké svoje vlastné, ohnivé lektvary. :thumbup:
Aj keď dnes, keď som si ju dával na jedlo som si všimol, že sa míňa až nebezpečne rýchlo, takže uvidím. :-)


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů