Pochutiny pro cely den

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 01 dub 2013 14:27

Vcera jsem pro vas ochutnal Majacuja hotsauce a dokonce i Honey Chipotle Mustard co je vlastne horcice a ji vubec nemusim.

Maracuja hotsauce me celkem zaujala svou sladkou chuti s vuni exotiky pricem nema zadny kysely,horky a ani slany podton.
Palivos je pouze mirna rekl bych ze na mou trenovanou hubu temer zadna.Konzistence je pomerne husta truchu se podobajici na jahodove želé.

Honey Chipotle Mustard pomerne vyrazne chutna po medu ktery se snoubi s jemnou octovou kyselosti(velice prijemna a zajimava kombinace) doladenou korenim(nepovedlo se mi zjistit o jeke se jedna).Samotna chut horcice je ve spravnem pomeru s ostatnimy presadami no me(to je jen muj osobni nazor) znacne vadi ale to bude tim ze horcici vubec nejim.

Prinasim vam jeste sprostredkovane chut Tropical Starfruit kterou kolega doma ochutnal a hned druhej den mi zdelil ze ma uzasne ovocnou chut a lehkou citronovou kyselosti prelozenou strednou palivosti(alespom podle jeho nazoru).
Bohuzel vic vam toho nemuzu zdelit jelikoz jsem ji sam neochutnal.

Ve stredu ochutnam jeste Barbados hotsauce takze vam o vykendu prinesu i pocity z jeji chuti.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
ARTHUR
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2013 10:32
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod ARTHUR » 04 dub 2013 21:50

Buffalo Wings Chips SUPER pálivostí velmi podobné Jalapeno Cheddar Chips, příjemně hřejí na jazyku jsou skvěle vysmažené, kdybych měl přirovnak k něčenu pálivost srovnatelné se sušeným kajenským pepřem. Zato Habanero Pepper Chips to už je HARDCORE, to není pytlík na posezení, když jsem je dojídal a pytlík "čistil" prstem, narazil jsem na jakýsi zbytek, který byl opravdu výživný!!!
Arthur :)

Uživatelský avatar
ARTHUR
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2013 10:32
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod ARTHUR » 08 dub 2013 09:17

Jolokia Pepper Chips

recenze na yotube https://www.youtube.com/watch?v=3k49vtlSiwM" onclick="window.open(this.href);return false;
Arthur :)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den/rok

Příspěvekod Gygabite » 21 dub 2013 11:06

Dnes jsem si nasel trochu casu abych vas seznamil s dalsimi produktami.
12225
El Chamán,Exotica hotsauce a Habanero paste
12228
Scotch Bonnet jelly,Nagalade,Honey Chiotle mustard a Apricot Habanero mustard
12229

El Chamán
Na moje velke ocekavani co se tice palivosti jsem byl dost sklaman.Co do sily se vyrovna Trinidad scorpion hotsauce ale ve srovnani je o dost slansi,mirne nahorkly a jemne octove kysely.Nastup palivosti je bezprostredny po rozplinuti se chuti na jaziku takze si trochu uzijete i smak ostatnich ingredienci.Pote nasleduje rychly utlum a delsi dozvuk v podobe jemneho lechtani v krku.
V celku se omacka povedla no i presto ze nadmezne solim bych uvital trochu min soli.

Exotica hotsauce
O tomhle produktu uz psal kolega ATHUR tak to tady nebudu dal rozvadet a stejne jsem jeste nemel moznost ji degustovat.

Habanero paste
Po sundani vicka jsem mel chvili pocit ze mam co docineni s nakladanym chilli v ponekud rozemletem stavu.
pasa plave v malem mnozsvi oleje a je dost hruba.V chuti se snouby cista chut Habanera s jemne zeleninovou prichuti a kyselost s casti octova a s casti citronova.Nechiby taky mirna slanost o poznani mensi jako u El Chamán.Celkovy dojem je velice prijemny a kvuli drsnejsi konzistenci se chute celkemzajinave a nepravidelne stridaji.

Scotch Bonnet jelly
Jablecna marmelada s podilem broskvy a paprickami Scotch Bonnet.
Spis prevlada chut broskvy se svezi chuti papricek Scotch Bonnet ktera je pomerne vyrazna.
Palivost neni tak silna jako u Nagalade a neni az tak sladka co vubec neni na skodu.
Chyby mi v ni vsak najaky kysely podton(citron,limetka,...).Mirnou kyselost sice predstavuji papricky Scotch Bonnet ale jeste by to chtelo trochu vic.

Nagalade a Honey Chipotle mustard jsem vam uz popisoval.

Apriot Habanero mustard
Horcice co se na horcici podoba jen na oko.Nemuzu vam scela jasne a presne popsat jeji chut protoze ji nemam k cemu prirovnat.Voni jako nejaky bonbony a chutna velice zvlastni sladkou chuti.
V skutku kdo neochutna nepochopi.

A nazaver vam jeste zdelim ze jsem psal jednemu tuzemskemu vyrobci chips-u jestli nezvazuje zahajit vyrobu ponekud ostrejsich produktu jako je Dath rain od Blair's sauces & snacks.
Doufam ze mi alespom odpovy(pozitivne samozrejme).
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

RanNDaal
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01 dub 2013 20:53
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod RanNDaal » 21 dub 2013 12:03

aaaaaaaa ta čeština kolego! :D

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 21 dub 2013 13:31

Jsem slovak(zatim) a ani slovensky moc psat neumim.A myslim ze podstatnejsi je obsah nez gramatika.
Jeden kolega tady naforu je diyslektik jsem zvedavy co napises jemu.

PS:Berte to s nadhleden nechci nikoho urazit.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

RanNDaal
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01 dub 2013 20:53
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod RanNDaal » 21 dub 2013 17:13

tak to sorry ;) nic ve zlym ;)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 21 dub 2013 20:17

V poho jen jsem to chtel uvest na pravou miru.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů