Pochutiny pro cely den

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 22 říj 2017 13:23

Já to mám tak nějak podobně. Bohužel po relokaci do UK mi teď nezbývá moc prostoru na vaření alespoň kým si nenajdu lepší bydlení a dořeším nádobí atd...

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod JurassicChilli » 22 říj 2017 13:32

Nechápem načo tam dali ten glutaman sodný. To akože 70% papričiek so soľou a octom nemajú dostatočnú chuť a treba ju ešte zosilniť? Škoda, že ju majú len v britskom Tescu. Keby ju mali u nás, tak by som možno jednu fľašku koštnul. Minulý týždeň mali v Kauflande v akcii tiež nejakú srirachu, ale nechcelo sa mi ju ísť kúpiť, takže zloženie neviem. Stála tuším len 1,49 eura, takže tipujem, že to boli samé náhražky. Ak všetko dobre dopadne, tak budem mať túto sezónu 21 fľašiek domácej srirachy. Posledná várka červenej srirachy zrovna kvasí a ešte budem robiť asi jednu žltú verziu zo žltých Serenád, žltého Cayenne a žltého Fireflame.

Uživatelský avatar
Tea Racer
Stálý člen
Příspěvky: 5414
Registrován: 17 dub 2016 11:00
Reputace: 9077
Obrázky: 0
Bydliště: Šumava, u Lipna 775 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Tea Racer » 22 říj 2017 14:55

Ano, ten glutamát tam akorát kazí pravou chut srirachi! :(

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 10 kvě 2020 12:15

Tak jsem včera v b&m narazil na Skittles Sweet Heet Limited Edition
651366513765138
Byl jsem docela překvapený jak dobře chutnaj a u prvních třech je i cítit nějakou tu pálivost.
Jelikož balení neuvádí jaké chilli použily já osobně si myslím že použily extrakt v různé intenzitě.
v balené se tedy nachází:
Scorchin' Pineapple:
název napovídá že by měl obsahovat Trinidad Scorpion jelikož Tesco nabýzí čipsy s podobným názvem obsahující TS. Pro ty co angličtinu moc neovládají je s příhutí ananasu. Je v celku pžíjemně vyvážená a pálivost přichází až na samém konci jako malé překvapení. Tenhle je s ních nejsilnější.
Fiery Watermelon:
Tenhle je o něco slabší s příchutívodního melouna ale kdo si pamatujete žvíkačky Pedro tak to je přesně ta chuť s malým pálivým bonusem.
Sizzlin' Strawberry:
V celku příjemná jahodová příchut a pálivost pro mě takřka necitelná.
Lemon Spark:
S citronovou příchutí připadá mi stejně silný jako Sizzlin' Strawberry ale je možné že pálivost podtrhuje ta výrazná citronová chuť.
Piccanté Passion Fruit:
Tropická chuť marakuji je prokldána velice jemnými zábleskamy pálivosti.

Když sem je včera otevřel sežral jsem půlku balení jak jsem nemohl přestat. Musím uznat že chutě jsou v celku dobře vyvážené a mojí ženě také chutnaly i přesto že pálivé zas až tek moc nemusí. Jestli se tahle edice objevyla i v Čechách nebo na Slovensku dejte vědět jestli vám chutnaly stejně jako mě.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 18 čer 2020 12:42

Zdraví všechny palu chtivé,
Rozhodl jsem se vyskoušet jiný e-shop a jelikož zhruba před sto lety jsem dostal darem okurky zrovna z tohodle krámu přistoupil jsem k nákupu.

66235

Okurky s Nagou v lihovém octu:
66236
Nejsou v klasickém sladko-kyselém nálevu ale chutí se hodně dobají okurkám z Globusu které mi chutnaly nejvíc. na spodku sklenice je cca 5 Jolokií a pálivost samotných okurek je v celku uspokojivá. Jolokie jsem ve finále použil do dušeného zelí a byla to dobra volba. v láku chybí kopr a jiné koření. Kromě okurek a chilli v něm v podstatě není nic a je naprosto čistý.

Čokoláda:
6623766238
Koupil jsem jí jako set třech ve kterém se nacházi:
Poppin Mud Pie, Salted Caramel a Dark Ginger Beer

Puppin Mud Pie je pro mě jasný favorit. Je to mix hožké, mléčné a bílé čokolády s limetkou, poppin candy( praskací bonbony) a Nagou Jolokií.
Ingredience nejsou vníchané přímo do čokolády ale jsou lehce vnořené do zad a u všech jsou použity flíčky sušené Nagi co mě chuťově velice zaujalo jelikož jsou chutě oddělený a přichází ve vlnách povašuji tuhle volbu za briliantní. Explodující poppin candies vás atakují chutí a jsou překládány značnou pálivostí poměrně velkých kousků Jolokie ketré perfektně doplňují chuť všech třech čokolád které nerovnoměrně rozmíchány.

Salted Caramel je poměrně zajímavý i přesto že jsem nikdy neulít na tíhletý vlně a slaný karamel mi moc nejede byl jsem chutí příjemně překvapen. Praděpodobně je to způsobený tím že jsou karamel a mořská sůl v čokoládě odděleně a doplněny vanilla fudge co je jakýsi druh máslového karamelu. Opět jsou zde poměrně velký kousky a tak střídání chutí doprovázeno značnou pálivostí vám zaručí dokonalý požitek.

Dark Ginger Beer je hořká čokoláda s kristalizovaným zázvorem a Ginger beer( zázvorovím pivem) které však i přes jeho název má od piva stejně daleko jako od Prahy Brno. Zázvor je v poměre s předchozímy čokoládami v masivních kusech a je dost měkký v cukrové krustě. Část čokolády ve smíchána s ginger beer a vložena v malách kouscích zpět do čokolády. Zázvor božel svojí intezivní chutí dost potlačuje chuť ginger beer ale i přes tohle všechno a i přes fakt že hořká čokoláda není jedna z mích nejoblíbenějších jsem si tenhle kousek dost zamiloval. Není to jako když si koupíte nanuk politý hořkou čokoládou a prakticky nic jiného necítíte.

Psycho coffee:
66242
Kafé e zcela normální pro Anglii typicky nakyslasté. Jediný důvod proč jsem ho objednal je hrnek který jsem k němu dostal a hruhý přiel také jako bonus za objednávku nad 30 liber.
662396624066241

Tryčko:
6624366244
Jako poslední věc jsem si dopřál mírné rozšíření mého šatníku a to o triko "Psycho Juice". Žena ho hodila do pračky aniž by se mě zeptala a jelikož je vepředu řešený formou nažehlovačky hned ztratilo trocha barvy take odteď jen ručný praní.

AŤ PÁLÍ!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti