Pochutiny pro cely den

Vaše dojmy z pálivých omáček, bombónu, chipsů... které jsou nejlepší?
Uživatelský avatar
rytir91
Stálý člen
Příspěvky: 245
Registrován: 23 bře 2012 12:06
Reputace: 3
Obrázky: 0
Bydliště: Kuničky

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod rytir91 » 22 dub 2013 07:08

důležité je že pochopíme co jsi chtěl říci :-)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 03 kvě 2013 09:59

Vcera jsem v Kauflande narazil na Chilli pastu ze Slovenska
12432

Vyrabi se ve Velkych ulamoch co je vlastne kousek od mista meho vzniku a ma cistu paprikovou chut.
Me pripomina madarsku pastu Piros Arany
http://www.hungarianmall.com/piros-aran ... --hot.html" onclick="window.open(this.href);return false;
kdo ji ochutnal zajiste oceni jeji vybobnou chut ale tahle pasta je trochu ostrejsi.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 31 kvě 2013 21:11

A je tady dalsi varka!!!
Tentokrat z GB.
12793
Pekne to baly ty kluci anglicky
12794
12795
12796
12797
12798

Purgatory:
12799
Cokoladka je bila a rozmanito korenena.Trochu v ni citim nove koreni,uzastne voni a chutove je dokonale vyvazena.
Neni jako cokolada co si koupite v supermarketu.Zadny ztuzeny tuk ani neprijemne preslazena.Palivost je pro bezneho chilli zrouta rekl bych stredna(pro me mirna-jsem trochu odolnejsi!!!)
12800

Brown bag crisps:oak smoked chilli
12798
Tyhle lupinky me prekvapily svou chuti.Jelikoz nejsou ani tak palivy(snedl je i kluk co chilli vubec neji a pouze mi zdelil ze asi neco citi) chut rajcat se krasne snoubi s hnedim cukrem,soli a smesi koreni.
Jednoznacne doporucuji ne proto ze by palily ale maji jedinecnou chut s jemnim podtonem uzenych Scotch Bonnet kterou stoji za to spoznat(chybycka jen je ze se u nas neprodavaj)

Hot-headz:Inferno Habanero chilli
Tyhle bramburky budu porovnavat s Blair's death rain:Habanero chips.
12797(pitlik vzhuru nohama)
Baleni je o trochu vetsi ma 60g oproti 43g u Blair's.Chut je cca stejna jako u lepsich paprikovych bramburek z kramu doplnena chuti pecenych rajcat atrochou cukru(cukr neni tak vyrazny jako u Brown bag crisps).No jejich palivost ja mnohem vyraznejsi nez u Blair's rekl bych az troj-nasobna.

Cajohns:Trinidad hot sauce
12802
Tahle omacka je temer navlas stejna jako zde recenzovana Naga headhunter jen je podstatne palivejsi.

Satan's revenge
12801
"Satanova POMSTA" v pravem slova smyslu!!!Hodne se podoba na El Chaman 333 no ma jemnejsi chut a brutalne ostrejsi palivost.
I po deseti minutach po poziti tehle dobroty mi na jazyku horel plaminek kapsaicinove pochodne a pomer 75% obsahu Nagy oproti ostatnym surovinam uz o necem vypovida.Prekvapilo me ze je mnohem ostrejsi nez Cajohns:Trinidad hot sauce kde je pouzita Trinidad moruga scorpion.

A to je zatim vse co jsem dnes stihnul ochutnat(sezrat).Extra jsem zvedavej jak budou chutnat Jolokia chips a ci budou ostrejsi nez Hot-headz.Ale o tom az zitra a doufam ze jsem vas inspiroval a naladil na naky to mlsani.
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

sembeth
Stálý člen
Příspěvky: 130
Registrován: 17 úno 2013 21:55
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod sembeth » 31 kvě 2013 22:06

hehe, ty se tedy rozmazlujes :angry1:

díky za inspiraci. mě zaujalo:
- jolokie pepper chips,
- popcorn
- habanero pepper potato chips


nemohl by jsi pls doporučit nějakej gud obchod (SZ) kde maj tydle dobroty ,klidně i mimo ČR a nějakou tvou oblíbenou omáčku? všechen chilli materiál co jsem měl doma jsem již skoro vyjedl, sklizeň v nedohlednu a navíc nemám nějak posle dobou moc čas se prodírat po netu a hledat kde co nejlépe nejlevněji.

díky moc

Uživatelský avatar
ARTHUR
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2013 10:32
Reputace: 1
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod ARTHUR » 01 čer 2013 00:55

Nějaké to procentíčko zásilky bylo i pro mě, (Gygabite má čuch na chilli :) , pro mě objevil omáčku Trinidad Scorpion Hot Sauce je šíleně pálivá ale to hlavní není kyselá, a díky své pálivosti mi vydrží několik let :D ).

Zatím jsem ochutnal jen Zulu Zulu Peri Peri Chile Pepper Sauce - Garlic: "Omáčka zulu-zulu, mírně pálivá, nakyslá, slanější a vzdáleně mi připomíná bramboračku- česnek, zelenina, snad i majoránka ?? DOBRÁ, ZAJÍMAVÁ".

Také jsem dostal na ochutnání trochu popkornu super máslová chuť doplněná příjemnou pálivostí žádná divočina a i použité chilli má jemnou příjemnou chuť žádné hořké stopy.

Až koštnu brambůrky písnu, musím si je šetřit, jak otevřu pytlik druhého dne se nedožije :D
Arthur :)

Uživatelský avatar
Gygabite
Stálý člen
Příspěvky: 434
Registrován: 09 kvě 2012 19:30
Reputace: 99
Obrázky: 0
Bydliště: Milton Keynes

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod Gygabite » 01 čer 2013 14:51

Prave jsem "sezral"
Blair's death rain:Jolokia chips...
12797
...a musim rict ze ty Hot-headz:Inferno Habanero chips byly ostrejsi a zede neni chut rajcat a slanost ne trochu jina(tipoval bych morskou sul) s jemnou prichuti cesneku.Takze hodnotim pozitivne,rozmanitost chuti v tady tom portfoliu je zapotreby aby se stravnici nenudily.

Jo a ten popcorn co zde spomenul Arthur byl odemne.Nerovnomerne rozlozeni palu ma za nasledek to ze se clovek pri jeho konzumaci nenudi.Intenzita chuti roste a klesa v zavislosti na tom kolik si toho clovek "narve do huby".No proste PARADA!!!
Obcas si dam i neco co nepali jako treba kafe nebo caj!!!

franta599
Stálý člen
Příspěvky: 134
Registrován: 29 led 2013 00:08
Reputace: 1
Obrázky: 0

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod franta599 » 01 čer 2013 15:55

proč takove lahudky nejsou u nas k dostání :( uplne jsem si ostlintal klavesinci k pokoukáni jsem si jenom přikousnul habanero všude se to prodava a u nas vubec v žádnym obchode jenom v cizine jak to sakra :(

RanNDaal
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 01 dub 2013 20:53
Reputace: 0
Obrázky: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Pochutiny pro cely den

Příspěvekod RanNDaal » 01 čer 2013 21:39

Na http://www.seminka-chilli.cz" onclick="window.open(this.href);return false; toho maji mraky ;)


Zpět na „Pálivé omáčky a ostatní ohnivé pochutiny“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů