Nedostatok vápnika

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod vsezved » 27 dub 2021 07:54

Deus ex machina píše:
27 dub 2021 07:42
Zdravím,

chci si pořídit prostředek na přísun Ca a Mg. Všude čtu hlavně o Wuxalu, ale ten nikde nemůžu sehnat. Narazil jsem na prostředek Harmonie Vápník. Je to dobrá alternativa, nebo se vyplatí zaplatit poštovné za ten Wuxal?

Používám Hoštické na papriky(v plodu slepičince), Vitality k., Lignohumat

Děkuji za radu.
Wuxal calcium jsem sehnal v nějakém hoby marketu, tuším, že bo bylo Obi. V loni jsem jej scháněl a nikde jinde než na netu se nedal najít. Před měsícem jsem šel kolem regálu a v Plzni v Obi je stále na stejném místě, dokonce ve více velikostech balení.

Edit: Wuxal jsem koupil v Bauhausu v Plzni a ne v Obi, to jsem popletl.
Naposledy upravil 1 dne vsezved; celkem upraveno 27x.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

Deus ex machina
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 22 bře 2018 06:52
Reputace: 4
Obrázky: 0

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod Deus ex machina » 27 dub 2021 10:49

Děkuji za reakci. V OBI v Ostravě se po něm dívám už déle jak půl roku, dokonce jsem projel všechny jejich produkty na internetu, raději jsem teď, po Vaší odpovědi, znovu projel celé jejich stranky a bohužel nic.

Takže zpět k mému dotazu. Je Harmonie Vápník dobrá alternativa ve srovnání s Wuxalem? Nebo to není tak kvalitní produkt jako Wuxal?

Děkuji moc za odpověď.

vsezved
Stálý člen
Příspěvky: 775
Registrován: 09 pro 2019 22:24
Reputace: 2350
Obrázky: 0
Bydliště: Stod

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod vsezved » 27 dub 2021 11:34

Omlouvám se za mystifikaci, koupil jsem to v Bauhausu v Plzni (a ne v Obi), nějak se mi to popletlo.
Každý máme svoji úchylku. Život je otázkou priorit.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod chris » 27 dub 2021 12:00

Osobně používám Wuxal Calcium, ale když ho jednou moje oblíbené zahradnictví zrovna nemělo na polici (a mne se nechtělo čekat než mi ho objednají a přivezou na krám), tak jsem sáhnul po Harmonii a taky dobře posloužila.
Složení:
Wuxal Calcium viz třeba tady: http://www.agroproca.com/productos/docu ... Calcio.pdf
Harmonie Vápník viz třeba tady: https://agrobio.cz/files/product/ET/60/ ... 0ml_ET.pdf

pavi
Stálý člen
Příspěvky: 121
Registrován: 02 bře 2020 09:47
Reputace: 435
Obrázky: 0
Bydliště: Praha-východ, 236 m n.m.

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod pavi » 29 dub 2021 12:26

Používám Harmonii vápník už několik let a funguje bez problémů. Když jsem sháněla před lety na rajčata Wuxal Calcium, taky ho nikde v kamenném obchodě neměli a nechtělo se mi platit k němu poštovné. Koupila jsem Harmonii vápník a už u ní zůstala.

MartinS
Stálý člen
Příspěvky: 3519
Registrován: 15 čer 2014 19:44
Reputace: 3661
Obrázky: 0

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod MartinS » 29 dub 2021 17:27

K tomu Wuxalu technicky dotaz. Jak je to s expiraci nacate lahve? Samozrejme mam flasku, s mou spotrebou me vydrzi tak 8 let.
Drive to ztvrdne nebo zaschne nez by se to nejak zkazilo ne? Je to zavrene takze treba to ani nevyschne, jen me to napadlo.

Uživatelský avatar
Bonebreakers
Stálý člen
Příspěvky: 867
Registrován: 18 črc 2019 15:09
Reputace: 1941
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň 310 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod Bonebreakers » 29 dub 2021 18:19

Tak pokud to nebudeš skladovat vedle Kamene Mudrců (latinsky lapis philosophorum, arabsky El Iksir) tak nepočítej s tim, že se přemění na zlato nebo na plutonium :thumbup: Logicky je to chemický roztok pokud bude zavřený, aby nevyprchal a neztvrdl, bude skladovaný v nějaké normálni teplotě, nebude na něj svitit slunce, tak by měl vydržet roky. Nemá se v něm co zkazit, žádná zásadní reakce v něm také neprobíhá, tak bych to tolik nehrotil.
Bone-bezzemkova-sezona-2019
Bone-bezzemkova-sezona-2020
Bone-bezzemkova-sezona-2021

:jalapeno: Bone :jalapeno:
„... vypouštením tabákového dýmu do vody zlato nevzniká.“ — Jára Cimrman
Důvod, proč pacifisté a zbabělci dosud díky evoluci přirozeně nevymřeli je ten, že se vždy najdou tací, kteří na jejich ochranu pozvedají zbraně.

chris
Stálý člen
Příspěvky: 2491
Registrován: 31 kvě 2017 22:15
Reputace: 3908
Obrázky: 0
Bydliště: Praha, 255 mnm, USDA 7b

Re: Nedostatok vápnika

Příspěvekod chris » 29 dub 2021 18:38

První balení mi vydrželo nějakých 3,5 roku, skladováno při venkovních teplotách a ve tmě, a pohoda.
Snad jedině že to je Wuxal Sus(pension) Calcium, takže to chce před prvním použitím v další sezóně skutečně důkladně protřepat a rozptýlit tak případné sedimentační vrstvy v lahvi.
Naposledy upravil 1 dne chris; celkem upraveno 1x.


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů