Žltnutie listov

Ptejte se na dotazy ohledně rostlin a plodů
Uživatelský avatar
JurassicChilli
Stálý člen
Příspěvky: 920
Registrován: 26 úno 2016 14:23
Reputace: 583
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod JurassicChilli » 24 bře 2016 19:37

dievcalm99 píše:nemajú byť červené plody? fakt by som ich mohla obrať? sú už dlho také rovnaké, ale človek, od ktorého mám semiačka mi povedal, že majú byť červené, tak neviem, ale neviem presne aký je to druh
Ak je to červenoplodá odroda, tak majú byť červené. To sa nazýva botanická zrelosť. Teraz sú v technickej zrelosti a to znamená, že sa už môžu konzumovať a spracúvať. Záleží len na tebe na čo papričky použiješ. Ak ich chceš pridať do jedla tak už môžeš aj takéto žlto-zelené. Ak ich chceš sušiť a mlieť na korenie, alebo získať dozreté semená na ďalšie sadenie, tak ich potom nechaj dozrieť až do červena.

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2016 19:45

Je technická zralost a botanická zralost.

Když jsou plody technicky zralé, tak se dají jíst.
Při přechodu do botanické zralosti se ještě může trošku změnit chuť (záleží na konkrétní odrůdě) a hlavně semínka dostanou schopnost vyklíčit.

Pokud jsou plody už dlouho pořád stejné, tak nejspíš už v budou v technické zralosti.

Otrhej je (zkus třeba jednu a uvidíš). Ty plody opravdu hrozně rostlinu vyčerpávají. Snaží se je nechat dozrát. Mají vysokou prioritu. Většina živin, co získá kořenový systém, jde pro ně.

Zatím mají opravdu málo světla a tepla. I když jsou na jižním okně a u radiátoru. Takové podmínky stačí na to, aby rostlina dobře rostla, ale na vytvoření a dozrání plodů je to málo.

Přesadit, obrat plody.. rostlina se ti rozroste.

dievcalm99
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2016 23:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod dievcalm99 » 24 bře 2016 20:12

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=56F7203B
už som ich presadila, dúfam, že sa vzchopia, všetkým vám veľmi pekne ďakujem, v starších príspevkoch som čítala, že niekto hnojí žihľavovým (koprivovým) vývarom...no uvidím čo ako
ešte raz ďakujem uvidím ako na tom budú po pár dňoch

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Kendy » 24 bře 2016 21:32

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkov ... z-plevele/

Tady máš něco o tom hnojení kopřivami. Není to ale tak jednoduché, jak to zní.

Je jednoduché udělat výluh. Ten ale jako hnojivo nefunguje. Není v něm nic z NPK (nebo jenom velmi málo). Obsahuje jenom stopové prvky. Což se taky hodí, ale jenom z toho ti kytka neporoste.

Na hnojení potřebuješ vyrobit jíchu (naprosto netuším, jak se to řekne slovensky).

Z kopřiv je dobrá jícha obsahující zajímavé množství dusíku potřebného pro růst.

Ale výroba jíchy spočívá v tom, že kopřivy nasekáš, zaleješ vodou a necháš to cca 4 týdny kvasit. Dost (hodně) to smrdí. Jestli bydlíš někde v paneláku, tak to nebude nic příjemného. Bio je bio.. Ale možná by bylo jednodušší koupit nějaké organické hnojivo.

Uživatelský avatar
Erben61
Stálý člen
Příspěvky: 2405
Registrován: 12 zář 2014 16:32
Reputace: 5228
Obrázky: 0
Bydliště: Plzeň

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Erben61 » 25 bře 2016 10:01

Ahoj, ještě bych se vrátil k těm plodům. Samozřejmě že třeba mají být ve finále červené, ale to vyžaduje slunce. Oni by ti nakonec zřejmě zčervenaly, ale v tomto období při nedostatku slunce to strašně dlouho trvá a rostlina se vyčerpává. Když je teď otrháš a uložíš, oni dojdou a zčervenají. Můžeš si dokonce udělat pokus, nech jeden plod na rostlině a ostatní otrhej, uvidíš jak bude dozrávaní postupovat, můžeš to porovnat.Rozhodně bych to přesadil, tedy tak že bych se pokusil zachovat celý bal, použil větší nádobu a obsypal bych to čerstvým, předhnojeným substrátem. Taky jsem totiž takhle, přesazoval, když mi rostlina (pěstovaná v interieru)dlouho nechtěla udržet květy a až po půlce sezony najednou úspěšně odkvetla a nasadila spoustu plodů. Bylo mi jasné, že pokud to má dopadnout ,budu muset dát lepší podmínky, nechtěl jsem(neměl zkušenost s přílišným hnojením) tak jsem dodal předhnojený substrát a postupně si rostlina brala sama a pak po nějakém čase jsem teprve přihnojoval. Mám zkušenost, že rostliny venku a v interieru se chovají a chtějí trochu něco jiného. Pěstuju totiž venku a mám i chilli papričky v práci ve vrátnici, takže často porovnávám. A druhá věc z mé zkušenosti....třeba první sezonu jsem vůbec nehnojil, nechtěl jsem chemii a posléze mi bylo jasné že rostliny potřebují dodat živiny, objevil jsem přírodní hnojivo-tedy dle výrobce čistě natura. S tímto mám dobrou zkušenost-Přikládám obrázek28984

Ať se daří :thumbup: :wave:
Erben 61 - 2016
Erben 2017 Open
Erbovo pokročilé chillenství 2018
,, Když Tě nikdo nepochválí musíš si poklepat na rameno sám.´´

dievcalm99
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2016 23:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod dievcalm99 » 25 bře 2016 22:12

Pokúsim sa nejaké zohnať, už som ich presadila, zatiaľ hnojivo nemám ale nejaké zoženiem, hlavne nechcem chémiu, no uvidím, každopádne ďakujem za všetky informácie, skúsim tie väčšie plody otrhať a menšie nechám ešte dorásť, ale chcela som mať semiačka...tak uvidím čo ako ešte

Kendy
Moderátor
Příspěvky: 2195
Registrován: 05 kvě 2015 13:46
Reputace: 759
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod Kendy » 25 bře 2016 22:47

Nevidím důvod, proč by jsi neměla mít letos další úrodu. Tu budeš mít ale nejspíš tak jako tak.

dievcalm99
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 23 bře 2016 23:31
Reputace: 0
Obrázky: 0

Re: Žltnutie listov

Příspěvekod dievcalm99 » 03 dub 2016 16:37

Erben61 píše:Ahoj, ještě bych se vrátil k těm plodům. Samozřejmě že třeba mají být ve finále červené, ale to vyžaduje slunce. Oni by ti nakonec zřejmě zčervenaly, ale v tomto období při nedostatku slunce to strašně dlouho trvá a rostlina se vyčerpává. Když je teď otrháš a uložíš, oni dojdou a zčervenají. Můžeš si dokonce udělat pokus, nech jeden plod na rostlině a ostatní otrhej, uvidíš jak bude dozrávaní postupovat, můžeš to porovnat.Rozhodně bych to přesadil, tedy tak že bych se pokusil zachovat celý bal, použil větší nádobu a obsypal bych to čerstvým, předhnojeným substrátem. Taky jsem totiž takhle, přesazoval, když mi rostlina (pěstovaná v interieru)dlouho nechtěla udržet květy a až po půlce sezony najednou úspěšně odkvetla a nasadila spoustu plodů. Bylo mi jasné, že pokud to má dopadnout ,budu muset dát lepší podmínky, nechtěl jsem(neměl zkušenost s přílišným hnojením) tak jsem dodal předhnojený substrát a postupně si rostlina brala sama a pak po nějakém čase jsem teprve přihnojoval. Mám zkušenost, že rostliny venku a v interieru se chovají a chtějí trochu něco jiného. Pěstuju totiž venku a mám i chilli papričky v práci ve vrátnici, takže často porovnávám. A druhá věc z mé zkušenosti....třeba první sezonu jsem vůbec nehnojil, nechtěl jsem chemii a posléze mi bylo jasné že rostliny potřebují dodat živiny, objevil jsem přírodní hnojivo-tedy dle výrobce čistě natura. S tímto mám dobrou zkušenost-Přikládám obrázek28984

Ať se daří :thumbup: :wave:

Musím sa pochváliť a poďakovať, rastlinky sa vzchopili, z jednej som odtrhla tri najväčšie papričky a z druhej len jednu a ostatné potom začali červenieť, jedna už je tak na 90% ostatné potrebujú ešte trošku času. Ale už ich nemusím polievať tak často a vidno, že sú zdravšie
zatiaľ stále bez hnojiva

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hp ... e=570318A4


Zpět na „Otázky týkající se rostlin a plodů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů